Aktualności
Wtorek, 18 kwietnia 2017 14:21

Podsumowanie świątecznych wyjazdów i powrotów

Przez cały okres Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci, których głównym celem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży.
Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych pokazuje, że w okresie od 14 do 17 kwietnia 2017 roku doszło do 22 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 22 zostały ranne.

Do wypadków śmiertelnych doszło:

W Wielki Piątek 14 kwietnia 2017 roku około godz. 11:05 w miejscowości Okocim - powiat brzeski, gdzie 83 – letni kierujący samochodem marki Fiat potrącił 47 – letniego pieszego, który jak wstępnie ustalono nagle wbiegł na jezdnię. W wyniku odniesionych obrażeń ciała pieszy zmarł po przewiezieniu do szpitala.

W Wielką Sobotę 15 kwietnia miały miejsce dwa wypadki śmiertelne.

Do pierwszego z nich doszło około godz. 13:58 w miejscowości Rogoźnik - powiat nowotarski. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 25 - letni kierujący samochodem marki Audi w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania nie upewnił się, że jest wyprzedzany przez 23 – letniego kierującego motocyklem i doprowadził do bocznego zderzenia w wyniku czego motocyklista wjechał do przydrożnego rowu i uderzając w betonowy przepust poniósł śmierć na miejscu.

Kolejny wypadek tego dnia miał miejsce około godz. 21:00 w miejscowości Skrzynka - powiat myślenicki. Jak wstępnie ustalono 37 - letni kierujący samochodem marki Dodge na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń ciała kierujący poniósł śmierć na miejscu.

W czasie prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu prawie 90 nietrzeźwych kierujących, u których badanie trzeźwości wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie.Liczba zatrzymanych kierujących po alkoholu utrzymała się na podobnym poziomie co podczas ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych.

W czasie działań policjanci wręczali ulotki przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczące aplikacji na telefon „Moja Komenda”, oraz „Dzielnicowy bliżej nas”.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl