kościół
Dodano: Wtorek, 28 stycznia 2020 08:48

Muzyka Zaklęta w Drewnie - kolędy w Witowie (zdjęcia)

W kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Witowie miał miejsce piękny koncert Kuby Blokesza z przyjaciółmi. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Muzyka Zaklęta w Drewnie".

Dodano: Środa, 25 grudnia 2019 20:15

Górale przywitali Zbawiciela - Pasterka w Jaworkach (galeria)

W Wigilię Bożego Narodzenia w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Jaworkach miała miejsce tradycyjna góralska pasterka, z oprawą muzyczną zorganizowaną przez miejscową kapelę Jaworcanie.

Dodano: Sobota, 21 grudnia 2019 18:00

Pierwszy ofiaromat stanął w kościele w krakowskich Mistrzejowicach

W kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach stanął pierwszy w Archidiecezji Krakowskiej ofiaromat. Urządzenie pozwala składać ofiary na potrzeby parafii za pomocą transakcji bezgotówkowych.

Dodano: Wtorek, 17 grudnia 2019 14:18

Słodkie podsumowanie roku. Pszczelarski Rój 2019 (galeria)

Miłośnicy miodu podsumowali tegoroczny sezon. Uroczysta msza św. i spotkanie odbyły się tym razem w Lipnicy Wielkiej.

Dodano: Niedziela, 25 sierpnia 2019 11:19

Kard. Dziwisz "Na was zawsze można liczyć". Msza w 100-lecie Związku Podhalan

- Wasza obecność w tym wyjątkowym dla wszystkich Polaków miejscu jest wyrazem waszego patriotyzmu, waszej głębokiej więzi z ojczystym Domem, któremu na imię Polska. Jesteście z nią w doli i niedoli, na dobre i na złe - mówił kardynał Stanisław Dziwisz w Katedrze na Wawelu podczas Mszy św. z okazji 100-lecia Związku Podhalan.

Dodano: Niedziela, 11 sierpnia 2019 18:20

Msza Ludzi Gór w Gorcach (zdjęcia)

Kilkaset osób uczestniczyło w tradycyjnej Mszy Świętej Ludzi Gór, odprawionej pod Turbaczem. Na gorczańskiej polanie stawili się przedstawiciele Związku Podhalan z całej Polski południowej.

Dodano: Niedziela, 12 maja 2019 21:46

Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku

Mszą św. w kościele parafialnym w Łącku rozpoczęły się dzisiaj oficjalne obchody Święta Kwitnącej Jabłoni.

Dodano: Poniedziałek, 22 października 2018 12:00

Zakończył się Kongres Ruchów Katolickich

- Upodabniał się do Chrystusa. Do Jego krzyża, do Chrystusowej posługi do tego nieustannego, arcykapłańskiego wołania o miłosierdzie, o przemianę ludzkich serc, o nawrócenie – o Janie Pawle II mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. na zakończenie Kongresu Ruchów Katolickich w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 24 kwietnia 2018 21:00

"Polacy i Żydzi - problemy z historią"

Nowotarska Grupa Mieszkańców "PAMIĘĆ" zaprasza na spotkanie w czwartek 26 kwietnia br. o godz. 18,oo do sali parafialnej przy kościele św. Katarzyny w Nowym Targu z cyklu "WIEDZIEĆ, ZROZUMIEĆ, PAMIĘTAĆ".

Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2018 21:09

Kościół w Chochołowie wśród wyróżnionych w konkursie Zabytek Zadbany 2018

Podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, poznaliśmy laureatów konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany” 2018. Wśród wyróżnionych obiektów jest jako jedyny z Małopolski - podhalański kościół w Chochołowie.

Dodano: Sobota, 31 marca 2018 14:29

Święcenie pokarmów w Poroninie z owieczkami

Kolejny raz atrakcją dla dzieci i gości z całej Polski są owieczki przy kościele w Poroninie. Kościół wypełniony był po brzegi.

Dodano: Wtorek, 27 marca 2018 16:36

Próba oratorium „Mesjasz” G. F. Handla

Dzieło Haendla w wersji londyńskiej z 1743 r. wykonano w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej szkocki zespół Dunedin Consort pod dyrekcją Johna Butta. Temu wybitnemu dyrygentowi i muzykologowi, specjaliście od dawnych praktyk wykonawczych i autorowi uznanych odczytań dzieł kompozytorów angielskich doby baroku została powierzona piecza nad programem i kształtem artystycznym tegorocznej edycji festiwalu.

Dodano: Niedziela, 25 lutego 2018 13:20

Życie Ewangelią jako droga do świętości

- Kościół Krakowski rozpoczął duchowe przygotowanie do zbliżającej się beatyfikacji Czcigodnej Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Jest to kolejny dar, jaki otrzymujemy na naszej osobistej i wspólnej drodze wiary, nadziei i miłości. Przyszła nowa Błogosławiona przypomina nam, że uczennice i uczniowie Jezusa mogą i powinni dążyć do świętości w każdym stanie życia, w każdym zawodzie, w każdych okolicznościach. - powiedział kardynał Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. w Kościele św. Mikołaja w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 25 lutego 2018 12:10

Kilkusetletnie kurtyny wielkopostne

W tym roku kurtyny wielkopostne z XVII i XIX wieku, znajdujące się w zabytkowym kościele w Orawce, eksponowane będą w okresie od 17 do 25 marca.

Dodano: Czwartek, 15 lutego 2018 20:32

Pogrzeb Mieczysława Święcickiego i Msza w Kościele Mariackim

KRAKÓW. Dziś odbył się pogrzeb aktora i piosenkarza Mieczysława Święcickiego. Artysta Piwnicy pod Baranami spoczął na cmentarzu Rakowickim w Alei Zasłużonych, tuż obok Marka Grechuty.

Dodano: Niedziela, 11 lutego 2018 22:20

Kościół troszczy się o chorych i cierpiących

- Misją Kościoła jest otaczanie miłością ludzi chorych i cierpiących i dostrzeganie w nich rysów cierpiącego Chrystusa - mówił arcybiskup Marek Jędraszewski w Bazylice Bożego Miłosierdzia podczas Diecezjalnych Obchodów Światowego Dnia Chorego.

Dodano: Niedziela, 28 stycznia 2018 17:27

Stanowcze „Milcz!" wobec zła. Msza św. dla pracowników MPK Kraków (zdjęcia)

KRAKÓW. - Świat nie chce słuchać Boga. Świat odwraca się od Ewangelii. Jest przekonany, że wreszcie osiągnął pełnię wolności - mówił podczas homilii do pracowników MPK w Krakowie abp Jędraszewski.

Dodano: Piątek, 26 stycznia 2018 13:14

Zakończenie obchodów 400-lecia charyzmatu wincentyńskiego

KRAKÓW. - Dzieje Kościoła trwające już tyle wieków to dzieje tych ludzi, którzy swoją siłę ducha czerpali z Eucharystii - mówił abp Jędraszewski na zakończenie obchodów 400-lecia charyzmatu wincentyńskiego.

Dodano: Niedziela, 14 stycznia 2018 21:10

Msza św. dla Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej (zdjęcia)

„Związek małżonków musi być nastawiony na rodzenie dzieci, na to, żeby rozwijał się Kościół, rozwijała się rodzina ludzka, żeby poprzez właściwe życie małżeńskie i rodzinne dawano jednoznaczne świadectwo o Bogu, który jest miłością" - mówił abp Marek Jędraszewski do Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

Dodano: Niedziela, 31 grudnia 2017 17:23

Koncert "Jazzu Malusieńki"

Ojcowie Jezuici z Górki w Zakopanem zapraszają na kolejny koncert w ramach Ignacjańskich Spotkań ze Sztuką. W dniu 21. stycznia w kościele na Górce po mszy św. o godz. 18:00 wystąpią; Włodek Pawlik i Ewa Uryga.

Dodano: Piątek, 29 grudnia 2017 23:48

Zespół Trebunie-Tutki kolędował w Krakowie (zdjęcia)

W krakowskim Kościele Najświętszej Rodziny zagościł góralski zespół, który przywiózł ze sobą więcej śniegu, więcej mocy i więcej świątecznych barw spod samych gór

Dodano: Poniedziałek, 13 listopada 2017 08:42

Odkryto kolejne katakubmy w podziemiach kościoła oo. Pijarów

Badacze podają kolejne szczegóły dotyczące katakumb odkrytych w podziemiach kościoła oo. Pijarów. Ustalono m.in., że jedną z pierwszych osób w nich pochowanych była pani Lachocka. Spoczęła tu w 1730 roku. Ona i jej mąż byli darczyńcami zakonu.

Dodano: Piątek, 10 listopada 2017 21:21

Stylem życia Kościoła jest dzielenie się

Za dwa dni rozpocznie się w Krakowie I Światowy Dzień Ubogich. Główne wydarzenia odbędą się w Namiocie Spotkania na Małym Rynku oraz w Bazylice Mariackiej.

Dodano: Niedziela, 22 października 2017 12:14

Abp Marek Jędraszewski konsekrował kościół pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu (zdjęcia)

W wygłoszonej homilii metropolita krakowski powiedział m. in.:- Potrzebujemy świętych miejsc, w których możemy gromadzić się razem i wspólnie oddawać Bogu chwałę, włączając się w to wyznanie, jakie przed wiekami wypowiedział św. Piotr. Tutaj, w Nowym Targu potrzebne było to miejsce.

Dodano: Środa, 26 października 2016 08:56

Półtora roku więzienia i 100 tys. zł do zapłaty dla mężczyzny, który podpalił kościółek na Woli Justowskiej

Mężczyzna w nocy z 5 na 6 kwietnia 2002 r. podłożył ogień pod budynek zabytkowego drewnianego kościoła parafii pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski położonego przy ul. Panieńskich Skał 18 w Krakowie. Zabytek stanowił dobro o szczególnym znaczeniu dla kultury. Podpalacz oblał go nieustaloną substancją łatwopalną.

Dodano: Niedziela, 16 października 2016 17:20

Konsekracja kościoła św. Jana Pawła II w Krakowie

- Chcemy utrwalać pamięć o Janie Pawle II, wyjątkowej osobie, która nadal przemawia, inspiruje, stanowi punkt odniesienia dla wielu ludzi na całym świecie – mówił metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz w czasie konsekracji kościoła pw. św. Jana Pawła II. Poświęcony obiekt ma być miejscem szczególnej pamięci o papieżu Polaku.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 22:33

XX Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie „Stabat Mater"

W dniach 28-30 października br. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbędzie się XX Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie „Stabat Mater". Ostateczny termin zgłoszeń do przesłuchań konkursowych mija 21 października.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 00:45

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami miasta

Pierwszy Małopolski Marsz Dla Życia i Rodziny przeszedł w niedzielę ulicami Krakowa.

Dodano: Niedziela, 9 października 2016 18:34

Szesnasty Dzień Papieski

W całym kraju obchodzony jest dziś XVI Dzień Papieski. Tym razem pod hasłem "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Wśród uroczystości są modlitwy, pikniki rodzinne, marsze w obronie życia, koncerty. Tradycją są też nagrody TOTUS. Zorganizowano także aukcję samochodów, którymi jeździł papież Franciszek.

Dodano: Piątek, 7 października 2016 11:07

Jubileusz przybycia Ojców Karmelitów do Chyżnego (zdjęcia)

W kościele parafialnym p.w. świętej Anny w Chyżnem rozpoczęto uroczystości związane z obchodami 70 –lecia przybycia Ojców Karmelitów do tej orawskiej miejscowości.

Dodano: Wtorek, 4 października 2016 09:40

Msza święta na Okrąglicy (zdjęcia)

W Kaplicy Matki Bożej Opiekunki Turystów na Okrąglicy odprawiona została polowa Msza Święta na zakończenie sezonu PTTK.

Dodano: Sobota, 1 października 2016 11:30

Nowy rzecznik archidiecezji krakowskiej

Nowym rzecznikiem archidiecezji krakowskiej został ks. Piotr Studnicki. Zastąpi ks. prof. Roberta Nęcka, który funkcję rzecznika pełnił przez 11 lat.

Dodano: Wtorek, 27 września 2016 09:05

Podsumowanie Zlotu Żywczaków (zdjęcia)

Przed schroniskiem Markowe Szczawiny odprawiona została polowa Msza Święta dla uczestników 50. Zlotu Żywczaków. Po nabożeństwie wręczono okolicznościowe dyplomy, puchary i nagrody.

Dodano: Niedziela, 25 września 2016 13:13

Stygmatyczka i uzdrowicielka - Myrna Nazzour w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. W parafii pw. św. Jana Pawła II gościła Myrna Nazzour. Pochodząca z Syrii stygmatyczka uważana za jedną z najważniejszych żyjących mistyczek w Kościele katolickim.

Dodano: Wtorek, 20 września 2016 09:54

Msza Święta w intencji ludzi gór na Babiej Górze (zdjęcia)

Przy kaplicy Matki Bożej Bolesnej na Babiej Górze odprawiona została polowa Msza Święta w intencji ludzi gór.

Dodano: Wtorek, 20 września 2016 09:43

Anioły są wśród nas...

W Bulowicach odbyło się Jubileuszowe Spotkanie Integracyjne „Anioły są wśród nas” zorganizowane z okazji 80-lecia działalności Braci Albertynów w Bulowicach.

Dodano: Środa, 7 września 2016 12:43

„Ouo vadis” na Wiktorówkach

W sobotę 10 września ojcowie dominikanie i stowarzyszenie Tatrzańskiego Klubu Niezależnych proponują turystom, zakopiańczykom, mieszkańcom Podhala i Spisza narodowe czytanie powieści Henryka Sienkiewicza „Ouo vadis” na Wiktorówkach przy kaplicy M.B. Jaworzyńskiej. Czytanie rozpoczyna się o godzinie 10.00 a kończy o godzinie 18.00.

Dodano: Poniedziałek, 5 września 2016 22:03

Święto Ulicy Kościeliskiej (zdjęcia)

Drugi dzień Święta Ulicy Kościeliskiej rozpoczął się odświętną paradą, jakiej jeszcze nie było.

Dodano: Niedziela, 4 września 2016 17:27

Barokowe Eksploracje 2016 ponownie w Szczawnicy

22 września o godz. 20.00. rozpocznie się w Kościele św. Wojciecha w Szczawnicy koncert pt.: ”Barok w Europie Środkowej”.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2016 17:01

XXIV Gminne Dożynki w Jabłonce (zdjęcia)

W Jabłonce - Borach zorganizowano doroczne Gminne Dożynki.

Dodano: Wtorek, 23 sierpnia 2016 21:50

Słowacy na Babiej Górze (zdjęcia)

Na szczycie Babiej Góry została odprawiona polowa msza święta przy tablicy upamiętniającej wizyty św. Jana Pawła na królowej Beskidów i podróże apostolskie na Słowacji. Było to 20. już słowackie wyjście na Babią Górę ku czci św. Jana Pawła II.

Dodano: Czwartek, 18 sierpnia 2016 08:25

Jedna z największych pielgrzymek ruszyła w trasę

Po raz 34 z Tarnowa wyszła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Około osiem tysięcy pielgrzymów przemierzy ponad dwieście kilometrów by pokłonić się przed obrazem Czarnej Madonny w Częstochowie.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 20:50

Msza Ludzi Gór pod Turbaczem (zdjęcia)

W kaplicy na Polanie Rusnakowej pod Turbaczem, odprawiona została XXXVI Msza Ludzi Gór. Nabożeństwo odprawili kapelni Związku Podhalan - księża Władysław Zązel i Jan Gacek oraz ks. Kazimierz Dadej - duszpasterz „Ludzi Gór” i opiekun Kaplicy Papieskiej.

Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 19:46

Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu (zdjęcia)

LUDŹMIERZ. W święto Matki Boskiej Zielnej wierni tradycyjnie przynoszą na mszę św. bukiety kwiatów. Dziś uroczyste nabożeństwo odprawił przy Bazylice Mniejszej w Ludźmierzu metropolita krakowski ks. kardynał Stanisław Dziwisz.

Dodano: Czwartek, 11 sierpnia 2016 10:08

Rocznica tragedii w Tatrach. Wspomnienie ratowników, którzy zginęli

Dziś o godz. 18.00 w kaplicy Sióstr Urszulanek na Borach w Zakopanem odprawiona zostanie msza św. w intencji zmarłych ratowników i pilotów śmigłowca, którzy 11 sierpnia 1994 roku zginęli niosąc pomoc potrzebujących w górach.

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2016 22:16

VII Letni Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum. Koncert na organy i saksofon (zdjęcia)

W kościele pw. Dobrego Pasterza w Krościenku n. Dunajcem miał miejsce czwarty koncert w ramach VII Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum. Wystąpił światowej sławy włoski organista Francesco Bongiorno oraz grający na saksofonie znakomity kameralista i muzyk orkiestrowy, krośnianin - Jarosław Sereda.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 11:10

Ostatnie pożegnanie kardynała Franciszka Macharskiego

We wtorek w Krakowie, w wieku 89 lat zmarł kardynał Franciszek Macharski. Dziś, o godz. 11:00 w Katedrze na Wawelu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe byłego metropolity krakowskiego w latach 1979-2005.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 13:44

Pogrzeb kardynała Macharskiego odbędzie się w piątek w Katedrze na Wawelu

Pogrzeb kard. Franciszka Macharskiego odbędzie się w piątek o godzinie 11 w Katedrze na Wawelu. Jego ciało spocznie w wawelskiej krypcie biskupów krakowskich, która znajduje się pod konfesją św. Stanisława.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 18:08

Zakopiańczycy uczcili 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Władze miasta i powiatu tatrzańskiego mszą św. w kościele pw. Najświętszej Rodziny na Krupówkach uczciły dziś w Zakopanem 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 03:42

Papież Franciszek w Łagiewnikach

Papież Franciszek w sobotę o poranku odwiedził Bazylikę Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Tam wziął udział w liturgii pojednania. Wyspowiadał też ośmioro młodych ludzi w językach włoskim, hiszpańskim i francuskim.

Dodano: Wtorek, 26 lipca 2016 23:59

Inauguracja Festiwalu Pieniny – Kultura – Sacrum

W kościele pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem miała miejsce inauguracja VII edycji Festiwalu Pieniny – Kultura – Sacrum. Pierwszy dzień festiwalu rozbrzmiewał najpiękniejszą muzyką filmową.

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 14:45

VI Saflarzańska Watra (zdjęcia)

Na Błoniach Szaflarzańskich odbyła się VI Saflarzańska Watra, a wraz z nią Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych.

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 12:35

Wystawa „Młodość Karola Wojtyły. Droga do Kapłaństwa”

Od dziś w przestrzeni Holu Kamiennego Urzędu Miasta Krakowa (1 piętro), pl. Wszystkich Świętych oglądać można wystawę zatytułowaną „Młodość Karola Wojtyły. Droga do Kapłaństwa”, przygotowaną przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie z okazji Światowych Dni Młodzieży 2016. Ekspozycja czynna będzie do 5 sierpnia br. (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00).

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 20:54

Wizyta Premier Beaty Szydło w Sankturium Świętego Jana Pawła II

W poniedziałek prezes Rady Ministrów Beata Szydło weźmie udział w uroczystości otwarcia Parku Miłosierdzia w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 12:32

Inauguracja Dni Muzyki Karola Szymanowskiego (zdjęcia)

Przez najbliższy tydzień Zakopane stanie się najważniejszym w Polsce miejscem pamięci o Karolu Szymanowskim. Wszystko za sprawą Dni Muzyki Karola Szymanowskiego, które odbywają się po raz trzydziesty dziewiąty. W Kościele Świętego Krzyża odbył się koncert inauguracyjny najważniejszego festiwalu poświęconego twórczości tego wybitnego kompozytora.

Dodano: Sobota, 23 lipca 2016 11:44

Dziś spotkanie na Górze Karmel

Katowice jeszcze tego nie widziały. Kilkanaście tysięcy młodych ludzi z 55 krajów z całego świata i kilkadziesiąt tysięcy ludzi ze Śląska spotka się na katowickim lotnisku Muchowiec, aby zrobić wspólny „raban”, do którego wzywał papież Franciszek. Spotkanie na Górze Karmel już 23 lipca.

Dodano: Poniedziałek, 11 lipca 2016 10:46

Górale dotarli na Jasną Górę

Mszą Świętą w Bazylice na Jasnej Górze oficjalnie zakończyła się XXXV Piesza Pielgrzymka Góralska do Częstochowy. W tym roku górale pielgrzymowali w nietypowym terminie, gdyż w zwyczajowym terminie odbywają się Światowe Dni Młodzieży i z tego względu termin pielgrzymki jednorazowo przeniesiono.

Dodano: Niedziela, 29 maja 2016 17:21

Wyświęcono nowych księży (zdjęcia)

W Archikatedrze pw. Świętych Stanisława i Wacława na Wawelu święcenia prezbiteriatu z rąk Metropolity Krakowskiego przyjęło 15 diakonów z Archidiecezji Krakowskiej. Większość nowych księży związana jest lub będzie z racji pełnionej posługi - z Podhalem.

Dodano: Piątek, 16 października 2015 22:49

Partia KORWIN organizuje kolejne manifestacje przeciw imigrantom

"W imieniu własnym jako organizator oraz Partii KORWiN zapraszam do wzięcia udziału w serii demonstracji przeciwko przyjmowaniu imigrantów - informuje Piotr Sułkowski. Kolejno odbędą się one w Gorlicach - w środę 21 października o godz 16:00 przy ulicy 3 Maja przy rynku oraz w Łącku 23 października - w piątek o godz 16:00 na rynku.

Dodano: Niedziela, 8 lutego 2015 22:01

Smooth`ne „Gorzkiey Męki Syna Bożego […] rozpamiętywanie”

W niedzielę 22 lutego po mszy św. o godz. 18.00 Ojcowie Jezuici z „Górki” i Wydział Kultury i Popularyzacji Zakopanego Urzędu Miasta Zakopane serdecznie zapraszają na wielkopostny koncert jazzowy inspirowany tematami nabożeństwa Gorzkich Żalów. Koncert odbędzie się w kościele jezuitów na „Górce” w Zakopanem.

Dodano: Czwartek, 18 grudnia 2014 18:45

Żywa szopka na Franciszkańskiej już w budowie

Jak co roku w Krakowie powstaje żywa szopka. Odwiedzający będą mogli zobaczyć takie zwierzęta jak: lamy, osiołki, kucyki, owce i kozy. Szopkę będzie można oglądać w Wigilię i dwa dni Bożego Narodzenia w kościele przy Franciszkańskiej.

Dodano: Środa, 17 grudnia 2014 20:37

Adwent u Jezuitów na Górce. Ignacjańskie spotkania ze sztuką

ZAKOPANE. W ostatnią niedzielę w kościele ojców Jezuitów na „Górce” pojawiła się trzecia rzeźba Antoniego Rząsy. Tym razem jest to „Anna Samotrzecia”. Na potrzeby liturgiczne okresu Adwentu pojawiające się do tej pory dzieła rzeźbiarza nazwano „Wiara”, „Nadzieja”, „Radość”.

Dodano: Czwartek, 2 października 2014 20:40

Światowej sławy chór z Węgier w Zakopanem

W najbliższą niedzielę, 5 października br. o godzinie 13.00 w kościele św. Krzyża w Zakopanem wystąpi światowej sławy młodzieżowy chór dziewczęcy z Węgier, który obchodzi w tym roku 50. lecie istnienia. Koncert uczniów i absolwentów Żeńskiego Gimnazjum im. Lajosa Kossutha z Cegledu zakończy cykl imprez „Koncerty w Zakopanem 2014”, organizowany co roku przez TKN, a który w tym roku poświęcony jest Rodzinie Pawlikowskich.

Dodano: Niedziela, 27 lipca 2014 20:22

Koncert organowo-chóralny w ramach Festiwalu "Pieniny - Kultura - Sacrum"

W sobotni wieczór w kościele pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kolejnego koncertu w ramach 5. Jubileuszowego Letniego Festiwalu "Pieniny-Kultura-Sacrum".

Dodano: Niedziela, 20 lipca 2014 12:56

Mistrzowski koncert organowy

W szczawnickim kościele parafialnym pw. św. Wojciecha na organach zbudowanych w 1895 r. przez organmistrza Tomasza Falla ze Szczyrzyca zagrał Witold Zalewski, I organista Królewskiej Katedry na Wawelu.

Dodano: Poniedziałek, 7 kwietnia 2014 22:11

Anioł nie byle jaki! (zdjęcia)

Pod Kościołem Mariackim można spotkać anioła i to wcale nie żart. Można z nim porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie i dostać przepis na życie. Właściwie to nie byle jaki anioł, ale Archanioł.

Dodano: Czwartek, 17 października 2013 21:03

Koncert z okazji urodzin Generałowej Zamoyskiej - Dorota Segda i Tatrzański Chór Szumny (zdjęcia)

W zakopiańskim Kościele Św. Krzyża odbył się koncert w ramach obchodów Roku Władysława Zamoyskiego. W dniu imienin Generałowej Jadwigi Zamoyskiej organizatorzy przypomnieli najważniejsze etapy jej życia i działalności w Zakopanem, gdzie tworzyła Szkołę Domowej Pracy Kobiet.

Dodano: Niedziela, 15 września 2013 18:23

V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” (zdjęcia)

Trwa festiwalowa jesień w Zakopanem. Po Festiwalu Folkloru Ziem Górskich i Spotkaniach z Filmem Górskim przyszedł czas na spotkanie z muzyką klasyczną. W Kościele Św. Krzyża w Zakopanem zainaugurowany został V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”.

Dodano: Wtorek, 23 lipca 2013 20:59

30-latek oskarżony o podpalenie kościoła

Zatrzymano sprawcę podpalenia w 2002 r. zabytkowego kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski na Woli Justowskiej w Krakowie. 30-letni mężczyzna usłyszał zarzuty.

Dodano: Poniedziałek, 24 września 2012 18:37

Figura Jezusa na jubileusz nowotarskiej parafii

NOWY TARG. W kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu odbyły się w niedzielę uroczystości z okazji jubileuszu 50-lecia konsekracji świątyni. Głównym punktem uroczystości było poświęcenie figury Jezusa, który stanął na placu przed kościołem.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl