Zmiana
Dodano: Niedziela, 28 kwietnia 2019 12:03

Zmiany w planach organizacji Pikniku Jazzowego

ZAKOPANE. Deszcz spowodował zmiany w przebiegu dzisiejszego Pikniku Jazzowego. Amatorów zabawy uspokajamy - impreza się odbędzie, ale w innym miejscu niż planowano. GuGu Park na ulicy Piłsudskiego będzie otwarty dla wszystkich miłośników jazzu, lecz atrakcje i koncerty zostaną przeniesione do środka karczmy w parku rozrywki.

Dodano: Środa, 19 grudnia 2018 14:09

Rewolucja w cenach biletów komunikacji miejskiej w Krakowie

Szykują się bardzo duże zmiany w cenniku biletów komunikacji miejskiej. W środę miejscy radni poznali propozycje, jakie przygotowali urzędnicy. Przede wszystkim wycofany ma zostać bilet 20-minutowy oraz okresowe ważne na jednej lub dwóch liniach. Magistrat przekonuje, że zmiany są konieczne.

Dodano: Wtorek, 18 grudnia 2018 15:15

Od 1 marca 2019 r. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa będzie miało nową nazwę – Muzeum Krakowa

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa od 1 marca 2019 r. będzie miało nową skróconą nazwę – Muzeum Krakowa. Zmianie ulegnie też logotyp muzeum, a zwiedzający z okazji 120-lecia istnienia instytucji zobaczą nowe wystawy.

Dodano: Piątek, 9 lutego 2018 17:50

Zmiana organizacji ruchu na wiadukcie w Trzebini

W poniedziałek 12 lutego, ok. godziny 13.00, w Trzebini na wiadukcie zostanie wprowadzone zawężenie prawego pasa ruchu, w związku z prowadzonym remontem. Ruch nadal odbywał się będzie dwoma pasami, jednym w każdym kierunku drogi, ze względu na fakt, jezdnia jest wystarczająco szeroko. Po zawężeniu wystarcza miejsca na wyznaczenie dwóch pasów ruchu.

Dodano: Środa, 3 stycznia 2018 08:46

Spore zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie

Pracownicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informują, że od 8 stycznia 2018 roku w ramach tzw. maksymalizacji siatki połączeń Komunikacji Miejskiej w Krakowie, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych i autobusowych. Dzięki wprowadzonym wzmocnieniom dodatkowo do ruchu zostanie skierowanych prawie 50 autobusów i 30 tramwajów.

Dodano: Czwartek, 7 grudnia 2017 12:02

Kończy się remont ul. Basztowej w Krakowie

Kończy się remont ulicy Basztowej. W pierwszej kolejności wrócą na nią tramwaje, potem autobusy, na końcu samochody. Te ostatnie pojadą już tylko w jednym kierunku. Władze miasta nie wykluczają dalszego ograniczania ruchu w centrum i wprowadzania ruchu jednokierunkowego wokół Plant.

Dodano: Wtorek, 17 października 2017 13:55

Zmiany w strefie parkowania w Krakowie

W ramach prac związanych ze zmianami w strefie płatnego parkowania (program Mobilny Kraków) w tym tygodniu rozpoczęto usuwanie linii wyznaczających miejsca postojowe na Starym Mieście. Później będzie malowane nowe oznakowanie poziome, tak aby przejście dla pieszych wynosiło 2 m, a w szczególnych przypadkach 1,5 m. W związku z tym na ulicach w centrum ubędzie wiele miejsc postojowych. Prace mają się zakończyć do końca października.

Dodano: Piątek, 13 października 2017 16:26

Od 15 października zmiana rozkładu jazdy pociągów

Modernizacja infrastruktury prowadzona przez PKP PLK na terenie krakowskiego węzła kolejowego wchodzi w kolejny etap. W związku z tym, od 15 października nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów uruchamianych przez Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne. Sprawdź co się zmieni.

Dodano: Czwartek, 21 września 2017 11:50

Zmiana organizacji ruchu w Czajowicach na dk 94 (odcinek Kraków – Olkusz)

W poniedziałek 25.09.2017 r. o godz. 11:00 zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w Czajowicach na dk 94 ( odcinek Kraków – Olkusz ), w związku z przebudową skrzyżowania, na odcinku od km 317+643 do km 317+910. Zostanie zawężona jezdnia po stronie prawej, przy skrzyżowaniu z drogą powiatową i ograniczenie prędkości do 40 km/godz.

Dodano: Niedziela, 17 września 2017 12:13

Kolejne inwestycje zmieniają region

Nowe drogi prowadzące do terenów inwestycyjnych, ale też takie, które poprawią bezpieczeństwo mieszkańców i staną się wygodniejsze dla kierowców, a dodatkowo rozbudowa sieci kanalizacyjnych i wodociągowych – to kolejne inwestycje, które zostaną zrealizowane na terenie gminy Szczurowa i w powiecie bocheńskim.

Dodano: Piątek, 15 września 2017 18:57

Zmiany personalne w Narodowym Starym Teatrze

KRAKÓW. Na piątkowej konferencji w Narodowym Starym Teatrze Jan Polewka, który został przedstawiony jako kandydat na stanowisko wicedyrektora ds. artystycznych Starego Teatru - mówił m.in. o reżyserach, których zamierza zaprosić do współpracy.

Dodano: Sobota, 1 kwietnia 2017 09:19

W Zakopanem zmienia się miejsce odjazdów autobusów dalekobieżnych

Od 1 kwietnia autobusy dalekobieżne będą odjeżdżać z placu przy dworcu PKP w Zakopanem. Zmiana została wymuszona tym, że nowy właściciel dworca autobusowego przed miesiącem wypowiedział umowy przewoźnikom.

Dodano: Czwartek, 16 kwietnia 2015 10:24

Zmiana na stanowisku przewodniczącego Euroregionu "Tatry"

W walce o to stanowisko wójt Jabłonki Antoni Karlak zmierzył się z dotychczasowym przewodniczącym ET Bogusławem Waksmundzkim i wygrał. Kojarzony z Prawem i Sprawiedliwością orawski samorządowiec dostał 36 głosów, podczas gdy jego konkurent związany z Platformą Obywatelską - 22.

Dodano: Niedziela, 29 marca 2015 12:55

Zmiana czasu na letni

Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpiła tej nocy tj. 28 na 29 marca. Przestawiliśmy zegarki o godzinę do przodu. Zmiana czasu następuje w związku z nastaniem wiosny. Od momentu równonocy wiosennej dzień wydłuża się, a noce stają się coraz krótsze.

Dodano: Czwartek, 26 marca 2015 21:34

Zmiana nazw węzłów drogowych na autostradach i drogach ekspresowych

W ramach wprowadzania jednolitego systemu nazewnictwa węzłów drogowych na autostradach i drogach ekspresowych w kraju, zmianie ulegają nazwy 7 węzłów na Południowej Autostradowej Obwodnicy Krakowa A4.

Dodano: Czwartek, 4 września 2014 22:20

Forum Regionów: Co zmienić w samorządach?

Panel dyskusyjny pt. „Czego brakuje polskim samorządom w 25 lat po odzyskaniu wolności?” był bezsprzecznie jednym z bardziej popularnych wydarzeń w ramach tegorocznego Forum Regionów. Uczestniczący w nim marszałek Marek Sowa podkreślał współczesne znaczenie samorządu, odpierając zarzuty pozostałych panelistów: Jana Marii Rokity oraz Janusza Krowina-Mikke.

Dodano: Czwartek, 7 sierpnia 2014 23:14

Jarmark Podhalański - zmiany w organizacji ruchu kołowego w Mieście

NOWY TARG. W dniach od 22 do 24 sierpnia br. na Rynku trwać będzie XIV Jarmark Podhalański. W tych dniach zamknięte zostaną dla ruchu wszelkich pojazdów ul. św. Katarzyny oraz pierzeje Rynku: południowa, północna i zachodnia.

Dodano: Piątek, 16 sierpnia 2013 13:52

Zmiana organizacji ruchu w centrum Nowego Targu (mapka)

NOWY TARG. W związku z organizacją w dniach od 23 do 25 sierpnia br. na Rynku nowotarskim - XIII Jarmarku Podhalańskiego, w tych dniach zamknięte zostaną dla ruchu wszelkich pojazdów ul. Św. Katarzyny oraz pierzeje Rynku: południowa, północna i zachodnia, nie dotyczy skrzyżowania z ul. Kolejową i ul. Kazimierza Wielkiego.

Dodano: Sobota, 27 kwietnia 2013 14:52

KRAKÓW. Cracovia Maraton 2013 - zmiany w organizacji ruchu

W niedzielę, 28 kwietnia odbędzie się XII. edycja Cracovia Maraton. Od ok. godz. 9:00 do godz. 16:00 w związku z przebiegiem trasy maratonu przewidywane są utrudnienia w ruchu.

Dodano: Poniedziałek, 22 kwietnia 2013 12:12

PiS chce likwidacji NFZ

Podczas wizyty w Wieliczce i Myślenicach poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak mówił o nowych projektach swojej partii. Zakładają one zmiany w organizacji służby zdrowia oraz systemie emerytalnym. Jest w nim mowa o likwidacji NFZ i finansowaniu opieki zdrowotnej bezpośrednio z budżetu państwa.

Dodano: Wtorek, 26 marca 2013 16:30

KRAKÓW. Becikowe - zmiana sposobu ustalania dochodu

Od dziś, 26 marca wchodzi w życie nowelizacja uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie przyznania jednorazowej zapomogi finansowej z tytułu urodzenia się dziecka (becikowe gminne). Zmiana dotyczy sposobu ustalania dochodu.

Dodano: Środa, 16 stycznia 2013 22:35

Zmiana przepisów paszportowych

Od 17 stycznia wniosek o wydanie paszportu złożymy u dowolnego wojewody. Do tej pory było to możliwe tylko w miejscu zameldowania. Wyrobiony dokument będzie można odebrać w najdogodniejszym punkcie paszportowym.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl