- Rodzice małej Zuzanny Marii przynieśli swoje dziecko, szesnaste z kolei, aby przez chrzest święty stało się dzieckiem Bożym i uczennicą Jezusa Chrystusa. Przyjęcie do grona uczniów Chrystusa i do Jego Kościoła dokonuje się przez prosty, ale jakże brzemienny w skutkach znak.
Podkreślił, że Sakrament Chrztu, w którym nowo ochrzczony umiera i zmartwychwstaje z Jezusem, jest ogromną łaską i odpowiedzialnością, otwierającą przed człowiekiem nowe perspektywy. Na fakt ten zwraca uwagę św. Paweł, który w Liście do Efezjan zachęca do nadziei, miłości i jedności.
- Nie jest to łatwa droga. Świadczą o tym najlepiej napięcia i spory, jakich jesteśmy świadkami w życiu każdej społeczności, nawet w tej najmniejszej, jaką jest rodzina.
Kardynał prosił wiernych, aby wspierali wysiłki tych, którzy są odpowiedzialni za dobro państwa, a zwłaszcza rodziny, ponieważ jest to najlepsza inwestycja na przyszłość, która przyczyni się do rozwoju naszej Ojczyzny. Na zakończenie - za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, Papieża Rodzin, powierzył Bogu rodzinę Nelców.
Joanna Folfasińska, zdj. Czesław Bogdał