Czwartek, 13 czerwca | Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
17.08.2016 | Czytano: 108

Cierpliwe oczekiwanie na strzelanie (zdjęcia)

Był jedną z największych atrakcji pikniku z okazji Święta Wojska Polskiego na warszawskiej Agrykoli. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem uroczystości ustawiały się do niego długie kolejki. Obiekt szkolenia podstawowego i zaawansowanego użytkowników broni osobistej z Zakładów Mechanicznych Tarnów robił furorę nie tylko wśród żołnierzy, ale także w gronie gości imprezy. Zainteresowani wzbudzały także inne produkty tarnowskiej spółki, należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

W centrum szkoleniowym można strzelać ostrą amunicją z pistoletów kalibru do 11,43 mm oraz pistoletów maszynowych kalibru do 9 mm. Dynamiczny pokaz obiektu wykorzystujący te możliwości na początku zorganizowano dla żołnierzy. Później natomiast zaproszeni byli wszyscy zainteresowani, pod warunkiem, że wykazali się cierpliwością i przeszli próbę oczekiwania w kilkakrotnie zawijającej się kolejce chętnych. W sprawdzeniu precyzji ręki wykorzystywane były laserowe symulatory broni.

Tarnowskie centra szkoleniowe budzą coraz większe zainteresowanie jako potencjalne obiekty szkolenia strzeleckiego dla formacji obrony cywilnej. Ich dużą zaletą są stosunkowo niskie koszty pozyskania i eksploatacji, w porównaniu do obiektów stałej zabudowy. Także wszystkie inne służby mundurowe, wykorzystujące na co dzień broń, mogą się w nich uczyć prawidłowych reakcji, w zgodzie z obowiązującymi procedurami. Takie możliwości daje wybór wielu generowanych komputerowo scenariuszy sytuacji zagrożenia.

Podczas pikniku na Agrykoli nie brakowało młodzieży - Niby to tylko zabawa, ale młodzi ludzie strzelali z niesamowitym zacięciem – mówi Tomasz Berezowski, wiceprezes Zakładów Mechanicznych Tarnów. Dodaje on, że pracownicy ZM Tarnów prócz prezentacji produktów musieli także cierpliwie odpowiadać na setki pytań, które zadawali goście pikniku. Na Święto Wojska Polskiego przyjechało wojsko z terenu całego kraju. Żołnierze przygotowali poczęstunek tradycyjną grochówką, był także chleb z polowej piekarni. Nie zabrakło prezentacji wyposażenia jednostek specjalnych. Można było także obejrzeć uzbrojenie operatorów GROM-u i pojazdy, wykorzystywane przez poszczególne rodzaje wojsk.
Źródło Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl