Kopalnia
Wiosna Jazzowa
Dodano: Poniedziałek, 3 maja 2021 09:02

17. Zakopiańska Wiosna Jazzowa za nami

Nastrojowy sobotni wieczór z muzyką jazzową w najlepszym wydaniu zakończył 17. edycję festiwalu Wiosna Jazzowa w Zakopanem - w tym roku przeniesionego w przestrzeń wirtualną z powodu niesprzyjających wydarzeniom kulturalnym warunków pandemii.

Dodano: Piątek, 30 kwietnia 2021 09:53

W Zakopanem rozbrzmiewa dziś jazz (zdjęcia i film)

Atrakcją dla spacerowiczów jest unoszący się nad ich głowami muzyczny dron, prezentujący standardy jazzowe. Słychać także zaproszenia na sobotnie wydarzenia festiwalowe do Radiowej "Jedynki' i na media społecznościowe Wiosny Jazzowej oraz Miasta Zakopane.

Dodano: Poniedziałek, 26 kwietnia 2021 08:25

Zakopiańska Wiosna Jazzowa

"Od dziś w naszym mieście można napotkać jazzowe przystanki promujące Jazzowe Zakopane – 17. Wiosnę Jazzową" - poinformował zakopiański Urząd Miasta. Oznaczone logotypem festiwalu miejsca rozbrzmiewają muzyką zespołów jazzowych z Czech, Słowacji i Węgier.

Dodano: Czwartek, 22 kwietnia 2021 09:14

Zakopane gotowe na muzyczną wiosnę

Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury intensywnie przygotowuje się do inauguracji wydarzenia, które od lat w okresie majowego weekendu i obchodów UNESCO International Jazz Day jest wizytówką artystyczną i turystyczną miasta pod Giewontem – Jazzowego Zakopanego 
- 17. Wiosny Jazzowej.

Dodano: Piątek, 1 maja 2015 11:37

Rozpoczęła się Zakopiańska Wiosna Jazzowa (zdjęcia)

Koncertem z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu rozpoczęła się dwunasta Zakopiańska Wiosna Jazzowa. Pierwszego dnia festiwalu na scenie kina Sokół odbyły się dwa koncerty.

Dodano: Czwartek, 1 maja 2014 11:37

Inauguracja Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej (zdjęcia)

Królowa polskiego jazzu Urszula Dudziak koncertem w kinie Sokół zainaugurowała tegoroczną Zakopiańską Wiosnę Jazzową.

Dodano: Wtorek, 7 maja 2013 12:31

Zakończyła się dziesiąta edycja zakopiańskiej Wiosny Jazzowej (zdjęcia)

ZAKOPANE. Podobnie jak w u ubiegłych latach, koncerty przyciągnęły tłumy miłośników jazzu. W ostatnim dniu festiwalu organizatorzy powrócili do starej formuły United Europe Jazz Festival zaprosili muzyków z państw wyszehradzkich.

Dodano: Piątek, 3 maja 2013 16:40

Zakopiańska Wiosna Jazzowa - tym razem na bluesowo (zdjęcia)

Trzeciego dnia na scenie zakopiańskiej Wiosny jazzowej królował blues. Bardzo liczna publiczność, która wczorajszego wieczoru zebrała się w hotelu Belvedere wysłuchała długo wyczekiwanego koncertu Andrzeja Bachledy oraz występu grupy The Blair Witch Projekt, której towarzyszył Apostolis Anthimos.

Dodano: Środa, 1 maja 2013 11:33

Rozpoczęła się zakopiańska Wiosna Jazzowa (zdjęcia)

ZAKOPANE. W hotelu Belvedere dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki otworzył tegoroczną edycję Wiosny Jazzowej. Impreza, która początkowo nazywała się United Europe Jazz Festiwal, obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Dodano: Czwartek, 3 maja 2012 14:45

Zakopiańska Wiosna Jazzowa - String Connection (zdjęcia)

Kolejnym znakomitym zespołem występującym w ramach Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej był String Connection z Krzesimirem Dębskim, czyli grupa jazzowa która dla polskiego jazzu była symbolem lat osiemdziesiątych. Przed występem SC zagrali - Andrzej Jagodziński i Janusz Strobel.

Dodano: Sobota, 28 kwietnia 2012 15:38

Jazz Band Ball Orchestra obchodzi 50-lecie istnienia (zdjęcia)

Jazz Band Ball Orchestra to najstarszy polski zespół wykonujący tradycyjny jazz. Kunszt małopolskiej kapeli został doceniony na całym świecie. Swoje aranżacje zarejestrowali na ponad 30 płytach. W tym roku obchodzą 50-lecie swojego istnienia.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl