Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
17.07.2016 | Czytano: 86

Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy w Rabkolandzie

W rabczańskim parku rozrywki Rabkoland odbyły się w sobotę XVI Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy

Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy w Rabkolandzie
W kategorii mężczyzn zwyciężył Konrad Urbańczyk z Rabki-Zdroju z wynikiem 3950 ml. Tegoroczny zwycięzca jest jednocześnie rekordzistą Polski w ilości wydojonego mleka z wynikiem 4250 ml oraz wielokrotnym mistrzem z lat poprzednich. Ubiegłoroczny zwycięzca Grzegorz Miernik z Bukowiny Tatrzańskiej z wynikiem 3700 ml był drugi pomimo że do zawodów przystąpił z kontuzją ręki. Pudło zamknął Ivan Stepcan ze słowackiego Namestova z wynikiem 3550 ml. Podium zawodów więc po raz pierwszy zostało obsadzone międzynarodową obsadą. Tuż za podium uplasowali się Stanisław i Paweł Budzeniowie, z Boczek pod Łowicza, którzy co rok przyjeżdżają do Rabki, specjalnie na mistrzostwa.

Mistrzynią Polski została Renata Staszel z Cichego z wynikiem 2400 ml. Drugie miejsce zajęła zwyciężczyni z poprzednich edycji Maria Staszel, też z Cichego, z wynikiem 2250 ml. Rywalizacja trwała do ostatniej kropli mleka, ale ostatecznie pani Maria musiała ustąpić z pierwszego miejsca swojej córce. Na trzecim miejscu podium uplasowała się Anna Wójcik z Krakowa z wynikiem 2150ml.

W zawodach wzięło udział 10 kobiet i 18 mężczyzn. Oprócz najliczniejszej grupy uczestników z Podhala w mistrzostwach wzięli też udział osoby ze Słowacji, Limanowej, Boczek pod Łowiczem, Krakowa, Rybnika i wielu miejscowości z całej Polski.

Źródło: organizatorzy

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl