Wszystkich Świętych
Dodano: Czwartek, 5 listopada 2020 10:09

Szkoła pamięta - akcja uczniów Zespołu Szkół w Krynicy-Zdroju

Wielu uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju włączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej – SZKOŁA PAMIĘTA!

Dodano: Wtorek, 6 listopada 2018 09:51

Policja podsumowuje Wszystkich Świętych

Od środy 31 października do niedzieli 4 listopada 2018 roku na małopolskich drogach doszło do 37 wypadków, w których śmierć poniosło 9 osób, a 45 zostało rannych. Policjanci zatrzymali blisko 100 kierujących prowadzących pojazd po alkoholu.

Dodano: Sobota, 3 listopada 2018 08:32

Zaduszki w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie

- Jako uczniowie Jezusa Chrystusa, ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Pana, wierzymy głęboko, że On i tylko On daje nam pełną i ostateczną odpowiedź na pytanie o sens życia i śmierci człowieka - mówił kard. Stanisław Dziwisz w Dzień Zaduszny w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Dodano: Sobota, 3 listopada 2018 08:28

Dzień Zaduszny w Katedrze Wawelskiej

- Wspominamy ich pełni wdzięczności, a jednocześnie zanosimy do Boga Ojca pełnego miłosierdzia prośbę, by zważył na ich serca, na ich miłość do rodzinnego kraju (…) i aby właśnie ta miłość i poświęcenie przeważyły ich słabości i niewierności tak głęboko wpisane przecież w człowieczy los – mówił abp Marek Jędraszewski w Dzień Zaduszny w Katedrze Wawelskiej o bohaterach walki o polską wolność, którzy spoczywają w podziemiach Katedry.

Dodano: Piątek, 2 listopada 2018 08:43

Wszystkich Świętych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie

- W Uroczystość Wszystkich Świętych pragniemy naszą wiarą i nadzieją objąć ten wielki cud Bożego miłosierdzia, wysłużonego na krzyżu przez Jezusa Chrystusa, który sprawia, że ciągle wzrasta liczba tych, którzy pełni radości i uniesienia wysławiają Najwyższego. - mówił arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Eucharystii, sprawowanej w Kaplicy Zmartwychwstania Pańskiego na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Po Mszy św. odbyła się procesja żałobna wokół kaplicy.

Dodano: Poniedziałek, 29 października 2018 08:29

Święci balują w Poroninie

Wszyscy Święci balują w niebie… i w Poroninie. Holy Wins – już po raz piąty w parafii Poronin Świętość wygrywa z Halloween.

Dodano: Środa, 1 listopada 2017 20:46

Cmentarz na Nowym Bieżanowie (zdjęcia)

Sollemnitas Omnium Sanctorum - czyli Uroczystość Wszystkich Świętych, to Kościołach łacińskich uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie.

Dodano: Środa, 1 listopada 2017 18:25

1 listopada na krakowskich cmentarzach (zdjęcia)

Wszystkich Świętych to szczególny dzień dla chrześcijan i katolików. Odwiedzane są groby zmarłych, składane kwiaty, zapalane znicze na mogiłach bliskich osób. To czas wspominania tych, którzy odeszli.

Dodano: Środa, 1 listopada 2017 17:28

Kwesta na zakopiańskich cmentarzach (zdjęcia)

Już po raz dwudziesty szósty na cmentarzach w Zakopanem odbywa się kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków. Na Pęksowym Brzyzku oraz na Cmentarzu parafialnym przy ul. Nowotarskiej kwestują władze miasta, radni, przedstawiciele organizacji i zakopiańscy artyści.

Dodano: Wtorek, 31 października 2017 18:50

Małopolskie kwesty nie tylko na zachowanie nagrobków

Okres związany z dniem Wszystkich Świętych to tradycyjnie czas, w którym na cmentarzach organizowana są kwesty. Zbieranie środków na zachowanie dla potomnych ważnych nagrobków – ale i np. na pomoc dla hospicjów czy identyfikacje Żołnierzy Wyklętych - odbędzie się m.in., w Krakowie, Tarnowie czy Zatorze.


Dodano: Wtorek, 31 października 2017 17:55

Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim i Chrzanów - zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach

Aby uniknąć zamieszania i niepotrzebnych nerwów w dniu Święta Zmarłych w wielu miejscach na ten dzień zmieniana jest organizacja ruchu i rozkłady komunikacji publicznej. Lepiej już teraz zapoznać się ze zmianami by nie być jutro zaskoczonym.

Dodano: Wtorek, 31 października 2017 16:51

Wszystkich Świętych w Krakowie - zmiany w organizacji ruchu

Miasto przygotowało specjalną ofertę przewozową komunikacji miejskiej, aby zachęcić krakowian i przyjezdnych odwiedzających groby bliskich do dojazdu na cmentarze autobusami i tramwajami.

Dodano: Niedziela, 22 października 2017 17:19

Pochód Wszystkich Świętych w Poroninie (zdjęcia)

W Poroninie już po raz czwarty odbył się Holywins, czyli Pochód Wszystkich Świętych.

Dodano: Środa, 2 listopada 2016 10:53

Krakowskie cmentarze nocą (zdjęcia)

Wieczorami cmentarze wyglądają niezwykle nastrojowo. Szczególnie w dniu Wszystkich Świętych, gdy mienią się blaskiem tysięcy zniczy. Tak wieczorem 1 listopada prezentowały się cmentarze Grębałów i Podgórski w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 1 listopada 2016 14:28

Wszystkich Świętych - wierni odwiedzają cmentarze (zdjęcia)

W święto Wszystkich Świętych, a także w Dzień Zaduszny (2 listopada) Polacy odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze.

Dodano: Sobota, 1 listopada 2014 10:42

Historia o Perełce

Dziś Dzień Wszystkich Świętych, święto celebrowane w każdym kościele katolickim na świecie.

Dodano: Piątek, 1 listopada 2013 18:07

Kwesty na podhalańskich cmentarzach (zdjęcia)

W dzień Wszystkich Świętych na wielu cmentarzach zorganizowana zostały kwesty na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków. Nowotarska kwesta odbyła się po raz 14.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl