Aktualności
Piątek, 10 listopada 2017 19:30

Piesi bezpieczniejsi od Marcinkowic do granicy powiatu (zdjęcia)

Ponad trzy kilometry chodnika wybudowano przy ruchliwej drodze powiatowej na odcinku od Marcinkowic do granicy powiatu nowosądeckiego i limanowskiego w Chomranicach. Dziś efekty inwestycji, która znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie oglądali wiceminister finansów Wiesław Janczyk, starosta nowosądecki Marek Pławiak i wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski. Obecna też była powiatowa radna Joanna Stawiarska.
Ta inwestycja to przykład dobrej współpracy samorządów. Przy współudziale gminy Chełmiec powiat nowosądecki wybudował prawie półtora kilometra chodnika wraz z przepustami. Zadanie kosztowało ponad 850 tys. zł. Oba samorządy podzieliły się kosztami po połowie. Kolejne dwa kilometry chodnika wybudowała już samodzielnie gmina Chełmiec. Do zamknięcia inwestycji przyczynił się wiceminister Wiesław Janczyk, który zadbał o sfinansowanie przepustu w Chomranicach. Koszt jego budowy sięgnął miliona złotych. Połowę kwoty pochodziło z rezerwy ministra finansów, drugą połowę zagwarantował powiat.

- Zakończenie tych inwestycji jest przykładem wręcz wzorcowego współdziałania samorządu powiatowego i gminnego -podkreślił Wiesław Janczyk. - Budowa nie była łatwa, projekt złożony, a wszystko udało się doprowadzić do pomyślnego końca.

- Wybudowanie tych chodników ma niebagatelne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa pieszych - podkreśla starosta Marek Pławiak. - Mówimy o odcinku bardzo ruchliwej drogi powiatowej łączącej Nowy Sącz z Limanową. Jeżdżą po niej między innymi ciężkie samochody wyładowane materiałem z kamieniołomów w Klęczanach i Męcinie. Dzięki chodnikom piesi, w tym dzieci i młodzież szkolna, będą mogli poruszać się bezpiecznie.

szel/ zdj. Paweł Szeliga

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl