Golemo
Zmiany
Dodano: Piątek, 26 lipca 2019 15:00

Zmiany w Muzeum Narodowym i na Zamku Królewskim na Wawelu

Dr hab. Andrzej Betlej – obecnie dyrektor Muzeum Narodowe w Krakowie - zastąpi prof. Jana Ostrowskiego na stanowisku dyrektora Zamek Królewski na Wawelu. Prof. Ostrowski funkcję dyrektora pełnił przez 30 lat, w przyszłym roku przechodzi na emeryturę. Dyrektorem Muzeum Narodowego w Krakowie zostanie dr hab. Andrzej Szczerski.

Dodano: Poniedziałek, 17 grudnia 2018 15:35

Prezydent Jacek Majchrowski ogłosł zmiany w strukturze organizacyjnej magistratu.

Prezydent Jacek Majchrowski ogłosił 17 grudnia zmiany w strukturze organizacyjnej magistratu.
Planując zmiany prezydent kierował się założeniem, by struktura była jak najbardziej przejrzysta i czytelna dla osób, które na co dzień z urzędem nie mają wiele wspólnego, aby nie miały wątpliwości, jaki wydział czy jednostka powinny się zająć rozwiązaniem konkretnego problemu.

Dodano: Poniedziałek, 27 sierpnia 2018 21:50

Małopolskie Centrum Nauki zostało Cogiteonem

Sejmik Województwa Małopolskiego zdecydował o zmianie nazwy Małopolskiego Centrum Nauki. Instytucja, która jesienią otworzy mobilną wystawę o powietrzu „Naukowiej”, a już w połowie 2022 roku nowoczesny budynek z wystawą stałą poświęconą człowiekowi w relacjach, będzie używało nazwy Cogiteon.

Dodano: Wtorek, 13 marca 2018 15:50

Podwyżek cen wody szybko nie będzie

Poznajemy coraz więcej szczegółów nowych uregulowań w zakresie cen wody i odprowadzania ścieków. Najważniejsza informacja dla odbiorców jest taka, że stare taryfy będą obowiązywać do 10 czerwca. Do tej daty konieczne jest ustalenie nowych stawek.

Dodano: Środa, 13 września 2017 10:00

Protestowali przeciw planowanym zmianom w strefie parkingowej w Krakowie

Na ulicy Krakowskiej odbył się protest mieszkańców, którzy sprzeciwiają się planowanym w mieście zmianom w strefie parkingowej. Mieszkańcy wyszli na ulicę, blokując ruch samochodów i komunikacji miejskiej przez godzinę. Protestowało ok. 100-150 osób.

Dodano: Czwartek, 30 marca 2017 16:53

Zmiany w zarządzie Kolei Małopolskich

Dziś rada nadzorcza spółki Koleje Małopolskie podjęła decyzję o powiększeniu zarządu spółki o jedną osobę.

Dodano: Wtorek, 25 października 2016 07:55

Cztery dni z utrudnieniami

Oświęcimski magistrat informuje o zmianach w ruchu w okresie Wszystkich Świętych.

Dodano: Czwartek, 16 czerwca 2016 22:44

Podczas Andrychów Music Festival nastapi zmiana organizacji ruchu (2 lipca)

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie informuje, iż w celu zapewnienia sprawnej organizacji do miejsca imprezy tymczasowo zmieniona zostanie organizacja ruchu na drogach.

Dodano: Piątek, 3 czerwca 2016 22:55

Dłuższa strzelnica dla karabinków (zdjęcia)

Strzelnica kontenerowa z Zakładów Mechanicznych Tarnów będzie mogła znaleźć szersze zastosowanie. Dzięki zmianie technologii materiałów wykorzystywanych do jej produkcji będzie można prowadzić trening strzelecki nie tylko z pistoletów i pistoletów maszynowych, ale też z karabinków. Chodzi o broń kalibru 5,56mm („Beryl w. 96”, „Mini Beryl”).

Dodano: Czwartek, 21 maja 2015 17:40

Od jutra zmiany w Piwnicznej

Jutro, 22 maja br. - wczesnym popołudniem będzie można przejechać nowym mostem na Popradzie w Piwnicznej. Jest to most łukowy, który zastąpił stary most w ramach inwestycji „ Udział w budowie mostu w Piwnicznej na rzece Poprad w ciągu dk nr 87 wraz z dojazdami. Po przełożeniu ruchu na nowy obiekt, tymczasowy most, który służył kierowcom na czas budowy, zostanie rozebrany.

Dodano: Piątek, 13 marca 2015 13:36

Od niedzieli zmienia się rozkład jazdy PKP

PKP wprowadza kolejne zmiany rozkładu jazdy. Największe - dotyczą trasy Kraków-Tarnów. Pociągi będą zastąpione autobusami. Powodem są prace remontowe na torach.

Dodano: Sobota, 14 lutego 2015 14:04

KRAKÓW. Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

14 lutego rozpocznie się remont torowiska na alejach Andersa i Solidarności. Spowoduje to zmiany tras i rozkładu tramwajów i autobusów w Nowej Hucie.

Dodano: Wtorek, 7 października 2014 20:41

Do Krakowa z każdego krańca regionu w godzinę?

Jak Małopolanie oceniają transport zbiorowy w regionie? Jak najszybciej można się dostać do Krakowa, Tarnowa czy Oświęcimia? Co zrobić, by odkorkować główne trasy w Małopolsce? Odpowiedzi na m.in. te pytania szukali zaproszeni na debatę eksperci.

Dodano: Środa, 1 października 2014 15:10

Plebiscyt "MAŁOPOLSKA. Widać zmiany" przedłużony do 7 października (artykuł sponsorowany)

Z czego jesteśmy dumni? Co jest dla nas ważniejsze: inwestycje w edukację, zdrowie czy transport? Podziel się z nami swoją opinią i głosuj na najlepszą inicjatywę lokalną zrealizowaną z Funduszy Europejskich w Twoim powiecie.

Dodano: Środa, 10 września 2014 09:09

MAŁOPOLSKA. Widać zmiany. Głosuj i wygrywaj! (artykuł sponsorowany)

Inwestycje, jakie dzięki środkom unijnym udało się przeprowadzić w ostatnich latach, wpisały się już na trwałe w krajobraz Małopolski. W ciągu ostatnich lat oddano do dyspozycji mieszkańców nowe drogi, zmodernizowane oddziały szpitalne, nowoczesne siedziby instytucji kultury czy hale sportowe. Wszystko to sprawia, że Małopolska jest dzisiaj województwem, w którym nie tylko dobrze się żyje i pracuje, ale też odpoczywa. To region, gdzie stawia się na innowacyjne rozwiązania oraz premiuje przedsiębiorczych mieszkańców.

Dodano: Środa, 13 sierpnia 2014 15:31

KRAKÓW. Szykują się duże zmiany w rozkładzie jazdy po wakacjach

Od 1 września zacznie obowiązywać powakacyjny rozkład jazdy. Tramwaje wrócą na Mogilską i Jana Pawła II, zamknięta będzie za to aleja Pokoju.

Dodano: Poniedziałek, 27 maja 2013 17:17

KRAKÓW. Zmiany lekarzy rodzinnych kosztują

Każdy ma prawo do zmiany lekarza rodzinnego. Jeśli zrobi to dwa razy w roku, to nie ponosi żadnych opłat. Jednak każda następna zmiana kosztuje już 80 zł. Ta sama zasada dotyczy zmiany pielęgniarki i położnej.

Dodano: Czwartek, 7 marca 2013 13:43

Zmiany w organizacji ruchu - ul. Jasnogórska

Prace rozpoczną się w piątek, 8 marca od godz. 22 i potrwają do 10 marca. Odbędzie się asfaltowanie zachodniej jezdni ul. Jasnogórskiej oraz betonowanie nowo budowanej estakady. Przewidziana jest zmiana organizacji ruchu.

Dodano: Piątek, 11 stycznia 2013 15:17

KRAKÓW. Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

W wyniku interwencji pasażerów nastąpiły zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej w Krakowie. Zmiany obejmą autobusy linii 113, 123, 153, 120, 121, 163, 193 i 257 oraz tramwajów 13, 3 i 8 i będą aktualne od soboty, 12 stycznia.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl