posiady
Dodano: Sobota, 14 kwietnia 2018 13:50

Nasz Heródek Lipnicki – Posiad Teatralny

Zapraszamy na spektakl, który powstał jako efekt pracy warsztatowej uczestników projektu „ORAWA, ORAWA, NA ORAWIE”. Tematem zamierzenia jest postać Karola Wójciaka „Heródka” z Lipnicy Wielkiej na Orawie – rzeźbiarza prymitywisty. Przedsięwzięcie trwało od czerwca do listopada 2017 roku i obejmowało m.in. zdobywanie informacji o twórcy, pracę nad tekstem, zadania aktorskie i próby do spektaklu. Uczestnikami byli dzieci, młodzież i dorośli – mieszkańcy Lipnicy Wielkiej, Lipnicy Małej, Kiczor i Chyżnego.

Dodano: Środa, 29 lipca 2015 11:43

Posiady Rodzinne w Załucznem

Kolejne Posiady Rodzinne odbyły się w Załucznem na placu naprzeciw miejscowej szkoły. Występy, konkursy i dobra zabawa. Tak pokrótce można scharakteryzować cykl Pikników Rodzinnych w Gminie Czarny Dunajec.

Dodano: Wtorek, 2 czerwca 2015 20:17

Kolejne posiady dra Orawca (zdjęcia)

Już po raz 23 odbyły się w Poroninie Posiady Doktora Bronisława Orawca. Lekarz kardiolog, który od lat mieszka i pracuje w USA, po raz kolejny przyjechał do swojej rodzinnej miejscowości, aby spotkać się ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi. Na posiadach pojawili się goście z całego Podhala, w tym samorządowcy, posłowie, dyplomaci, ludzie przeróżnych zawodów.

Dodano: Poniedziałek, 9 marca 2015 01:13

Finał Posiadów Teatralnych w Jabłonce (zdjęcia)

JABŁONKA. Dwa dni przeglądu teatrów amatorskich z małopolski w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce, dobiegły końca. Zwyciężyły teatry z Chrzanowa, Lipnicy Wielkiej, Chyżnego i Laskowej.

Dodano: Niedziela, 8 marca 2015 13:50

3. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich w Jabłonce (zdjęcia)

W Orawskim Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce trwają Posiady Teatralne. W ciągu 2 dni teatry amatorskie z całej małopolski przedstawiają różnorodne sztuki. Spotkanie ma charakter konkursu połączonego z warsztatami.

Dodano: Środa, 4 marca 2015 12:59

Teatry z Małopolski przyjadą do Jabłonki

W najbliższy weekend 7-8 marca w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbędą się Posiady Teatralne na Orawie, czyli trzecia edycja Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich.

Dodano: Środa, 17 grudnia 2014 22:28

„Tango z Buenos Aires” - spotkanie z podróżnikiem Jackiem Walczakiem (zdjęcia)

W Białej izbie Związku Podhalan w Zakopanem odbyło się spotkanie w ramach "Posiadów w Białej Izbie". Tym razem bohaterem wieczoru była Jacek Walczak, który opowiedział o swoich podróżach po Argentynie.

Dodano: Środa, 20 sierpnia 2014 17:10

Posiady góralskie z ks. dr hab. Władysławem Zarębczanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Białej Izbie Związku Podhalan odbyły się posiady góralskie, których bohaterem był tym razem ks. dr hab. Władysław Zarębczan. Wykład nosił tytuł „25 lat w służbie Stolicy Apostolskiej. Kościół w Polsce z perspektywy Watykanu”.

Dodano: Niedziela, 12 stycznia 2014 21:00

„Miodny wieczorek” - poetycko-muzyczne posiady (zdjęcia)

JABŁONKA. W restauracji „Pasieka” odbył się „Miodny wieczorek” - poetycko-muzyczne posiady poświęcone pszczołom, miodom, ulom i pszczelarzom.

Dodano: Środa, 18 września 2013 21:56

Posiady w zakopiańskiej Białej Izbie (zdjęcia)

W Białej izbie Związku Podhalan w Zakopanem odbyły się posiady, podczas których zaprezentowane zostały prace dzieci przedstawiające Giewont. Rysunki wykonano w ramach tegorocznego Święta Ulicy Kościeliskiej. Gościem posiadów był przewodnik i ratownik TOPR Jerzy Bortnik.

Dodano: Środa, 22 maja 2013 23:08

Posiady w Białej Izbie: 100-lecie harcerstwa w Zakopanem

We wtorkowy wieczór Białą Izbą – salą zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan - zawładnęli harcerze. Tematem posiadów, które otworzyła Katarzyna Cukier, była bowiem uroczystość 100-lecia zakopiańskiego harcerstwa.

Dodano: Sobota, 9 marca 2013 23:00

Posiady Teatralne na Orawie - dzień drugi (zdjęcia)

JABŁONKA. Przed jurorami nie lada wyzwanie - wybrać najlepsze spośród zespołów biorących udział w Posiadach Teatralnych na Orawie w ramach I Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich. Zadanie trudne, bo grupy teatralne są znakomite.

Dodano: Piątek, 8 marca 2013 23:47

Rozpoczęły się Posiady Teatralne na Orawie (zdjęcia)

JABŁONKA. W organizowanych po raz pierwszy Posiadach Teatralnych na Orawie, Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich bierze udział blisko dwadzieścia zespołów z całego województwa. W pierwszym dniu na scenie Orawskiego Centrum Kultury zaprezentowały się przede wszystkim grupy z powiatu nowotarskiego.

Dodano: Poniedziałek, 31 grudnia 2012 18:59

Posiady z "Wiyrchowianami" (zdjęcia)

W Bukowiańskim Domu Ludowym zorganizowane zostały posiady z zespołem "Wiyrchowianie". W programie znalazły się tradycyjne zwyczaje okresu bożonarodzeniowego.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl