WSB
Wojsko Polskie
Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 15:00

Dumni z Wojska Polskiego!

15 sierpnia obchodzimy 102. rocznicę Cudu nad Wisłą. Bitwa Warszawska przesądziła o losach wojny polsko-bolszewickiej 1919-1921 i zatrzymała Armię Czerwoną idącą na Warszawę. Dziś, składając hołd naszym przodkom, obchodzimy Święto Wojska Polskiego.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2022 09:27

Krakowskie obchody Święta Wojska Polskiego

102 lata temu oddziały Wojska Polskiego pokonały nacierające oddziały radzieckiej Armii Czerwonej. Cud nad Wisłą – jak nazywana jest Bitwa Warszawska – zagwarantował Polsce niepodległość. 15 sierpnia wspominamy to zwycięskie starcie i obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Na krakowskie uroczystości zapraszają wojewoda małopolski Łukasz Kmita i dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie dr hab. Filip Musiał.

Dodano: Środa, 11 lutego 2015 11:09

Sprawa fałszywego oficera: podawał się za wojskowego, "pomagał" ludziom znaleźć pracę

PODHALE. W kupionym przez internet mundurze Marek P. przez lata podszywał się pod oficera Wojska Polskiego. Mężczyzna pojawiał się na oficjalnych uroczystościach. Wykreował się na człowieka, który pomaga i może załatwić wszystko. Był tak przekonujący w stworzonej przez siebie "legendzie", że otrzymał nawet medal, który wręczył mu poseł Edward Siarka.

Dodano: Niedziela, 15 czerwca 2014 17:40

69. rocznica objęcia służby granicznej przez Wojsko Polskie

Z okazji 69. rocznicy objęcia służby granicznej przez Frontowe Jednostki Wojska Polskiego, odbyła się zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. O godzinie 12:00 posterunek warty honorowej wystawił Pododdział Odwodowy (Reprezentacyjny) Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl