choinka
Dodano: Sobota, 21 grudnia 2019 10:06

Halny przewrócił choinkę przy Krupówkach. Są poszkodowani (zdjęcia i video)

Ustawiona obok oczka wodnego na Krupówkach w Zakopanem miejska choinka poddała się podmuchom wiatru. Przewracające się drzewo przygniotło kilka osób.

Dodano: Piątek, 21 grudnia 2018 10:52

Rekordowa choinka z narciarzy

W Ośrodku Narciarskim Harenda w Zakopanem narciarze i snowboardziści zbudowali wczoraj żywą choinkę.

Dodano: Niedziela, 16 grudnia 2018 13:02

Choinka na Franciszkańskiej


- Kochani! Jak zwykle, od lat spotykamy się o tej porze, by cieszyć się choinką, która zaraz rozbłyśnie całym swoim blaskiem. Od wieków jest ona symbolem Świąt Bożego Narodzenia (…) Choinka wskazuje na życie, a Pan Jezus przyszedł na świat jako dziecko, by obdarzyć nas życiem wiecznym. Na choince rozbłyskają światła, bo Chrystus przyszedł w nocy i swoją obecnością przyniósł ludziom światło, a wraz nim ciepło i radość. - mówił arcybiskup Marek Jędraszewski, zapalając światełka na choince przed Domem Arcybiskupów Krakowskich i prosząc o jak najlepsze wykorzystanie czasu Adwentu, tak, aby móc przywitać Zbawiciela czystą duszą.

Dodano: Piątek, 7 grudnia 2018 21:00

Na Rynku rozbłysła słowacka choinka

W piątek, 7 grudnia, podczas Dnia Słowacji na Targach Bożonarodzeniowych niedaleko Wieży Ratuszowej zostały zapalone światła na kolejnej choince

Dodano: Niedziela, 2 grudnia 2018 11:09

Świąteczna choinka na Krupówkach już stoi (zdjęcia)

Wczoraj zamontowano bożonarodzeniowe drzewko na deptaku w Zakopanem. Choinka tradycyjnie już stanęła przy oczku wodnym.

Dodano: Niedziela, 2 grudnia 2018 09:30

Choinka na Rynku Głównym już świeci

W sobotę, 1 grudnia, Kraków rozświetliły pierwsze świąteczne iluminacje. Na Rynku Głównym została zapalona największa i najpiękniejsza choinka w mieście.

Dodano: Sobota, 23 grudnia 2017 10:25

Górale przywieźli choinkę do Wadowic

Po raz trzeci do Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach dotarła choinka z tatrzańskich lasów podarowana przez Wspólnotę Leśną w Witowie.

Dodano: Wtorek, 19 grudnia 2017 23:30

W Kakowie stanęły choinki - dar od spółek komunalnych (zdjęcia)

Pięć choinek bożonarodzeniowych od spółek komunalnych: KHK SA, MPWiK SA, MPK SA, MPEC SA oraz MPO sp. z o.o., stanęło w Krakowie. Zapaleniu światełek na drzewkach towarzyszyło uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Dodano: Niedziela, 17 grudnia 2017 17:10

Choinka pod Oknem Papieskim (zdjęcia)

Po raz kolejny setkami lampek rozbłysła 18-metrowa choinka pod Oknem Papieskim. Zaświecił je metropolita krakowski lampionem przyniesionym przez dzieci obecne na placu przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich.

Dodano: Poniedziałek, 4 grudnia 2017 15:07

Odbierz choinkę i poczuj ducha świąt w Małopolsce

Małopolski Mikołaj ma dla mieszkańców regionu 700 małych sadzonek świerka w doniczkach. Świąteczne drzewko każdy będzie mógł odebrać osobiście w Mikołajki, 6 grudnia wprost z nietypowego zaprzęgu, w którym rolę reniferów będzie pełnił… rower. Mikołaj będzie podróżował nim po uliczkach w pobliżu Rynku Głównego w Krakowie. Akcja rozpocznie się o godz. 9 i potrwa do godz. 17 lub do rozdania ostatniej sadzonki.

Dodano: Poniedziałek, 22 grudnia 2014 20:23

Choinka dla małych pacjentów z Prokocimia

Przez cały weekend na Rynku Głównym w Krakowie stała choinka, którą goście Wigilijnego Małopolskiego Smaku mogli przystroić w zrobione przez siebie ozdobny i słodycze. Dzisiaj świąteczne drzewko zostało podarowane pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.

Dodano: Piątek, 20 grudnia 2013 13:40

Świąteczny akcent na zaporze w Niedzicy

Na skarpie najwyższej w Polsce ziemnej zaporze w Niedzicy, od kilku dni podziwiać można równie imponującą i z pewnością największą na Podhalu choinkę, która liczy prawie 100 metrów.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl