wiosna jazzowa
Dodano: Wtorek, 2 maja 2023 21:39

Wiosna Jazzowa Zakopane – United Europe Jazz Festival dobiegł końca

Zakończyła się Wiosna Jazzowa Zakopane – United Europe Jazz Festival, która już po raz dziewiętnasty zaprosiła publiczność do spotkania z różnorodnym jazzowym repertuarem zaśpiewanym przez wyjątkowych Artystów

Dodano: Wtorek, 2 maja 2023 12:46

Drugi dzień Wiosny Jazzowej

Wybitni artyści oraz rewelacyjna publiczność, taki był finał drugiego dnia Wiosny Jazzowej 2023 - z koncertem Jarek Michaluk Trio i wspaniałego, charyzmatycznego Kuby Badacha, który zaprezentował w nowych aranżacjach utwory Andrzeja Zauchy.

Dodano: Niedziela, 30 kwietnia 2023 23:00

Eksplozja dobrych emocji w Zakopanem


„Wiosna Jazzowa Zakopane” organizowana przez Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury udowadnia, że jazz to nie jest niszowa muzyka.

Dodano: Sobota, 29 kwietnia 2023 21:00

Rozpoczęła się Wiosna Jazzowa

Majówka pod Tatrami zapowiada się iście muzycznie! A to za sprawą Wiosny Jazzowej organizowanej niezmiennie przez Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

Dodano: Niedziela, 9 kwietnia 2023 09:56

Wiosna Jazzowa w Zakopanem - można już kupować bilety

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają wszystkich fanów jazzu na platformę sprzedażową zakopane–sklep.pl, gdzie można nabyć bilety na Wiosnę Jazzową Zakopane 2023, która w tym roku odbędzie się w dniach 29 kwietnia – 2 maja. Na scenie zobaczmy, a przede wszystkim posłuchamy, ikony polskiej sceny jazzowej takich jak Kuba Badach czy Urszula Dudziak.

Dodano: Środa, 4 maja 2022 09:00

Występ Ewy Bem i Sławka Uniatowskiego na zakończenie Wiosny Jazzowej (zdjęcia)

Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem wypełniła się do ostatniego miejsca w ostatni dzień festiwalu. Hitem wieczoru był wspólnie zaśpiewany utwór przez Ewę Bem i Sławka Uniatowskiego.

Dodano: Poniedziałek, 2 maja 2022 12:00

Zakopiańska Wiosna Jazzowa

W dniach od 30 kwietnia do 2 maja w Zakopanem odbywać się będzie Wiosna Jazzowa.

Dodano: Niedziela, 1 maja 2022 12:00

Koncert Patsy Gamble Band (zdjęcia)

Koncert Patsy Gamble Band rozpoczął tegoroczny cykl wieczornych koncertów w ramach Wiosny Jazzowej.

Dodano: Niedziela, 1 maja 2022 11:00

Pierwszy dzień Wiosny Jazzowej w Zakopanem (zdjęcia)

Pierwszy dzień tegorocznego festiwalu „Wiosna Jazzowa Zakopane” udowodnił, że jazz to nie jest niszowa muzyka. Muzycy wciągnęli do zabawy przechodniów na Krupówkach, dali rewelacyjny koncert w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr Zamoyskiego, a późnym wieczorem dołożyli muzyczny deser w klimatycznych przestrzeniach Aries Hotel SPA.

Dodano: Sobota, 30 kwietnia 2022 17:00

Polsko-ukraiński piknik podczas Międzynarodowego Dnia Jazzu (zdjęcia)

Występy uczniów z zakopiańskich szkół, konferansjerzy mówiący po polsku i ukraińsku, a także przysmaki przygotowane przez uchodźców z Ukrainy, aby lepiej poznać kuchnię naszych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Dodano: Sobota, 30 kwietnia 2022 11:30

Inauguracja Wiosny Jazzowej w Zakopanem (zdjęcia)

Na Krupówkach, na balkonie Bazaru Polskiego, na inaugurację Wiosny Jazzowej w Zakopanem wystąpił ukraiński skrzypek Sergiey Wowkotrub ze swoim zespołem Gypsy Swing Quartet.

Dodano: Poniedziałek, 4 kwietnia 2022 19:30

W tym roku w Zakopanem tylko dobre eMOCje. Na początek odmieniona „Wiosna Jazzowa”

Jeden z najważniejszych festiwali w Polsce – „Wiosna Jazzowa” w Zakopanem, w tym roku w nowej formule, z gwiazdami i repertuarem adresowanym tym razem również do szerszej publiczności. Na scenie pojawi się między innymi Ewa Bem, wracająca do koncertowania po kilkuletniej przerwie.

Dodano: Poniedziałek, 3 maja 2021 09:02

17. Zakopiańska Wiosna Jazzowa za nami

Nastrojowy sobotni wieczór z muzyką jazzową w najlepszym wydaniu zakończył 17. edycję festiwalu Wiosna Jazzowa w Zakopanem - w tym roku przeniesionego w przestrzeń wirtualną z powodu niesprzyjających wydarzeniom kulturalnym warunków pandemii.

Dodano: Piątek, 30 kwietnia 2021 09:53

W Zakopanem rozbrzmiewa dziś jazz (zdjęcia i film)

Atrakcją dla spacerowiczów jest unoszący się nad ich głowami muzyczny dron, prezentujący standardy jazzowe. Słychać także zaproszenia na sobotnie wydarzenia festiwalowe do Radiowej "Jedynki' i na media społecznościowe Wiosny Jazzowej oraz Miasta Zakopane.

Dodano: Poniedziałek, 26 kwietnia 2021 08:25

Zakopiańska Wiosna Jazzowa

"Od dziś w naszym mieście można napotkać jazzowe przystanki promujące Jazzowe Zakopane – 17. Wiosnę Jazzową" - poinformował zakopiański Urząd Miasta. Oznaczone logotypem festiwalu miejsca rozbrzmiewają muzyką zespołów jazzowych z Czech, Słowacji i Węgier.

Dodano: Czwartek, 22 kwietnia 2021 09:14

Zakopane gotowe na muzyczną wiosnę

Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury intensywnie przygotowuje się do inauguracji wydarzenia, które od lat w okresie majowego weekendu i obchodów UNESCO International Jazz Day jest wizytówką artystyczną i turystyczną miasta pod Giewontem – Jazzowego Zakopanego 
- 17. Wiosny Jazzowej.

Dodano: Piątek, 1 maja 2015 11:37

Rozpoczęła się Zakopiańska Wiosna Jazzowa (zdjęcia)

Koncertem z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu rozpoczęła się dwunasta Zakopiańska Wiosna Jazzowa. Pierwszego dnia festiwalu na scenie kina Sokół odbyły się dwa koncerty.

Dodano: Czwartek, 1 maja 2014 11:37

Inauguracja Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej (zdjęcia)

Królowa polskiego jazzu Urszula Dudziak koncertem w kinie Sokół zainaugurowała tegoroczną Zakopiańską Wiosnę Jazzową.

Dodano: Wtorek, 7 maja 2013 12:31

Zakończyła się dziesiąta edycja zakopiańskiej Wiosny Jazzowej (zdjęcia)

ZAKOPANE. Podobnie jak w u ubiegłych latach, koncerty przyciągnęły tłumy miłośników jazzu. W ostatnim dniu festiwalu organizatorzy powrócili do starej formuły United Europe Jazz Festival zaprosili muzyków z państw wyszehradzkich.

Dodano: Piątek, 3 maja 2013 16:40

Zakopiańska Wiosna Jazzowa - tym razem na bluesowo (zdjęcia)

Trzeciego dnia na scenie zakopiańskiej Wiosny jazzowej królował blues. Bardzo liczna publiczność, która wczorajszego wieczoru zebrała się w hotelu Belvedere wysłuchała długo wyczekiwanego koncertu Andrzeja Bachledy oraz występu grupy The Blair Witch Projekt, której towarzyszył Apostolis Anthimos.

Dodano: Środa, 1 maja 2013 11:33

Rozpoczęła się zakopiańska Wiosna Jazzowa (zdjęcia)

ZAKOPANE. W hotelu Belvedere dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki otworzył tegoroczną edycję Wiosny Jazzowej. Impreza, która początkowo nazywała się United Europe Jazz Festiwal, obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Dodano: Czwartek, 3 maja 2012 14:45

Zakopiańska Wiosna Jazzowa - String Connection (zdjęcia)

Kolejnym znakomitym zespołem występującym w ramach Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej był String Connection z Krzesimirem Dębskim, czyli grupa jazzowa która dla polskiego jazzu była symbolem lat osiemdziesiątych. Przed występem SC zagrali - Andrzej Jagodziński i Janusz Strobel.

Dodano: Sobota, 28 kwietnia 2012 15:38

Jazz Band Ball Orchestra obchodzi 50-lecie istnienia (zdjęcia)

Jazz Band Ball Orchestra to najstarszy polski zespół wykonujący tradycyjny jazz. Kunszt małopolskiej kapeli został doceniony na całym świecie. Swoje aranżacje zarejestrowali na ponad 30 płytach. W tym roku obchodzą 50-lecie swojego istnienia.

Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl