Kopalnia
Aktualności
Czwartek, 29 września 2016 09:15

Przemarsz studentów oraz bieg Trzech Kopców - będą utrudnienia

W najbliższy weekend mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu na trasach przemarszów studentów oraz biegu Trzech Kopców.
Niewielkie utrudnienia pojawią się już w sobotę (1 października). Między godz. 10.10 a 10.50, w czasie przemarszu inaugurującego rok akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim, ruch samochodowy zostanie wstrzymany na trasie z Collegium Maius przez ul. Jagiellońską, ul. św. Anny, Planty wzdłuż ul. Marszałka J. Piłsudskiego, ul.Wenecja i Krupniczą aż do rejonu Auditorium Maximum.

W sobotę utrudnienia pojawią się również na ul. Bernardyńskiej, Grodzkiej i na Rynku Głównym. Między godz. 12.15 a 13 przemaszeruje tamtędy orszak z okazji „Święta 25-lecia Dzielnic Krakowa”.

Z kolei w niedzielę (2 października) odbędzie się 10. PZU Bieg Trzech Kopców. Od godz. 10 do 12.30 nie będzie przejazdu z ul. Starowolskiej w ul. Jodłową. Objazd będzie poprowadzony m.in. ulicami: Księcia Józefa, Rzepichy, Chełmska, Junacka, Królowej Jadwigi do al. 28 Lipca 1943 r. Utrudnienia pojawią się także na trasie spod kopca Krakusa wiodącej ul. Za Torem, kładką nad al. Powstańców Wielkopolskich, ul. Parkowa, Rękawka na Rynek Podgórski. Potem przez ul. Brodzińskiego, kładkę Bernatka, ul. Kościuszki, św. Bronisławy i ul. Waszyngtona pod kopiec Kościuszki i w kierunku kopca Piłsudskiego, gdzie zlokalizowana jest meta biegu.

Z kolei w poniedziałek od godz. 10 do 10.20 studenci Politechniki Krakowskiej przejdą pod Bazylikę św. Floriana ulicą Warszawską i Szlak. W tym czasie także trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

opr.ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl