Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
12.05.2017 | Czytano: 72

Maleo Reggae Rockers na Life Festival Oświęcim

Legenda polskiej sceny reggae Maleo Reggae Rockers, elektropopowi Estończycy z I Wear* Experiment oraz indierockowa grupa Kandinsky z Niemiec – to kolejni artyści, którzy dołączają do programu 8. edycji LFO. Gwiazdami koncertów stadionowych 23 i 24 czerwca będą Shaggy, LP zespół Scorpions.

Dariusz "Maleo" Malejonek to prawdziwy heros polskiego undergroundowego rocka, były członek kultowych grup Izrael, Moskwa i Armia, założyciel formacji Houk, a od 1997 r. lider Maleo Reggae Rockers, z którymi wydał 13 płyt. Cztery z nich to projekt Panny Morowe/Wyklęte/Wygnane, poświęcony losom Polaków w czasie II wojny światowej i pod rządami komunistów.

Ośmioosobowy skład Maleo Reggae Rockers rozbuja publiczność LFO w piątek, 23 czerwca. Tego samego dnia na scenie stadionu oświęcimskiego MOSiR-u zagrają też m.in. Shaggy, Mesajah, Lao Che oraz estońska grupa I Wear* Experiment.

Do programu sobotniego koncertu LFO dołącza zespół Kandinsky z Dachau. Założony w 2012 r. kwartet ma na koncie pełnowymiarowy album “Lost Conversations” (2014) oraz gotowy materiał na EP-kę “Thunder”, która ukaże się jeszcze w tym roku.

Jak Kandinsky brzmi na żywo publiczność LFO przekona się 24 czerwca – niemiecki zespół będzie rozgrzewał publiczność przed występem swych sławnych rodaków z formacji Scorpions, a także m.in. amerykańskiej gwiazdy LP i jednej z najpopularniejszych polskich wokalistek, Kasi Kowalskiej.

Organizatorzy Life Festival Oświęcim informują jednocześnie o odwołaniu z przyczyn logistycznych zaplanowanego na piątek, 23.06 koncertu grupy Czesław Śpiewa.

Więcej na temat festiwalu na stronie: www.lifefestival.pl.

Bilety na koncerty LFO można kupować za pośrednictwem stron www.eventim.pl, www.lifefestival.pl, a także w salonach Empik i kasie Oświęcimskiego Centrum Kultury.

opr.s/ zdj. materiał promocyjny LFO

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl