Golemo
pierwszy
Dodano: Sobota, 21 grudnia 2019 18:00

Pierwszy ofiaromat stanął w kościele w krakowskich Mistrzejowicach

W kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach stanął pierwszy w Archidiecezji Krakowskiej ofiaromat. Urządzenie pozwala składać ofiary na potrzeby parafii za pomocą transakcji bezgotówkowych.

Dodano: Wtorek, 9 grudnia 2014 16:17

Pierwszy człowiek, który samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk odwiedzi Kraków

Aleksander Doba, pierwszy człowiek, który samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk, będzie 13 grudnia gościem Kolosowych spotkań w Dworku. Pokonał kajakiem trasę z Afryki do Ameryki Południowej, a później wyznaczył kolejną - z Lizbony na Florydę.

Dodano: Niedziela, 27 lipca 2014 12:52

Rodziny wielodzietne mogą liczyć na wsparcie

Do 1 sierpnia przedłużony został termin składania wniosków w projekcie „Pierwszy Dzwonek”. Gminy, które zgłoszą chęć udziału w programie, mogą liczyć na pomoc finansową na zakup szkolnej wyprawki dla mieszkających na ich terenie rodzin wielodzietnych.

Dodano: Niedziela, 20 lipca 2014 13:22

Jerzy Zelnik i Marek Stefański na inaugurację Festiwalu "Pieniny, Kultura, Sacrum"

Pierwszy koncert Festiwalu za nami. W sobotę przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: Jerzy Zelnik- recytacje i Marek Stefański- organy. Tym samym w krościeńskim kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza został zainaugurowany piąty, jubileuszowy Letni Festiwal „Pieniny-Kultura-Sacrum” pod honorowym patronatem J.E. Biskupa Wiesława Lechowicza.

Dodano: Wtorek, 27 maja 2014 20:12

25-lecie pierwszych wolnych wyborów. Spotkanie ze Stanisławem Żurowskim i projekcja filmów

ZAKOPANE. W środę 28 maja o godz. 17.00 burmistrz Miasta Zakopane zaprasza do Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego na spotkanie z okazji 25-lecia pierwszych wolnych wyborów. Gościem specjalnym będzie Stanisław Żurowski, działacz „Solidarności”, poseł na Sejm kontraktowy oraz Sejm RP I kadencji.

Dodano: Środa, 16 kwietnia 2014 19:11

Jagoda Kret wydała swój pierwszy singiel pod tytułem "Home"

Jagoda Kret w listopadzie ub. roku zakończyła w finale program TVP2 "The Voice of Poland". Nowotarżanka była w drużynie Edyty Górniak.

Dodano: Sobota, 8 lutego 2014 00:27

II Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe - pierwszy dzień zmagań za nami (zdjęcia)

W piątek o godz. 12.00 odbyło się uroczyste otwarcie II Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych o Puchar firmy PCD Salami. Na starcie stawiło się ok. 50 osób, które stanowiły załogi 16 balonów na ogrzane powietrze. Na Podhalu panowały typowe warunki fenowe.

Dodano: Czwartek, 27 czerwca 2013 11:44

Wyprawa Jacka Berbeki jest już w bazie pod Broad Peak

Dzisiaj himalaiści wyruszą w górę zakładać pierwszy obóz. Jacek Berbeka wyruszył na Broad Peak, żeby odnaleźć i pochować ciała swojego brata Macieja i Tomasza Kowalskiego. Dwaj himalaiści zginęli w marcu w czasie drogi powrotnej po pierwszym zimowym zdobyciu tego ośmiotysięcznika (na Broad Peak stanęli wówczas także Adam Bielecki i Artur Małek).

Dodano: Sobota, 29 grudnia 2012 13:21

Mieszkaniec Podhala pierwszym Polakiem poddanym ekstradycji do USA

Mirosław Z. jest pierwszym Polakiem w historii, którego na żądanie amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości wydalono do USA. - To jedyny jak dotąd polski obywatel przekazany władzom USA - mówi Joanna Dębek z Ministerstwa Sprawiedliwości. Na jego ekstradycję zgodził się minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl