Czwartek, 13 czerwca | Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
07.07.2015 | Czytano: 167

Straż Graniczna gości dzieci z Ukrainy (zdjęcia)

Na zaproszenie Komendanta Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej od 1 lipca przebywa w Polsce grupa młodzieży z katolickiej Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego (dawny garnizonowy Kościół Korpusu Ochrony Pogranicza) w Sarnach na Ukrainie. Do 10 lipca goście przebywać będą w Zakopanem.

Patronat nad wizytą dzieci z Ukrainy objął Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Dominik Tracz, wojewoda Śląski Piotr Litwa oraz Małopolski Jerzy Miller.

- W pierwszej części wizyty młodzież wraz z opiekunami, dzięki uprzejmości raciborskiego Urzędu Miasta, zamieszkała w domkach kempingowych w Raciborzu, skąd każdego ranka wyruszała na całodniowe wycieczki. Goście mieli już okazję skorzystać ze zorganizowanej przez prezydenta Rudy Śląskiej Grażynę Dziedzic wizyty w Aquaparku „AQUADROM” i na torze wrotkarskim „BURLOCH ARENA”. Kolejne dni pobytu to wycieczka do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, zwiedzanie Zabytkowej Kopalni GUIDO w Zabrzu i Sanktuarium na Jasnej Górze. Edukacyjny charakter miały wizyty w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Właściciele odwiedzanych obiektów udostępnili je dla naszych gości za darmo lub przyznali im duże zniżki - informuje kpt. SG Katarzyna Walczak.

Od niedzieli młodzież z Ukrainy przebywa w Zakopanem gdzie spędzi kolejne dni wakacji, rezydując w pokojach gościnnych na Placówce Straży Granicznej. Podczas pobytu w stolicy polskich Tatr nie zabraknie wycieczki na Kasprowy Wierch i Gubałówkę, kąpieli w Aquaparku i wielu innych atrakcji.

- Wizyta młodzieży, wśród której są dzieci żołnierzy Armii Ukraińskiej biorących udział w operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy, nie odbyłaby się gdyby nie hojni sponsorzy, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej ŚMOSG oraz koleżeńska zbiórka pieniężna wśród funkcjonariuszy Śląsko – Małopolskiego Oddziału SG - wymienia rzecznik prasowa Komendanta Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej.

opr.s/ zdj. Ś-MSG

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl