Czwartek, 20 czerwca | Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
02.04.2017 | Czytano: 68

Dzień Dobrych Uczynków w Małopolsce (zdjęcia)

Małopolanie mieli okazję włączyć się w akcję Województwa Małopolskiego zorganizowaną w ramach obchodów Good Deeds Day Polska 2017.

Dzień Dobrych Uczynków w Małopolsce (zdjęcia)
Już od rana w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie i Oświęcimiu przedstawiciele województwa rozdawali sadzonki namawiając do sadzenia drzew w naszym regionie. W ramach obchodów Dnia Dobrych Uczynków pracownicy urzędu marszałkowskiego wraz ze swoimi dziećmi przygotowali miłe niespodzianki dla podopiecznych Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Krakowie.

- Ideą Good Deeds Day jest niesienie bezinteresownej pomocy innym ludziom oraz naszej planecie. Nie potrzeba wiele, żeby włączyć się w tę inicjatywę. Wystarczy, aby w naszym codziennym, zabieganym życiu znaleźć chwilę, którą możemy poświęcić na zrobienie czegoś dobrego - mówi marszałek Jacek Krupa.

W ramach akcji sadzenia drzew w naszym województwie, na Małopolan czekało prawie 2 tys. sadzonek, głównie drzewek liściastych: grabów, buków, brzóz, lip i klonów. Wszystkich, którzy właśnie w ten sposób chcieli włączyć się w Good Deeds Day mogli je odebrać w jednej z 6 lokalizacji w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Oświęcimiu. Żeby otrzymać sadzonkę, wystarczyło odpowiedzieć na jedno z kilkudziesięciu pytań dotyczących drzew... i można było zabierać je do domu. Teraz drzewko należy posadzić na własnej działce, a następnie pochwalić się efektem swojej pracy, wysyłając zdjęcie na adres: malopolskie.drzewa@umwm.pl.

W ramach akcji drzewka pojechały też Kolejami Małopolskimi. Pasażerowie, którzy podróżowali dziś na trasie z Krakowa Głównego do Wieliczki mieli szansę na odbiór drzewka z rąk wicemarszałka Wojciecha Kozaka, który rozdawał sadzonki na pokładzie pociągu.

W ramach Good Deeds Day postanowiono sprawić też nieco radości podopiecznym Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Krakowie, przy ul. Sudolskiej. W akcję "Spotkanie z seniorem" włączyli się pracownicy urzędu marszałkowskiego. Wspólnie ze swoimi dziećmi przygotowali piękne laurki oraz pyszne wypieki. Seniorzy otrzymali też wojewódzkie gadżety.

Oprócz upominków podopieczni ośrodka mogli dowiedzieć się, jak Małopolska wspiera seniorów oraz gdzie mogą szukać wsparcia - także finansowego - które pozwoli im na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Prelekcję prowadzili pracownicy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

***

Good Deeds Day (czyli Dzień dobrych uczynków) to coroczne święto, organizowane od 10 lat, podczas którego uczestnicy robią dobre uczynki dla innych i całej planety. Dotychczas wzięło w nim udział 1,5 mln osób z ponad 75 krajów. W tym roku akcja dotarła do Polski. Małopolska włączyła się w sumie w trzy akcje dobroczynne – oprócz sadzenia drzewek i „Spotkania z seniorem”, także w „Paczkę dla MATIO”.

Organizatorem akcji sadzenia drzew jest Województwo Małopolskie i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

opr.s/
Źródło UMWM

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl