Kopalnia
Wsparcie
Dodano: Środa, 26 lutego 2020 19:20

Wsparcie województwa dla ratownictwa górskiego i wodnego

Wicemarszałek Łukasz Smółka spotkał się z przedstawicielami ratownictwa górskiego i wodnego z terenu Małopolski, by omówić działalność jednostek ratowniczych, a także wsparcie finansowe od województwa dla GOPR i WOPR. Jednym z tematów była kwestia budowy dyżurki ratowniczej na Turbaczu.

Dodano: Środa, 19 lutego 2020 15:59

Wspomóż TOPR 1% podatku (film)

"1% dla TOPR - Pomóż ratować w Tatrach" - pod takim hasłem Fundacja Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego apeluje o wsparcie działalności ratowników, bazy i śmigłowca w Tatrach.

Dodano: Wtorek, 24 września 2019 20:52

Wsparcie marszałka dla TOPR, GOPR i jednostek OSP

Samorząd województwa małopolskiego zdecydował się przeznaczyć 1,5 mln zł na zakup bazy dla śmigłowca ratowniczego Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i 350 tys. zł na budowę dyżurki Grupy Podhalańskiej GOPR na Turbaczu.

Dodano: Środa, 11 kwietnia 2018 16:35

Grupa ZUE wspiera nowatorski projekt Politechniki Krakowskiej

Grupa ZUE, która jest jednym z czołowych podmiotów budownictwa branży kolejowej oraz miejskiej infrastruktury szynowej i energetycznej wesprze najnowszy projekt Politechniki Krakowskiej. Inicjatywa dotyczy specjalności Drogi Kolejowe na Wydziale Inżynierii Lądowej PK i polega na dostosowaniu tego kierunku do obecnych potrzeb rynku. Będzie to kooperacja uczelni z firmami branżowymi, która pozwoli wykształcić tak bardzo potrzebnych dla tej branż specjalistów.

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 16:33

Wsparcie dla hodowli karpia zostało utrzymane

Zakończono spór rybaków śródlądowych z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej dotyczący przesunięcia środków finansowych pomiędzy priorytetami Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Tak przynajmniej utrzymują przedstawiciele resortu.

Dodano: Poniedziałek, 8 stycznia 2018 18:30

Wsparcie dla szkółek ginących zawodów. By nie zaginął taniec ludowy, haft i ikonopisanie (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk wręczyli dziś umowy 35 instruktorom, prowadzącym w Powiecie Nowosądeckim 56 szkółek ginących zawodów. Na 142 godziny zajęć tygodniowo Zarząd Powiatu przeznaczył w tym roku ponad 176 tys. zł.

Dodano: Środa, 13 grudnia 2017 11:20

Zakład Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim ma własną „elektrownią słoneczną”

207 paneli słonecznych zostało zamontowanych w Zakładzie Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim. Wyprodukują one taką ilość energii, by całkowicie zaspokoić potrzeby placówki, a naddatek prądu oddać do zakładu energetycznego.

Dodano: Sobota, 9 grudnia 2017 19:50

Święty Mikołaj w polskiej stolicy integracji (zdjęcia)

Ponad 1200 prezentów rozdał dziś w Stróżach św. Mikołaj. Świąteczne podarki trafiły do dzieci niepełnosprawnych i z wielodzietnych rodzin. W radosnym spotkaniu wziął udział starosta nowosądecki Marek Pławiak i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunt Paruch, minister Piotr Naimski i senator Stanisław Kogut.

Dodano: Poniedziałek, 20 listopada 2017 08:19

Marsz Szlachetnej Paczki przeszedł ulicami Krakowa

W sobotę przez Kraków po raz kolejny przeszli wolontariusze, którzy wesprą tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki. W tym roku takie marsze odbędą się w szesnastu miastach. Sama Szlachetna Paczka, również dzięki licznym wolontariuszom, zamierza także w tym roku wesprzeć tysiące rodzin w okresie świątecznym.

Dodano: Środa, 27 września 2017 11:20

Małopolska wesprze osoby niesamodzielne i ich opiekunów

Ponad 53 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczył samorząd województwa małopolskiego na wsparcie osób niesamodzielnych oraz ich opiekunów. O dofinansowanie na realizację inicjatyw podnoszących jakoś usług dla osób wymagających ciągłej opieki mogą się ubiegać m.in. JST, organizacje pozarządowe, podmioty ekonomii społecznej i przedsiębiorcy. Wnioski można składać do 22 listopada.

Dodano: Niedziela, 8 lutego 2015 23:06

Pomóżmy dzieciom żołnierzy

Fundacja „Braterstwo” z Krynicy Zdrój prosi o wsparcie finansowe pobytu dzieci ukraińskich żołnierzy w Polsce. Dzieciaki będą przebywały w naszym kraju tydzień.

Dodano: Czwartek, 8 stycznia 2015 19:54

Pół miliona złotych dla szkół z Brzeska

Nowoczesne studio telewizyjne, pracownia odnawialnych źródeł energii czy kształcenie w formie e-learningu – to nowoczesne rozwiązania, które zostaną wprowadzone w dwóch szkołach w Brzesku: Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Dodano: Poniedziałek, 5 stycznia 2015 11:40

Wsparcie dla lekarzy leczących ludzi bezdomnych

We wtorek w Bazylice Mariackiej podczas charytatywnego świąteczno-noworocznego koncertu kolęd odbędzie się kwesta na rzecz Stowarzyszenia Lekarze Nadziei, które od lat pomaga bezdomnym i ubogim.

Dodano: Niedziela, 4 stycznia 2015 11:57

Zimak dla Kasisi

Zapraszamy do udziału w Dwudziestym Pierwszym Zimaku, z którego dochód (zbiórka wśród uczestników) przeznaczony zostanie w całości na wsparcie Fundacji Kasisi - www.fundacjakasisi.pl

Dodano: Niedziela, 21 grudnia 2014 11:44

"E Pluribus Unum", czyli jeden z wielu - nagroda dla Adama Nity za wspieranie zakopiańskich aktorów (zdj.)

"E Pluribus Unum" nagroda specjalna zakopiańskiej Sceny A2 została przyznana podczas ostatniego przed świętami spotkania z aktorami Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, które odbyło się w hotelu Stamary. Tym razem otrzymał ją Adam Nita, dyrektor spółdzielni Mlekovita.

Dodano: Czwartek, 2 października 2014 20:33

Wsparcie dla krakowskich placówek wsparcia dziennego. 6 świetlic środowiskowych z nowym wyposażeniem

Dziś odbyło się uroczyste oddanie odnowionej i w pełni urządzonej świetlicy środowiskowej „DOM” przy ul. Skarbińskiego w Krakowie. Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla wychowanków krakowskich placówek wsparcia dziennego.

Dodano: Poniedziałek, 11 sierpnia 2014 15:12

Znani krakowscy sportowcy wspierają Kraków Business Run

Były bramkarz reprezentacji Polski i Realu Madryt - Jerzy Dudek, czterokrotny rajdowy Mistrz Polski - Leszek Kuzaj oraz utalentowany kierowca wyścigowy - Maciej Steinhof kibicują uczestnikom Kraków Business Run i zachęcają do włączenia się w akcję „Pomagam Bardziej”. Na dowód poparcia przesłali organizatorom sztafety zdjęcia, na których trzymają pałeczki z logotypem biegu

Dodano: Wtorek, 29 lipca 2014 22:52

Wsparcie dla małopolskich nauczycieli

Pod koniec czerwca br. w małopolskich powiatowych urzędach pracy zarejestrowanych było ponad 700 bezrobotnych nauczycieli – pracujących poprzednio w oświacie. W samym tylko roku 2014 zarejestrowało się ich 460. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie przygotował program wsparcia dla zwalnianych pracowników małopolskich szkół.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl