Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
12.03.2018 | Czytano: 98

Rozegrano II Bieg Uphill Obidowa-Turbacz (zdjęcia)

Znakomicie przygotowana trasa, zacięta walka we wszystkich kategoriach, cenne nagrody, emocjonująca, sportowa atmosfera i ustalony rekord trasy w kategorii amatorów. To wszystko towarzyszyło II edycji Turbacz XC Uphill Obidowa-Turbacz, zawodów w bieganiu na nartach stylem klasycznym, które odbyły się 10 marca 2018 r. na trasie Śladami Olimpijczyków.

Rozegrano II Bieg Uphill Obidowa-Turbacz (zdjęcia)
W Obidowej odbyła się II edycja wyścigu narciarskiego stylem klasycznym z Obidowej na Turbacz trasą „Śladami olimpijczyków. Zawodnicy mieli do pokonania 11 kilometrów przepięknej widokowo trasy, na której odnotowujemy 500 m przewyższenia.

- Na listach startowych zgłoszonych było ponad 200 uczestników. Na starcie finalnie stanęło150 uczestników czyli znacznie więcej niż w ub. roku. Warunki narciarskie w niezawodnej pod tym względem Dolinie Lepietnicy i Obidowca dopisały zgodnie z naszymi przewidywaniami. Walka we wszystkich kategoriach była zacięta do samego końca. Gratulujemy zwycięzcom i rekordziście trasy Janowi Antolcowi, który co prawda nie pobił swojego ubiegłorocznego wyniku, który wyniósł 42 minuty 59 sekund ale i tak z czasem 45 minut i 54 sekund pierwszy zameldował się na mecie. – mówi Wojciech Sularz współorganizator projektu.W drugiej edycji oprócz dwóch kategorii - PRO dla zawodników z licencją PZN i OPEN dla amatorów, organizatorzy wprowadzili kategorię PAR BIEGOWYCH – mixt i open.
Od godziny 07:00 parking przy szlaku narciarskim oraz Szkole Podstawowej W Obidowej, zaczął tętnić życiem. Zawodnicy po odebraniu pakietu startowego (numer startowy, posiłek w PTTK Turbacz, pamiątki od organizatorów), kierowali się w stronę pola startowego. Prognozy pogody nie były zbyt optymistyczne, jednakże przed samym startem wyszło piękne słońce. Warunki do biegania jak na tą porę roku były idealne. Oprócz oficjalnego startu zawodów, tak jak przed rokiem odbywała się impreza towarzysząca „Bezpiecznie na nartach”.

O godzinie 10:00 na trasę ruszyli pierwsi zawodnicy. Na pokonanie trasy biegacze mieli 2,5 godziny, które z zapasem wystarczyły wszystkim uczestnikom. Na listach startowych pojawili się byli oraz aktualni reprezentanci Polski – Urszula Łętocha, Kornelia Kubińska, Jan Antolec, Maciej Staręga, Paweł Klisz (ambasadorzy TURBACZ XC), Kacper Antolec oraz amatorzy i pasjonaci narciarstwa biegowego – wśród nich jeden z reprezentantów Teamu TURBACZ XC Patryk Chudoba (były zawodnik, współtwórca projektu TURBACZ XC).- Druga edycja za nami. Jesteśmy zmotywowani do dalszego działania. Projekt TURBACZ XC to nie tylko UPHILL z Obidowej na Turbacz, choć jest naszym sztandarowym projektem od którego rozpoczęliśmy profesjonalne działanie. Przed nami rozwój teamu biegowego, aktywizacja młodzieży, rozwój turystyki narciarskiej w regionie. Jeszcze wiele nas czeka, jednakże po wczorajszych startach motywacja do działania jest ogromna – powiedział Dawid Szeliga, inicjator trasy „Śladami Olimpijczyków”, dyrektor sportowy TURBACZ XC.Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w przepięknej scenerii tarasu widokowego przed schroniskiem oraz przy akompaniamencie kapeli góralskiej. Puchary i nagrody wręczyli oficjele Partnerów – wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch, Marcin Kolasa wicewójt Gminy Nowy Targ (uczestnik zawodów) oraz przedstawiciele Organizatorów –Dawid Szeliga i Marcin Glądała. Po wręczeniu nagród i pucharów, organizatorzy przeprowadzili losowanie cennych nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników. Wyróżniliśmy także Jana Jurasza (najstarszego zawodnika - rocznik 1945) oraz Marcina Węgrzyna, który podczas zawodów ustanowił rekord trasy amatorów, wynoszący od soboty 00:48:46.
Organizacja zawodów była możliwa dzięki zaangażowaniu partnerów. Szczególne podziękowania dla Gminy Nowy Targ, Raiffeisen Polbank, Powiatu Nowotarskiego, Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, Schroniska PTTK na Turbaczu, SNOW EXPO oraz SMS Zakopane.

Zawody były organizowane pod patronatem PZN oraz Marszałka Województwa Małopolskiego, Pana Jacka Krupy.
Patronat medialny objęły: TVP Kraków, portale Nabiegówkach.pl, Podhale24.pl, Malopolskaonline.pl
Za organizację wydarzenia odpowiedzialny był Klub Sportowy Obidowiec Obidowa oraz firma Tatra Holding.

mat. prasowy,opr.s/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl