Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
28.01.2018 | Czytano: 93

Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (zdjęcia)

Zakończyło się kolejne spotkanie Archidiecezjalne Kolędników Misyjnych. Po zeszłorocznej wizycie w Parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu, w tym roku grupy kolędnicze zostały zaproszone do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Od rana do Sanktuarium przybywały rzesze grup kolędniczych z całej diecezji. Po rejestracji grupy przydzielano do odpowiedniego kontynentu, a co za tym idzie także do konkretnego koloru.

Tradycyjnie każdemu kontynentowi był przypisany odpowiedni kolor – Ameryce - czerwony, Azji - żółty, Afryce - zielony, a Oceanii – niebieski.

Punktualnie na Anioł Pański wszystkie grupy kolędnicze, które przybyły do Sanktuarium wzięły udział w Mszy św. odprawianej przez księdza biskupa Jana Zająca, podczas której dziękowały za dar kolędników misyjnych. W homilii ksiądz biskup przypomniał o trzech bardzo ważnych misjonarzach: św. Janie Pawle II , św. Faustynie Kowalskiej oraz zamordowanej rok temu w Boliwii Helence Kmieć.

Po Mszy św. zostało już tylko rozdanie nagród za konkursy plastyczne oraz za konkurs na najciekawszą gwiazdę betlejemską.

Wolontariat na Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych tworzyła grupa młodzieży z Parafii św. Jana Pawła II oraz ze Szkół Gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Nowego Targu i okolic. Bez ich bezinteresownej pomocy w którą się włączyli to Spotkanie w Krakowie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, po prostu nie mogło by się odbyć. Wolontariusze ubrani w różnokolorowe podkoszulki wyznaczali poszczególne kontynenty

tekst i zdj. Szymon Pyzowski
Źródło podhale24

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl