Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
10.02.2018 | Czytano: 146

Kryształowe Jabłko dla firmy Park M (zdjęcia)

Podczas Gali Przedsiębiorczości Powiatu Nowosądeckiego, która odbyła się w Hotelu Perła Południa w Rytrze, starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył Kryształowe Jabłko Sądeckie Krzysztofowi Mrozowi - szefowi firmy Park M „za wkład w rozwój gospodarczy Sądecczyzny, wspieranie przedsiębiorczości oraz promocję regionu w kraju i zagranicą”.

- Rozwój małych i średnich firm oraz tworzenie z nich później gigantów biznesu to dla mnie duma i radość – mówił starosta Marek Pławiak. - Cieszę się, że właśnie na Sądecczyźnie jest tak wiele dobrze rozwijających się firm, które dają zatrudnienie i promują nas w Polsce i na świecie. Dziękuję też za ich współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy i pomoc w poszerzaniu runku pracy. Jako samorząd, cały czas wspieramy małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.

Park M to spółka założona w 1995 roku, zatrudniająca obecnie ponad 400 pracowników. Jest liderem rynku architektury krajobrazu i zagospodarowania terenów zieleni, wyznacza standardy i kreuje trendy. Ma bogatą i zróżnicowaną ofertę, zespół specjalistów, profesjonalne i innowacyjne zaplecze sprzętowe oraz własną bazę transportową. Dotychczas zrealizowała m.in. ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie, ogrody Pałacu Branickich w Białymstoku, Park Staromiejski we Wrocławiu, bulwar Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu, Skwer 1000-lecia Państwa Polskiego w Świdnicy, Park Cytadela w Poznaniu, Park wokół Muzeum Chopina w Żelazowej Woli.

Rozstrzygnięto także konkurs „Pracodawca roku 2017”.

W kategorii Dużych Przedsiębiorstw zwyciężyła firma Zakłady Mięsne „Szubryt”, Zbigniew Szubryt, Chełmiec. W kategorii Średnich Przedsiębiorstw zwyciężyła Firma „GRAND”, Andrzej Grygiel, Korzenna. W kategorii Małych Przedsiębiorstw zwyciężyła firma Handlowo Usługowa „ROLBUD-INSTAL”, Bożena Zbozień, Gołkowice Górne.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak przyznał też Złote Jabłko Sądeckie Marii Kulig - dyrektor Wiktor Cechini Medical & SPA w Żegiestowie-Zdroju „w podziękowaniu za aktywne wspieranie konkursu kulinarnego „Dzikie Smaki Sądecczyzny”, wkład w budowanie wizerunku i promocję walorów turystycznych Ziemi Sądeckiej oraz zaangażowanie w społeczne życie regionu”.

W Gali Przedsiębiorczości wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członek Zarządu Franciszek Kantor, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka oraz radni powiatowi. Przybyli także: radny wojewódzki Stanisław Pasoń oraz wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech. Nie zabrakło też starosty wejherowskiego Gabrieli Lisius z przedsiębiorcami oraz delegacji z Włoch: Pier Paolo Lorieriego – prezesa Toskańskiej Federacji Wina i Smaków i jego współpracowniczki Ewy Dukindorf.

Galę prowadził Andrzej Zarych – dyrektor Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, a nad całością czuwała, wraz z pracownikami, Teresa Klimek – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego i Małgorzata Wnęk – zastępca dyrektora PUP.

olsz/zdj. Maria Olszowska
Źródło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl