Zasady
Dodano: Czwartek, 21 marca 2019 23:00

Od 1 kwietnia nowe zasady segregacji odpadów

Od 1 kwietnia w Krakowie ulegają zmianie zasady segregacji odpadów. Wynika to z konieczności dostosowania się do przepisów Unii Europejskiej, a także z potrzeby ujednolicenia zasad segregacji na terenie całego kraju. Właściwe gospodarowanie odpadami przynosi korzyści nam wszystkim, ponieważ przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Dlatego właśnie mieszkańcy powinni znać zasady segregacji odpadów i stosować je na co dzień.

Dodano: Piątek, 23 marca 2018 09:01

Od 1 kwietnia przyszłego roku w Krakowie nowe zasady segregowania odpadów

Od przyszłego roku miasto będzie zobowiązane do wprowadzenia w życie nowych zasad segregowania odpadów. Będziemy m.in. oddzielać i wyrzucać do osobnego, brązowego kubła „bio” odpady kuchenne. Od grudnia trwa pilotażowy program odbioru bioodpadów obejmujący 485 lokali w mieście.

Dodano: Czwartek, 9 lipca 2015 22:29

Nowe zasady sprzedaży alkoholi

W Krakowie będzie mniej punktów, w których będzie można sprzedawać mocny alkohol (powyżej 4,5%, z wyjątkiem piwa) – tak zdecydowali radni podczas wczorajszej sesji obrad Rady Miasta Krakowa. Przyjęta uchwała wprowadza nowy limit punktów sprzedaży (2378), który następnie zostanie podzielony między wszystkie dzielnice Krakowa.

Dodano: Wtorek, 1 lipca 2014 10:06

Nowe zasady przyznawania karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych

Od 1 lipca br. karty parkingowe wydane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność nie dłużej niż do 30 listopada br.

Dodano: Wtorek, 5 lutego 2013 19:17

Uczniowie poznają zasady bezpieczeństwa poruszania się zimą w górach (zdjęcia)

W ramach akcji „Lawinowe ABC” rozpoczęły się zajęcia edukacyjne w terenie dla szkół średnich z terenu Powiatu Tatrzańskiego. Jako pierwsi skorzystali z nich uczniowie I LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem.

Dodano: Czwartek, 18 lutego 2010 22:58

Od jutra nowe zasady wydawania paszportów

Od 19 lutego obowiązywać będą nowe przepisy dotyczące wydawania paszportów. Zmiany dotyczą przede wszystkim paszportów dla dzieci.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl