Zamek
Dodano: Wtorek, 22 stycznia 2019 08:15

W Małopolsce (od)budują zamek

W zamku w Melsztynie odkryto nieznane pomieszczenia i schody. Teraz trwa zabezpieczenie cennej budowli.

Dodano: Wtorek, 18 grudnia 2018 13:42

Tunelem pod oświęcimskim zamczyskiem

Miasto znad Soły przygotowuje się do udostępnienia w przyszłym roku tuneli znajdujących się pod miejscowym zamkiem. Staną otworem latem przyszłego roku. Tym samym zostanie połączone pożyteczne z bezpiecznym.

Dodano: Środa, 14 lutego 2018 20:54

Zamek znad Soły na solidnych podstawach

Od kilku tygodniu na wzgórzu zamkowym w Oświęcimiu prowadzone są prace zabezpieczające skarpę przed osuwaniem.

Dodano: Piątek, 19 stycznia 2018 14:32

Wygodnie i ciekawie na zamku Rabsztyn

Olkuski magistrat przygotowuje się do realizacji kolejnych inwestycji w obrębie wzgórza. W efekcie turyści wygodniej będą mogli zgłębiać historię regionu. I nie tylko…

Dodano: Sobota, 6 stycznia 2018 13:35

Porozumienie w sprawie utworzenia Centrum Badań Pogranicza

Na zamku w Starej Lubowni (Słowacja) podpisano akt porozumienia na mocy, którego ma powstać Centrum Badań Pogranicza. Głównymi zadaniami Centrum będą badania nad kulturą i historią pogranicza, wspieranie działań badawczych oraz popularyzacja wiedzy na temat regionu pogranicza polsko – słowackiego a także tworzenie partnerstw międzynarodowych służących celom Centrum.

Dodano: Czwartek, 13 kwietnia 2017 14:10

Najpiękniejsza pisanka z soli 2017 (zdjęcia)

W Zamku Żupnym w Wieliczce odbyła się 18. edycja konkursu na „Najpiękniejszą pisankę z soli”. Kolorowe, radosne, wiosenne pisanki przypominają już o Świętach Wielkanocnych.

Dodano: Piątek, 7 kwietnia 2017 05:26

Pisanki z soli – wielicka specjalność

„Żupna kura" zniosła już solne jajka. Teraz tylko czekamy na uczestników – utalentowanych i kreatywnych uczniów – którzy podczas konkursu w Zamku Żupnym w Wieliczce będą je tak ozdabiać by powstały osobliwe pisanki.

Dodano: Środa, 1 marca 2017 22:54

Wieliczka na drodze ku niepodległości – tylko do 5 marca

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na wystawę „Wieliczka na drodze ku niepodległości” w Zamku Żupnym w Wieliczce.

Dodano: Czwartek, 14 sierpnia 2014 22:29

Ze sztuką w wielickim zamku

Czym kieruje się artysta wybierając temat swego dzieła? Od czego zależy jego warsztat? Tego dowiecie się na spotkaniu z malarką Ewą Hoppe-Nowicką na wystawie „Z teki artysty” w Zamku Żupnym w Wieliczce, w piątek 15 sierpnia o godz. 17.00. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza.

Dodano: Sobota, 26 października 2013 15:03

KRAKÓW. Bezpłatny wstęp na Zamek Królewski w listopadzie

Polskie Muzea Rezydencje Królewskie (Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Pałac w Wilanowie) wraz z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego kontynuują rozpoczętą w ubiegłym roku wspólną inicjatywę i oferują wszystkim możliwość bezpłatnego zwiedzania w listopadzie.

Dodano: Czwartek, 13 czerwca 2013 23:00

Wystawa historyczna w suskim zamku

W sobotę 15 czerwca w sali rycerskiej suskiego zamku odbędzie się otwarcie wystawy pt. "Fundacje Komorowskich i ich wpływ na rozwój Suchej".

Dodano: Środa, 4 kwietnia 2012 19:34

Promocja polsko - słowackiej publikacji na zamku w Kieżmarku

Na zamku w Kieżmarku odbyła się promocja polsko – słowackiego Leksykonu fotografów tatrzańskich. Publikacja została wydana w ramach projektu pn. Ocalić od zapomnienia fotografie polsko – słowackiego Podtatrza i Tatr, który jest realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu i Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego.

Dodano: Środa, 26 października 2011 12:56

Czesław Lang z Superwiktorem Specjalnym

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się po raz 26. uroczysta gala wręczenia Wiktorów. Nagrody otrzymali m.in.: prezydent RP Bronisław Komorowski, Krzysztof Penderecki oraz Czesław Lang.

Dodano: Wtorek, 24 maja 2011 20:10

Zamkomania - wielki finał (17-19 czerwca)

Już po raz trzeci na Górę św. Marcina przybędą rycerze i łucznicy. Wezmą udział w finałowej imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie Zamek Tarnowski w ramach piątej edycji programu edukacyjnego „ZAMKOMANIA 2011 – III Tarnowskiego Turnieju o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry, realizowanego przy udziale środków Gminy Miasta Tarnowa.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl