Zakłady Mechaniczne Tarnów
Dodano: Piątek, 20 lutego 2015 12:47

Tarnowskie wieże dla nowych czołgów

Spory wkład w opracowanie Wozu Wsparcia Bezpośredniego nazywanego nowym polskim czołgiem mają wnieść Zakłady Mechaniczne Tarnów. W myśl umowy podpisanej z OBRUM Gliwice spółka zajmie się opracowaniem autonomicznego modułu wieżowego z systemem zasilania armaty i napędem zamykania okna dosyłania.

Dodano: Piątek, 4 lipca 2014 11:42

Bezpieczniej w Rosomakach WRT (zdjęcia)

To zupełnie nowa generacja zabezpieczenia żołnierzy. Pierwszymi seryjnie produkowanymi pojazdami w Wojsku Polskim wyposażonymi w zdalnie sterowane moduły uzbrojenia będą wozy rozpoznania technicznego Rosomak. Moduły ZSMU-1276A3 wraz z 7,62-mm UKM-200C dostarczą Zakłady Mechaniczne Tarnów.

Dodano: Sobota, 12 kwietnia 2014 23:25

Mechaniczne w porozumieniu energetycznym

Zakłady Mechaniczne Tarnów stały się jednym z sygnatariuszy energetycznego Paktu dla Tarnowa. Inicjatorem porozumienie zawartego na rzecz zrównoważenia energetycznego w aglomeracji tarnowskiej był Zarząd Województwa Małopolskiego. W programie „Ochrona Środowiska” zaproponował on między innymi wsparcie dla działań mających na celu oszczędne i efektywne wykorzystanie energii.

Dodano: Wtorek, 28 stycznia 2014 22:37

Tarnowska firma w powietrznym stowarzyszeniu (zdjęcia)

Kolejny krok uczyniły Zakłady Mechaniczne Tarnów na drodze do zdobywania kompetencji lotniczych. Przedsiębiorstwo zostało przyjęte do Federacji Firm Lotniczych Bielsko. Współpraca w ramach Śląskiego Klastra Lotniczego polega zarówno na powiązaniach kooperacyjnych, jak i wymianie informacji technicznych oraz dotyczących rynku. To kolejne posunięcie po tym jak w wyniku rekomendacji Sikorsky PZL Mielec i AW PZL Świdnik tarnowska spółka stała się członkiem Dolny Lotniczej.

Dodano: Sobota, 23 listopada 2013 22:09

Pierwsze sportowe Tacticale sprzedane za granicę

Zakłady Mechaniczne Tarnów, należące do Polskiego Holdingu Obronnego zaistniały w nowym segmencie rynku. Ruszyła sprzedaż przeznaczonego między innymi dla odbiorców cywilnych karabinu Alex Tactical Sport 308 Winchester. Został on skonstruowany do celów sportowych, ale także dla myśliwych, policji oraz jako karabin treningowy dla wojska.

Dodano: Poniedziałek, 12 sierpnia 2013 21:08

Zarządzanie z systemem

W warunkach rosnącej konkurencji gospodarczej prócz świetnych produktów i sprawnych służb handlowych firmom potrzebne są skuteczne systemy do zarządzania.

Dodano: Czwartek, 23 maja 2013 20:40

Poprawią bezpieczeństwo załogi LeopardówPrezentacja wyrobów i rozwiązań w zakresie zdalnie sterowanych systemów uzbrojenia, broni maszynowej, wsparcia i precyzyjnego rażenia. Taki był cel obecności wyrobów Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A. na ekspozycji towarzyszącej posiedzeniu Komitetu Sterującego Leoben. Stało się to możliwe, ponieważ organizatorzy spotkania przedstawicieli resortów obrony wszystkich państw eksploatujących czołgi Leopard przewidzieli czas na prezentację kierunków rozwoju polskiego przemysłu obronnego.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl