Allmedica
Aktualności
Piątek, 3 stycznia 2020 09:00

Znalazłeś ciekawą ofertę pracy w Krakowie? Zobacz, jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną (reklama)

Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną często budzi wątpliwości w kwestii odpowiedniego ubioru. Czy strój ma znaczenie i może mieć wpływ na nasze zatrudnienie? Chociaż to kwalifikacje odgrywają największą rolę, nieodpowiednio dobrana garderoba może zmniejszyć nasze szanse. Jak się ubrać na spotkanie z pracodawcą?
Strój oficjalny

Jeżeli w ogłoszeniu nie napisano, jaki strój obowiązuje, wówczas bez względu na stanowisko, o które się ubiegamy, konieczny jest ubiór formalny. Podkreśli on nasz profesjonalizm i poważne podejście do pracy. Świadczy również o naszym szacunku dla pracodawcy. Nawet jeżeli ten przyjmie nas ubrany w trampki, doceni naszą dbałość. Nieformalny strój może zmniejszyć nasze szanse na otrzymanie posady – zwłaszcza gdy w firmie obowiązują sztywne reguły dotyczące ubioru. Dla kobiet odpowiednim wyborem zawsze będzie garsonka o klasycznym stroju i stonowanym kolorze. Dla mężczyzn jest to klasyczny garnitur w ciemnym kolorze, elegancka biała koszula i obowiązkowy krawat bez krzykliwych wzorów. Nawet ubiegając się o pracę w sklepie, nie zapominajmy, że rozmowa kwalifikacyjna jest spotkaniem oficjalnym. Dlatego ubieramy się na nią elegancko.

Dodatki i buty

Nadmiar biżuterii wygląda nieprofesjonalnie i jest nie na miejscu. Mężczyźni mogą mieć zegarek, spinki do mankietów i obrączkę. Kolczyki i bransoletki należy zostawić w domu. Panie mogą założyć nierzucającą się w oczy, delikatną biżuterię. Wybierając się na rozmowę o pracę znalezioną na portalu Praca w Krakowie, wkładamy idealnie czyste buty, dopasowane do ubioru. Kobiety obowiązuje obuwie na obcasie, zakrywające palce i cieliste, cienkie rajstopy. Częstym błędem panów są źle dobrane kolorystycznie skarpetki i niedopasowane garnitury. Świadczą one o złym guście. Na ekstrawagancję mogą pozwolić sobie osoby, które ubiegają się o stanowiska w zawodach kreatywnych. Jednak również w tym przypadku obowiązuje elegancja.

Czego należy unikać w ubiorze?

Na rozmowę kwalifikacyjną nie zakładamy sukienek, bluzek odkrywających ramiona, czy plecy i krótkich mini. Niemile widziane są głębokie dekolty. Strój powinien mieć stonowany kolor. Krzykliwe barwy i wzory zostawiamy na inne okazje, podobnie jak intensywny makijaż. Make-up powinien być naturalny i delikatny. Zimą nie zakładamy śniegowców, czy kozaków. Możemy dotrzeć w nich na miejsce i zmienić na eleganckie pantofle na obcasie. Ciepłe swetry i grube rajstopy również nie zrobią pozytywnego wrażenia na rekruterze. Wybierając ubiór, dostosowujemy go do swojej urody, lecz nie zapominamy o charakterze pracy, o którą aplikujemy. Dlatego czerwienie dopuszczalne są dla kandydata na dyrektora zarządzającego, lecz nie na urzędnika czy bankowca. Nie zabieramy z sobą również reklamówek pełnych zakupów zrobionych po drodze. Mamy przecież wyglądać profesjonalnie i wzbudzać zaufanie.

Osoby ubiegające się o pracę zapraszamy do lektury artykułu: „Krakowski rynek pracy pod lupą - kto może liczyć na atrakcyjne oferty pracy w Krakowie?”. Kraków daje wiele możliwości rozwoju, lecz do rozmowy o pracę należy się odpowiednio przygotować. Strój jest jednym z elementów branych pod uwagę w procesie rekrutacji.
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Cracov Fashion Week
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl