Zespół
Dodano: Sobota, 21 marca 2020 19:00

30 lat jak jeden koncert - koncert Raz Dwa Trzy

"Raz Dwa Trzy" są uniwersalni bez względu na wiek - swój i odbiorcy - i potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz.

Dodano: Czwartek, 12 marca 2020 19:00

Łydka Grubasa & Zenek Kupatasa

W połowie lutego 2020 roku startuje najnowsza trasa zespołu - Łydka Grubasa!

Dodano: Czwartek, 28 listopada 2019 08:31

Zanieczyszczona woda w Ptaszkowej

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że w ramach nadzoru sanitarnego została pobrana próbka wody z ujęcia indywidualnego zaopatrującego Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ptaszkowej. Wyniki badania wody wykazały obecność w wodzie bakterii grupy coli.

Dodano: Niedziela, 24 listopada 2019 18:20

Jubileusz zakopiańskiego „Sokoła” (zdjęcia)

Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem, jedna z najstarszych organizacji pod Giewontem, świętowało 125-lecie swojego istnienia. Z okazji jubileuszu wręczone zostały odznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Odsłonięta także pomnik upamiętniający Franciszka Mardułę.

Dodano: Czwartek, 21 listopada 2019 16:39

Eksperymenty w Zębie

Można się było dowiedzieć między innymi w jaki sposób nasz umysł postrzega rzeczywistość, siedząc na wirującym krześle można było doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczył tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki pobudziły do logicznego myślenia.

Dodano: Wtorek, 6 sierpnia 2019 21:41

Mystkowianie ze Srebrnym Sercem

Zespół Regionalny Mystkowianie przywiózł z 56 Tygodnia Kultury Beskidzkiej – Srebrne Żywieckie Serce oraz tytuł Laureata.

Dodano: Poniedziałek, 26 listopada 2018 12:40

Jubileusz 110-lecia istnienia Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza

110 lat obchodzić będzie Zespół Szkół Poligraficzno – Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 5 listopada 2018 16:00

Jubileusz Małych Klimków (zdjęcia)

Zespół Małe Klimki z Zakopanego obchodzi 30-lecie swojego istnienia. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w koście Św. Rodziny w Zakopanem oraz Domu Ludowym w Kościelisku.

Dodano: Niedziela, 12 sierpnia 2018 13:49

O.S.T.R i Agnieszka Chylińska na Gubałówce

W ramach koncertów Hej Fest na najwyżej położonej scenie w Polsce w sobotni wieczór wystąpił zespół O.S.T.R. i Agnieszka Chylińska.

Dodano: Poniedziałek, 5 lutego 2018 13:06

Cygańska muzyka w Dworku Prądnickim

Przywołują najstarsze i zapomniane melodie Cyganów karpackich, węgierskich i bałkańskich. Ożywiają tym samym magiczny świat z jego pasjami, radościami, smutkami i nostalgią. Mowa o muzykach zespołu Kałe Bała (Czarne Włosy), którzy wraz z poetką i pieśniarką Teresą Mirgą wystąpią w Dworku we wtorek, 6 lutego o godz. 19.00.

Dodano: Sobota, 20 stycznia 2018 20:18

W Kościelisku odbyło się tradycyjne spotkanie kolędowe z zespołem Polaniorze (zdjęcia i film)

Tegoroczne "Polaniarskie Kolędowanie" było jednak wyjątkowe. Wszystko za sprawą Jana Karpiela-Bułecki, który w Domu Ludowym zaprezentował swój najnowszy projekt pt. "Kolędnicy zazierajom".

Dodano: Czwartek, 30 listopada 2017 18:40

Jubileusz 65-lecia Zespołu im. Klimka Bachledy (zdjęcia)

ZAKOPANE. Końcem listopada odbyły się obchody Jubileuszu 65-lecia Zespołu im. Klimka Bachledy, który powstał w 1952 roku i był pierwszym zespołem góralskim w Zakopanem. Opracowywał widowiska oparte na tradycjach podhalańskich, takich jak Jasełka, Wesele Góralskie czy Na Hali, ale też komedie, vodevile, a nawet operę góralską „Jadwisia spod regli”.

Dodano: Poniedziałek, 20 listopada 2017 23:17

Jubileusz zespołu Skalni w Zakopanem (zdjęcia)

Sześćdziesiąt pięć lat temu piętnastu studentów z Podhala założyło w Krakowie zespół regionalny. Przyszłych lekarzy, mechaników architektów i ekonomistów połączyła miłość do kultury góralskie i tęsknota za rodzinnymi stronami. Zespół Skalni prężnie działa do dziś.

Dodano: Niedziela, 19 listopada 2017 19:55

80 lat Podegrodzia. Jubileusz najstarszego zespołu regionalnego na Sądecczyźnie (zdjęcia)

Jedno Złote i trzy Srebrne Jabłka Sądeckie wręczył wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk zasłużonym członkom Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Podegrodzie". Okazją do uhonorowania artystów były obchody jubileuszu 80-lecia istnienia tego najstarszego zespołu regionalnego, działającego na Sądecczyźnie.

Dodano: Niedziela, 12 listopada 2017 16:01

"Skalni" tańczą i śpiewają już od 65 lat

Studencki Zespół Góralski "Skalni" świętuje swój jubileusz. W sobotę, 18 listopada o godzinie 18:00 w sali Kina Sokół przy ul. Orkana 2 w Zakopanem odbędzie się Koncert Jubileuszowy. Dodatkowo, 1 grudnia o godz. 19:00 w Klubie Akademickim „Arka” w Krakowie (Al. 29 Listopada 50) odbędzie się koncert towarzyszący Zespołu. Honorowy patronat nad obchodami Jubileuszu sprawuje JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady.

Dodano: Czwartek, 2 marca 2017 13:01

Zespół „Juzyna” z Zawoi na karnawale we Włoszech

Ostatnie dni karnawału bardzo dobrze wykorzystali członkowie zespołu regionalnego „Juzyna”, którzy na zaproszenie burmistrza miasta Cosenza oraz organizatorów międzynarodowego festiwalu folklorystycznego Gran Galà del Folklore zaprezentowali się w Kalabrii na południu Włoch. Festiwal odbył się podczas karnawału w Castrovillari.

Dodano: Poniedziałek, 30 marca 2015 11:51

"To i owo zawodowo" - pokaz mody w wykonaniu uczniów nowotarskiego Sokoła (zdjęcia)

W sali widowiskowej MOK-u w Nowym Targu uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. W. Orkana zaprezentowali pokaz mody pod tytułem "To i owo zawodowo". Dwudziesty pierwszy już pokaz kreacji podporządkowany został kierunkom kształcenia w ZS 1.

Dodano: Wtorek, 10 marca 2015 20:23

Uczniowie nowotarskiego Sokoła jadą na „19. Mundial Zawodów” w Lyonie we Francji (zdjęcia)

W dniach 12- 15 marca br. przedstawicielki Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu będą brać udział Targach Edukacyjnych – „19. Mundial Zawodów” w Lyonie. Jako reprezentantki Województwa Małopolskiego przedstawią prace, projekty związane z naszym regionem w międzynarodowym obszarze targów.

Dodano: Poniedziałek, 9 marca 2015 10:49

Koncert Charli Green & Krzysztof Puma Piasecki oraz zespół 4Set

Charli Green & Krzysztof Puma Piasecki oraz zespół 4Set wystąpili z koncertem w piątkowy wieczór w sali studyjnej kęckiego Domu Kultury. Energetyczna muzyka, odwołująca się nie tylko do jazzu, w połączeniu z klubową atmosferą wprawiły słuchaczy w doskonały nastrój.

Dodano: Czwartek, 5 marca 2015 12:13

Akademia Młodego Energetyka - zajęcia dla młodzieży szkolnej

NIEDZICA. Zespół Elektrowni Wodnych zaprasza w sobotę 7 marca do laboratorium zlokalizowanego na koronie najwyższej zapory ziemnej w Polsce na warsztaty przygotowane dla szkół podstawowych z gmin: Łapsze Niżne, Czorsztyn, Krościenko, Szczawnica i Nowy Targ, pn. „Popołudnie z Naukowcami z AGH”. Zajęcia prowadzone są w ramach "Akademii Młodego Energetyka"

Dodano: Niedziela, 25 stycznia 2015 21:50

Zakopower w świątecznym repertuarze (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach odbył się wyjątkowy koncert. Popularna grupa Zakopower zaprezentowała najpiękniejsze polskie kolędy w tradycyjnych, nowoczesnych i góralskich aranżacjach.

Dodano: Czwartek, 22 stycznia 2015 21:13

Wieczór kolęd z zespołem "Hyrni" (zdjęcia)

NOWY TARG. Kolędy, pastorałki i jasełka, ale także mocne elementy góralskiego tańca i śpiewu złożyły się na brawurowy występ Hyrnych.

Dodano: Niedziela, 11 stycznia 2015 13:43

Hania Rybka z zespołem u Jezuitów na „Górce”

ZAKOPANE. W niedzielę 18 stycznia o godz. 19.00 (po mszy św.) w kościele jezuitów na zakopiańskiej „Górce” odbędzie się koncert kolęd pod tytułem „Kolędowanie z Hanką Rybką”.

Dodano: Niedziela, 16 listopada 2014 13:16

Zespoł "Polany" nagrodzony przez Ministra Kultury (zdjęcia)

KOŚCIELISKO. Szkolny Zespół Pieśni i Tańca "Polany" im. Stanisława Nędzy-Kubińca z Kościeliska uhonorowany został Okolicznościową Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodano: Środa, 15 października 2014 18:48

Otwarcie klasy sportowej w Waksmundzie z udziałem gwiazd piłki i tenisa (zdjęcia)

W Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie odbyło się uroczyste otwarcie klasy sportowej o profilu piłka nożna i tenis stołowy. Gośćmi uroczystości byli m.in. trener Wisły Kraków Franciszek Smuda, piłkarz "Białej Gwiady" Semir Stilic oraz utytułowani polscy tenisiści stołowi Jarosław Tomicki i Marta Smętek.

Dodano: Piątek, 3 października 2014 14:18

"Pomóżcie nam ugościć przyjaciół" (zdjęcia)

Sabina, Dawid i Emil to trójka z piętnastki szczęśliwców, którym udało się odwiedzić swoich izraelskich rówieśników. Młodzież z Zespołu Szkół i Placówek w Skale pierwszy raz odwiedziła Izrael.

Dodano: Środa, 24 września 2014 11:33

"Słoneczka" wracają na wojnę

W gminie Skała przebywał z wizytą dziecięcy zespół taneczny „Słoneczko” z zachodniej Ukrainy. Dwadzieścioro dzieci pod kierunkiem instruktorki Ziny Byrdy od lat ćwiczy tańce i pieśni ludowe w domu kultury w Berezie w zachodniej Ukrainie.

Dodano: Wtorek, 26 sierpnia 2014 21:42

Fantastycznym występem przegnali deszcz w Szczawnicy

Mimo niesprzyjającej aury na szczawnickiej scenie pod Kolejką PKL, dla publiczności pod parasolami wystąpił bośniacko – hercegowiński Miejski Zespół Dziecięco – Młodzieżowy z Tuzli. Ich stroje, szczególnie dziewcząt nawiązywały do kultury tureckiej.

Dodano: Poniedziałek, 25 sierpnia 2014 22:24

W Szczawnicy zapachniało Hiszpanią

SZCZAWNICA. W ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, dzięki współpracy władz Zakopanego i Szczawnicy odbył się pierwszy z zaplanowanych trzech koncertów zespołów zagranicznych, uczestników tego festiwalu. Na scenie pod Kolejką PKL wystąpił hiszpański Zespół Pieśni i Tańca Villa de Leganes.

Dodano: Czwartek, 21 sierpnia 2014 19:56

Koncert zespołu Que Passa (zdjęcia)

W zakopiańskim Teatrze Witkacego odbył się koncert zespołu Que Passa.

Dodano: Wtorek, 12 sierpnia 2014 22:16

Rozpoczął się III Festiwal Barok na Spiszu (zdjęcia)

Pierwszy koncert odbył się w kościele św. Bartłomieja w Niedzicy. Festiwalowi patronuje Malopolskaonline.pl.

Dodano: Poniedziałek, 11 sierpnia 2014 15:46

Nowy Targ po raz drugi odwiedzi Zespół Akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych "Orlik"

Niecały tydzień pozostał do największego święta lotniczego w Nowym Targu jakim jest VI Nowotarski Piknik Lotniczy. Znamy już wszystkie atrakcje tegorocznej edycji pokazów i jest nam bardzo miło zakomunikować, że w podobnie jak w zeszłym roku, na naszym niebie będziemy gościć Zespół Akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych „Orlik“.

Dodano: Środa, 23 lipca 2014 18:30

Nowotarski Piknik Lotniczy - atrakcje również na ziemi. Zagra CF-98

VI Nowotarski Piknik Lotniczy (16-17 sierpnia) to nie tylko atrakcje w powietrzu. Kilka wydarzeń odbędzie się również na ziemi. W programie między innymi teatrzyk dla dzieci, pokazy taneczne, konkursy z nagrodami oraz koncerty.

Dodano: Środa, 23 lipca 2014 11:34

Wielkie Granie na Spiszu. Gwiazda imprezy - zespół Dżem (zdjęcia)

ŁAPSZE NIŻNE. Dwudniowa impreza muzyczna zgromadziła tłumy. Ale największą popularnością cieszył się koncert Dżemu.

Dodano: Sobota, 12 lipca 2014 22:50

Lato z Radiem w Białce Tatrzańskiej: Rodowicz i Markowska (zdjęcia)

BIAŁKA TATRZAŃSKA. W ramach letniej sceny Lata z Radiem, w Białce odbył się koncert Maryli Rodowicz, Patrycji Markowska i zespołu Brathanki.

Dodano: Niedziela, 22 czerwca 2014 20:09

Targi Mody w nowotarskim "Sokole" (zdjęcia)

NOWY TARG. Zespół Szkół nr 1 im W. Orkana bł organizatorem Targów Mody pod hasłem „Wspólne doświadczenia źródłem rozwoju”. Na Orkanowych Tarasach przy Placu Słowackiego prezentowano stroje i dodatki wystawców związanych z branżą modową oraz artystów ludowych.

Dodano: Niedziela, 27 kwietnia 2014 15:08

"Chłopska szkoła biznesu"

NOWY TARG. W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego uczniowie z klas II technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu i technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu pod okiem fachowców uczyli się jak jednocześnie prowadzić biznes, osiągać korzyści i pomagać innym. Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele Akademii Rozwoju Ekonomii Społecznej w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 23 marca 2014 18:38

Zespół Piersi w zakopiańskiej Watrze

ZAKOPANE. Po niezwykle udanym koncercie Myslovitz, w Klubie Muzycznym Watra gościł zespół Piersi. Grupa wystąpiła z nowym wokalistą, Adamem Asanovem.

Dodano: Wtorek, 4 lutego 2014 16:02

Fatalny stan powietrza w Małopolsce

Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego informuje o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM10 w powietrzu (50 µg/m3) oraz związanego z nim podwyższonego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu. Osoby starsze i dzieci powinny zachować szczególną ostrożność - stan powietrza jest fatalny.

Dodano: Czwartek, 19 grudnia 2013 22:27

Zakopiańska Szopka Bożonarodzeniowa (zdjęcia)

ZAKOPANE. Przed budynkiem Urzędu Miasta ustawiona została Szopka Bożonarodzeniowa wykonana przez pedagogów i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara. Po prezentacji Szopki, włodarze miasta podzielili się opłatkiem z mieszkańcami i turystami obecnymi na otwarciu.

Dodano: Niedziela, 10 listopada 2013 12:28

Wystawa uczniów Kenara: "Projekty artystyczne inspirowane Tatrami" (zdjęcia)

W zakopiańskim Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara odbył się wernisaż wystawy „Projekty artystyczne inspirowane Tatrami”, podczas której zaprezentowane prace uczniów szkoły.

Dodano: Sobota, 2 listopada 2013 14:25

KRAKÓW. Powstanie basen z ruchomym dnem w Nowej Hucie

W przyszłym roku rozpocznie się budowa basenu na osiedlu Handlowym w Nowej Hucie. Nowoczesny obiekt powstanie przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1. Koszt inwestycji szacowany jest na 16 mln zł.

Dodano: Niedziela, 25 sierpnia 2013 11:30

Lao Che na zakończenie drugiego dnia Jarmarku Podhalańskiego (zdjęcia)

NOWY TARG. Zespół Lao Che był drugą gwiazdą muzyczną sobotniego wieczoru na Jarmarku Podhalańskim.

Dodano: Poniedziałek, 22 kwietnia 2013 15:44

KPR udzieliła pomocy mężczyżnie z ranami od noża

Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego opatrzył mężczyznę, który wbił sobie nóż do klatki piersiowej.

Dodano: Wtorek, 2 kwietnia 2013 11:33

Zespół Modlnicanie na krakowskim Rynku Głównym(zdjęcia)

W Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia o godz. 14:00 na krakowskim Rynku Głównym można było zobaczyć prezentację obrzędów związanych ze Śmigusem Dyngusem w wykonaniu Stowarzyszenia Folklorystycznego "Teatr Regionalny" -Zespół Modlnicanie.

Dodano: Czwartek, 25 października 2012 12:24

Tydzień chleba w nowotarskiej szkole - "Bądź dobry jak chleb" (zdjęcia)

NOWY TARG. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego przyłączył się do czwartej edycji ogólnopolskiej kampanii "Tydzień chleba na zakwasie w szkole".

Dodano: Sobota, 4 sierpnia 2012 00:04

Zespół z Łopusznej zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu w Białymstoku (zdjęcia)

Zespół im. Ludwika Łojasa powrócił z tygodniowego pobytu na V Międzynarodowym Festiwalu Muzyki, Sztuki i folkloru w Białymstoku. Zespół przedstawił tam swoje rodzinne tradycje pieśni i tańca.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl