Golemo
opłaty
Dodano: Niedziela, 12 stycznia 2020 21:20

Przejście graniczne w Chyżnem odblokowane

Protest kierowców samochodów ciężarowych w Trstenie, ok. 1 km za przejściem granicznym w Chyżnem, został wstrzymany. Według nieoficjalnych informacji, do poniedziałku, droga, którą dotychczas blokowały pojazdy ciężarowe, będzie przejezdna.

Dodano: Poniedziałek, 27 lutego 2017 19:02

Krakowianie zapłacą więcej za wynajem pojemników na śmieci

Krakowianie teraz zapłacą więcej za wynajem kubła na śmieci - rocznie będzie to kosztować 46 zł, a nie 12 zł, jak dotychczas.

Dodano: Czwartek, 27 października 2016 01:04

Oplata miejscowa pobierana w Zakopanem jest bezprawna

Tak twierdzi fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi, która zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie prawo miasta do jej pobierania. W dniu wczorajszym fundacja zyskała nowego sprzymierzeńca - jest nim Rzecznik Praw Obywatelskich, który przyłączył się do pozwu.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2016 08:46

Czy będą kolejne rozszerzenia strefy płatnego parkowania w Krakowie?

Według krakowian na Prądniku Białym nie da się już zaparkować. Radni z Dzielnicy IV Prądnik Biały na swoją poniedziałkową sesję przygotowali projekt uchwały, w której zamierzają zwrócić się do władz miasta o rozszerzenie płatnej strefy parkowania o Azory i Krowodrzę Górkę.

Dodano: Niedziela, 5 stycznia 2014 12:20

Ceny gazu wzrosną, a opłaty za prąd będą niższe

Nowy Rok przyniesie wzrost opłat za gaz, ale spadną opłaty za prąd.Firma Tauron obsługująca woj. małopolskie zapowiada spadek cen za energię elektryczną o ok. 3,1 proc.

Dodano: Sobota, 31 sierpnia 2013 15:05

KRAKÓW. Opłaty za śmieci mogą jeszcze wzrosnąć

Po wprowadzeniu tzw. ustawy śmieciowej krakowianie płacą za śmieci więcej. Niektórzy mieszkańcy o 30 proc., a inni nawet o proc. Podwyżka MPO bulwersuje krakowian.

Dodano: Wtorek, 5 marca 2013 12:10

Gminy muszą zwrócić nielegalne opłaty

W ponad 30 małopolskich gminach opłaty za budowę kanalizacji lub sieci wodociągowej pobierane były nielegalnie. Jak orzekł sąd, to gmina ma obowiązek zapewnić do nich dostęp. Mieszkaniec ponosi tylko koszty przyłącza na terenie swojej nieruchomości.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl