Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
15.04.2019 | Czytano: 93

Rozdano nagrody 22. Przeglądu Filmów o Sztuce (galeria)

„Ślady mojego istnienia” w reżyserii Pauliny Ibek zwyciężył w tegorocznym Przeglądzie Filmów o Sztuce, który zakończył się w Zakopanem. Film otrzymał nagrodę GRAND PRIX Burmistrza Miasta Zakopane. Twórcy odebrali statuetkę oraz czek na 10 tys zł.

W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego odbyła się uroczysta ceremonia rozdania nagród 22. Przeglądu Filmów o Sztuce. Poprowadziła ją Agnieszka Szydłowska – dziennikarka Programu Trzeciego Polskiego Radia.

- Kierowaliśmy się wspólnymi kryteriami jak klasa filmu, jego profesjonalność, ale ja osobiście kierowałam się emocjami. Jeżeli coś we mnie zostało, jeżeli jakiś film wzbudził we mnie emocje, jeżeli ja myślę dalej o tym filmie to znaczy, że ten film jest dobry. Nawet, jeżeli ma jakieś niedociągnięcia formalne. Dla mnie najważniejszy jest wyraz. I te filmy, które miały silniejszy wyraz, wygrały - mówi Kinga Dębska, przewodnicząca Jury.

Oprócz filmu opowiadającego o krakowskiej artystce Annie Szałapak, uznanie Jury zyskały również obrazy „Mieczysław Karłowicz. Samotna wędrówka” Tomasza Knittela, uhonorowany Nagrodą Zakopiańskiego Centrum Kultury oraz „Przemijanie w obrazach Stanisława Baja” w reżyserii Hanny Kramarczuk, nagrodzony Nagrodą Miejskiej Galerii Sztuki.

Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS została przyznana reżyserowi Robertowi Piotrowi Kaczmarkowi za „Jazz na Kalatówkach, czyli wolność improwizowana”, opowiadający o najsłynniejszej podhalańskiej imprezie jazzowej, która w górskim schronisku odbywa się od 1959 roku.

Nagroda specjalną ufundowana przez Connaisseur Salon Dzieł Sztuki przypadła Katarzynie Kotuli, Paulinie Ibek oraz Maciejowi Dźwigajowi, reżyserom filmu „Plewiński, spojrzenia”.

Podczas części artystycznej gali zamknięcia festiwalu wystąpili Marek Napiórkowski i Artur Lesicki z projektem „Celuloid”.

pk, zdjęcia Piotr Korczak

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl