burmistrz
Dodano: Czwartek, 21 listopada 2019 17:04

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski

Ponad stu przedstawicieli małopolskich samorządów wzięło udział w kolejnym Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski. W trakcie trzydniowego Forum władze województwa reprezentowali marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka.

Dodano: Wtorek, 26 lutego 2019 19:27

Wiktor Łukaszczyk odchodzi ze stanowiska wiceburmistrza Zakopanego

ZAKOPANE. Wiktor Łukaszczyk z końcem kwietnia odchodzi ze stanowiska wiceburmistrza. - Ta decyzja nie wynika z żadnych nieporozumień między nami. Pracowało się nam bardzo dobrze. Przez te 4 lata nigdy się nie pokłóciliśmy tak, żebyśmy mieli do siebie pretensje. Mówię to, żeby sprawa była jasna - podkreśla burmistrz Leszek Dorula.

Dodano: Poniedziałek, 5 lutego 2018 15:28

Huta aluminium pod Krakowem? Burmistrz zabrał głos

„W Niepołomicach nie powstanie huta aluminium”. Tak, jednym zdaniem podsumowuje kontrowersje wokół jednego z zakładów spod Krakowa, którego funkcjonowania obawiają się mieszkańcy.

Dodano: Środa, 3 stycznia 2018 15:28

Burmistrz Zakopanego dziękuje mieszkańcom

"Drodzy Mieszkańcy, pragnę Państwu gorąco podziękować za ogromną życzliwość i wyrozumiałość podczas minionej nocy sylwestrowej. Wspólnie ugościliśmy w naszym Mieście turystów z Polski i zagranicy, którzy w tym pięknym zakątku Polski chcieli powitać Nowy Rok" - pisze w liście otwartym do Mieszkańców burmistrz Zakopanego.

Dodano: Wtorek, 7 czerwca 2016 18:56

Przyznano Nagrody Burmistrza A.D. 2016

Anna Waloch, Czesław Jałowiecki i Eligiusz Grabowski, to laureaci tegorocznej Nagrody Burmistrza Zakopanego.

Dodano: Niedziela, 22 lutego 2015 18:03

CHRZANÓW. Burmistrz prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu

W nocy policjanci zatrzymali kierowcę, który mając 1,6 promila prowadził samochód, zjechał z drogi i uderzył w drewnianą konstrukcję na ulicy Krakowskiej w Chrzanowie. Okazało się, że jest to aktualny burmistrz Chrzanowa - Marek Niechwiej.

Dodano: Czwartek, 19 lutego 2015 20:10

Burmistrz Szczawnicy chce dowodów na twierdzenie, iż w Jaworkach występuje puchacz Bubo bubo

Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda wystąpił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o udzielenie informacji i przedstawienia dowodów, że w Jaworkach występuje puchacz Bubo bubo. Zdaniem władz miasta, dotychczas zebrane dowody na jego istnienie są wątpliwe. Tymczasem sprawa ta przeszkadza w budowie kompleksu narciarskiego na Durbaszce.

Dodano: Środa, 4 lutego 2015 14:01

Pożegnanie byłego burmistrza Nowego Targu - Józefa Ramsa (zdjęcia)

NOWY TARG. "Odszedł wspaniały człowiek, społecznik, który pięknie zapisał się w historii Miasta" - tak żegnano dziś na cmentarzu śp. Józefa Ramsa. W ostatniej drodze towarzyszyli mu m. in. obecny i poprzedni burmistrzowie Nowego Targu.

Dodano: Czwartek, 15 stycznia 2015 08:46

Dziś pożegnanie Marcina Pawlaka, burmistrza Dobczyc

Po długiej i ciężkiej walce z chorobą odszedł Marcin Pawlak – wybitny samorządowiec, burmistrz Dobczyc i Członek Zarządu Województwa Małopolskiego I kadencji. Miał 65 lat. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się dziś w Kościele Parafialnym Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dobczycach.

Dodano: Poniedziałek, 8 grudnia 2014 10:28

Nowak-Gąsienica i Łukaszczyk wiceburmistrzami Zakopanego

Agnieszka Nowak-Gąsienica i Wiktor Łukaszczyk, to dwójka nowych wiceburmistrzów Zakopanego, którzy będą pomagać Leszkowi Doruli w rządzeniu stolicą Tatr.

Dodano: Czwartek, 4 grudnia 2014 20:41

Nowy burmistrz Nowego Targu złożył ślubowanie. Owacja na stojąco i chóralne "Sto lat"

Przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali obrad Urzędu Miasta w Nowym Targu nowo wybrany burmistrz Grzegorz Watycha odebrał zaświadczenie o wyborze na burmistrza i złożył ślubowanie. Zebrani przyjęli to oklaskami na stojąco, a następnie odśpiewali mu chóralne "Sto lat".

Dodano: Środa, 29 października 2014 23:26

Do Nowego Targu przyjechali saperzy. Burmistrz: "Zagrożenie jest"

Do stolicy Podhala przyjechali policyjni pirotechnicy i rozpoczynają sprawdzanie walizki z podejrzanym ładunkiem, która znajduje się w samochodzie zaparkowanym przy ulicy Bolesława Wstydliwego. Jak się dowiedzieliśmy, samochód należy do pracownicy Starostwa Powiatowego.

Dodano: Środa, 16 października 2013 11:42

Nowotarska prokuratura sprawdza wydatki burmistrza Zakopanego

Do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wpłynęło zawiadomienie z Regionalnej Izby Obrachunkowej o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza Zakopanego Janusza Majchra oraz sekretarz UM Renatę Szych. Przeznaczyli oni ok. 60 tys. zł z gminnych pieniędzy na opłacenie prawników w swoich sprawach karnych.

Dodano: Poniedziałek, 17 czerwca 2013 15:53

Prokuratura Generalna ma zbadać, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez burmistrza Zakopanego

"Wątpliwa prywatyzacja Polskich Kolei Liniowych" - pod takim tytułem zorganizowana została w Nowym Targu konferencja prasowa posłów Solidarnej Polski. Politycy zawiadomili Najwyższą Izbę Kontroli i Regionalną Izbę Obrachunkową o możliwych nieprawidłowościach, a Prokuraturę Generalną o możliwości popełnienia przestępstwa.

Dodano: Sobota, 25 maja 2013 23:55

Wraca sprawa składowiska odpadów na Zoniówce. Burmistrz Zakopanego podjął decyzję wbrew woli mieszkańców, radni nie chcą tego usankcjonować

ZAKOPANE. Podczas sesji Rady Miasta, radni mieli zdecydować o zmianie uchwały dotyczącej Regulaminu Eksploatacji Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Zoniówka” w Zakopanem. Chodziło o usankcjonowanie decyzji burmistrza Zakopanego, który zawnioskował kilka miesięcy temu do Marszałka Województwa Małopolskiego o przekwalifikowanie składowiska odpadów w Zakopanem, z instalacji zastępczej na regionalną. Po burzliwej dyskusji uchwała została odrzucona.

Dodano: Środa, 23 stycznia 2013 13:41

W niedzielę w Trzebini odbędzie się referendum w sprawie odwołania burmistrza

W niedzielę 27 stycznia mieszkańcy Trzebini zdecydują, czy Stanisław Szczurek dalej będzie pełnił funkcję burmistrza. Inicjatorzy referendum oskarżają go o łamanie prawa, nadużywanie władzy oraz lekceważenie własnych obietnic i deklaracji wyborczych. Burmistrz Szczurek odpowiada, że za organizacją referendum stoją osoby, które mszczą się za osobiste porażki.

Dodano: Poniedziałek, 14 stycznia 2013 00:51

Referendum w sprawie odwołania burmistrza Zakopanego - nieważne. Zbyt niska frekwencja

W Zakopanem odbyło się referendum w sprawie odwołania ze stanowiska burmistrza miasta Janusza Majchra. W referendum wzięło udział 3304 mieszkańców. Referendum okazało się nieważne z uwagi na zbyt niską frekwencję. Zabrakło 1741 głosów.

Dodano: Środa, 9 stycznia 2013 19:28

Kolejna rozprawa sądowa Janusz Majcher kontra Jerzy Zacharko. Burmistrz przegrywa

ZAKOPANE. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu rozpatrywał dziś w trybie wyborczym kolejny wniosek związany ze zbliżającym się referendum w sprawie odwołania burmistrza Zakopanego. Tym razem Janusz Majcher domagał się by Jerzy Zacharko odwołał swoje słowa na temat działalności burmistrza i zapłacił 20 tys zł. Wniosek został oddalony.

Dodano: Wtorek, 8 stycznia 2013 19:32

Jerzy Zacharko o niedzielnym referendum w sprawie odwołania burmistrza Zakopanego: To nie hucpa, tylko merytoryczny wniosek

ZAKOPANE. Po tym jak Sąd Okręgowy w Nowym Sączu odrzucił pozew Jerzego Zacharko przeciwko Markowi Donatowiczowi i Leszkowi Behounkowi, przewodniczący zakopiańskiej Rady Miasta zapowiada, że w środę złoży do prokuratury powiadomienie o możliwości popełnienia przez radnych - czynu zabronionego.

Dodano: Środa, 12 grudnia 2012 01:09

Syn burmistrza Zakopanego znów stanął przed sądem. Powód - nielegalna budowa domu

Przed zakopiańskim sądem rozpoczął się we wtorek proces syna burmistrza Zakopanego Grzegorza M., który bez zezwolenia buduje dom w Zakopanem na Antałówce. Mężczyzna przed sądem przyznał się do winy. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl