Czwartek, 13 czerwca | Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
13.07.2015 | Czytano: 93

Dzieci z Ukrainy na wakacjach na Podhalu

Przez kilka dni dzieci z Ukrainy przebywały na wakacjach w Zakopanem. Pobyt w Polsce trzynastoosobowej grupy dzieci z Ukrainy został zorganizowany przez Śląsko - Małopolski Oddział SG w Raciborzu oraz Niezależny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy SG.

Patronat nad wizytą objął Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Dominik Tracz, Wojewoda Śląski Piotr Litwa oraz Wojewoda Małopolski Jerzy Miller.

Dzieci wraz z opiekunami przebywały w pokojach gościnnych na Placówce Straży Granicznej w Zakopanem.

Wyjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch, spływ Dunajcem, pobyt w termach Bukovina, park linowy i zjeżdżalnia grawitacyjna na Gubałówce to jedynie część atrakcji, jakie dzieci miały zapewnione dzięki organizatorom ich przyjazdu i licznym sponsorom.

Wycieczka do Krakowa, gdzie w programie było między innymi zwiedzanie Zamku na Wawelu i Kościoła Mariackiego oraz spacer po krakowskim rynku, uatrakcyjniła wakacje naszych gości.

Na zakończenie pobytu w naszym kraju dzieci pojechały do Warszawy. Tam zwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego, Stare Miasto i Katedrę Polową Wojska Polskiego wraz z Muzeum Ordynariatu Polowego. Dzieci zostały zaproszone również na Placówkę Straży Granicznej Warszawa – Okęcie, gdzie mogły zobaczyć największe w Polsce Lotnisko Chopina.

Wakacje dzieci z Ukrainy trwały 10 dni. Pierwsze 5 dni spędziły na Śląsku, a kolejne 5 na Podhalu. Przez ten czas nasi goście, z których część posiada polskie korzenie, a pozostali to dzieci żołnierzy Armii Ukraińskiej biorących udział w operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy, czuło się u nas jak we własnym domu.
Źródło Śląsko-Małopolski OSG

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl