Zwierzęta
Dodano: Piątek, 18 stycznia 2019 08:53

Przywiązał ptaka do drzewa. Grozi mu więzienie

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gdowie otrzymali anonimowe zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzęciem. Okazało się, że gołąb miał zwabić kota…

Dodano: Piątek, 28 kwietnia 2017 14:57

Ponad 82% mieszkańców terenów wiejskich uważa, że hodowla zwierząt futerkowych w Polsce powinna być dopuszczalna

Branża hodowców zwierząt futerkowych w Polsce uruchomiła program „Otwarte Fermy”. Inicjatywa zgromadziła kilkuset odwiedzających, którzy mieli okazję zobaczyć jak funkcjonują fermy zlokalizowane w pięciu województwach. Również w Małopolsce.

Dodano: Wtorek, 18 października 2016 14:12

Kto chętny do liczenia dzików?

Te zwierzęta z roku na rok coraz bardziej dają się we znaki nie tylko mieszkańcom okolic lasów czy właścicielom posesji i ogródków, ale wręcz zagrażają osobom mieszkającym na miejskich osiedlach. Co gorsza, mogą one przenosić niebezpieczne choroby. Resort środowiska postanowił więc dowiedzieć się, ile dzików żeruje na terenie Polski.

Dodano: Poniedziałek, 26 września 2016 17:32

Odstrzał jeleni w Babiogórskim Parku Narodowym

Nawet 60 jeleni może zostać odstrzelonych w przyszłym roku pod Babią Górą. Służyć ma to ochronie jodły.

Dodano: Piątek, 23 września 2016 14:40

Nadmierna populacja jeleni powoduje kłopoty z odbudową lasów w BPN

Z powodu nadmiernej populacji jeleni jest kłopot z odbudową lasów jodłowych pod Babią Górą. Dyrekcja Babiogórskiego Parku Narodowego prosi myśliwych, żeby dokonali odstrzału zwierząt.

Dodano: Czwartek, 22 września 2016 21:15

Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Od 26 września do 5 października na terenie Małopolski zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów przeciw wściekliźnie.

Dodano: Środa, 14 września 2016 21:10

Polaniorski Osod, czyli uroczyste zejście owiec z hal (duża galeria)

W Kościelisku już po raz 12. zorganizowany został Polaniorski Osod - impreza w ramach 15. Tatrzańskich Wici połączona była w tym roku ze Świętem Karpat, czyli projektem Karpaty Łączą.

Dodano: Niedziela, 11 września 2016 18:22

Marsz jamników w Krakowie (zdjęcia)

Centrum Krakowa po raz kolejny opanowały jamniki. A to za sprawą „Marszu jamników” Radia Kraków, który sprzed Barbakanu na Rynek Główny przemaszerował już po raz 22.

Dodano: Poniedziałek, 8 sierpnia 2016 19:35

Doroczna Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych (zdjęcia)

KOŚCIELISKO. Po raz czwarty na stadionie biathlonowym w Kirach spotkali się właściciele i miłośnicy czworonogów. W tym roku zaprezentowano ponad 1400 psów z blisko 200 ras.

Dodano: Czwartek, 4 sierpnia 2016 20:29

W Tatrach naliczono nieco więcej kozic, niż przed rokiem (zdjęcia)

Z danych zebranych przez polskich i słowackich przyrodników podczas tegorocznej letniej akcji liczenia kozic - wynika, iż w całych Tatrach żyją 1232 osobniki. Podczas ubiegłorocznego, letniego liczenia kozic przyrodnicy zaobserwowali w Tatrach 1107 kozic.

Dodano: Środa, 3 sierpnia 2016 21:14

Freja ofiarą kłusownika – koniec wędrówki wilczycy

Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego została powiadomiona przez IOP PAN w Krakowie o odnalezieniu martwego wilka z obrożą telemetryczną w Pieninach na terenie nadleśnictwa Krościenko n. Dunajcem (wilka znalazła kobieta zbierająca borówki i poinformowała o tym fakcie nadleśnictwo)

Dodano: Poniedziałek, 18 lipca 2016 16:13

Dziki nawiedzają peryferyjne osiedla

Mieszkańcy Krakowa zauważyli, że coraz częstszymi "gośćmi" na osiedlach znajdujących się na skraju miasta są dzikie zwierzęta. Co gorsza, są to dziki. Miasto radzi co robić, by nie narazić się na niebezpieczeństwo.

Dodano: Niedziela, 10 lipca 2016 19:52

Wystawa zwierząt hodowlanych w Ludźmierzu (zdjęcia)

Hodowcy z całej Małopolski przyjechali do Ludźmierza zaprezentować swoje najlepsze okazy koni, bydła, królików, gołębi, owiec i kóz na V Podhalańskiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych. Mimo często powtarzanych słów, że hodowla podupada, wystawców było wielu, a cała impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.

Dodano: Wtorek, 21 czerwca 2016 15:55

Zwierzaki-zabawki na Plantach

Na placu zabaw w sąsiedztwie ul. Sebastiana na krakowskich Plantach pojawiło się małe ZOO. To tymczasowa aranżacja, którą po raz drugi zrealizowała instytucja kultury Województwa Małopolskiego - Muzeum Etnograficzne w Krakowie. Inspiracją do powstania tego wyjątkowego placu zabaw jest etnograficzna wystawa, jaką obejrzeć można w siedzibie muzeum, przy Placu Wolnica.

Dodano: Piątek, 17 lipca 2015 00:21

Obrońcy praw zwierząt przekręcają wyniki badań?

Lekarz weterynarii reprezentująca Fundację VIVA poinformowała, że konie, które wożą turystów do Morskiego Oka, nie są w tak złym stanie, jak przedstawiają to organizacje broniące praw zwierząt. Zdaniem lekarz Ludmiły Strypikowskiej, działacze fundacji mówiąc o tragicznej sytuacji tatrzańskich koni, nad interpretują wyniki badań.

Dodano: Niedziela, 12 lipca 2015 21:42

IV Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych (zdjęcia)

Krowa rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiany czerwono-białej z gospodarstwa Stanisława Zająca z Działu (gmina Czarny Dunajec) otrzymała tytuł super-czempiona i została najpiękniejszą krową IV Podhalańskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Ludźmierzu.

Dodano: Środa, 3 czerwca 2015 18:14

Eryk, jeden z najstarszych tatrzańskich niedźwiedzi został uśpiony

Sparaliżowane zwierzę zostało znalezione w Dolinie Jaworzynki. Niestety konieczne było uśpienie niedźwiedzia.

Dodano: Czwartek, 26 czerwca 2014 20:19

Wystawa "Zwierzęta pod Tatrami"

ZAKOPANE. W sobotę 28 czerwca o godzinie 18 zapraszamy na wernisaż wystawy pt. Zwierzęta pod Tatrami zrealizowanej przez Galerię pod makiem w bardzo nietypowym miejscu...

Dodano: Czwartek, 27 grudnia 2012 18:09

Pomoc dla zwierząt - "Nie kupuj - adoptuj."

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wydało kalendarz, na kartkach którego znajdują się fotografie znanych osób wraz ze zwierzętami z krakowskiego azylu. Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczony na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl