Golemo
Wiosna
Dodano: Piątek, 24 maja 2019 11:44

Triathloniści na start

Tegoroczna wiosna nas nie rozpieszcza ale nie ma co się ociągać. Wody nie brakuje więc zapraszamy nad Jezioro Czorsztyńskie do Gminy Łapsze Niżne na rozpoczęcie sezonu triathlonowego 2019. Inauguracyjne zawody to jubileuszowy X Mocarny Zbój - crosstriathlon. Start i meta na Przystani Zamajerz w Niedzicy Zamku.

Dodano: Środa, 17 kwietnia 2019 11:14

Podhale Restaurant Week

Wiosenna edycja festiwalu restauracji.
03.04.2019r.- 17.04.2019r.

Dodano: Wtorek, 26 marca 2019 13:45

Obudziły się niedźwiedzie

Wszystko wskazuje na to, że wiosna zawitała już na dobre. Najlepszym przykładem są niedźwiedzie, które wyszły ze swoich gawr i możne je już spotkać w Tatrach i Gorcach

Dodano: Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 09:21

Uwaga skiturowcy – szlaki w Tatrach Zachodnich zamknięte

Jest coraz cieplej. W wielu miejscach obserwujemy już wybudzone świstaki, ptaki przystępują do lęgów, samice wielu gatunków wkrótce urodzą młode. Śnieg ginie w oczach, nie zabezpiecza już wystarczająco roślinności i gleby. Z tego powodu od dziś szlaki w Tatrach Zachodnich z wyjątkiem tras na Kasprowym Wierchu zostaną zamknięte dla turystyki skiturowej.

Dodano: Środa, 18 kwietnia 2018 13:58

Wiosenne narty na Kasprowym Wierchu

Na Kasprowym Wierchu nadal można jeździć na nartach a od 16 kwietnia skipassy są dostępne w niższych cenach.

Dodano: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 12:04

Ostatnie szusy w Białce Tatrzańskiej

Wczoraj po raz ostatni w tym sezonie jeździć można było w Białce Tatrzańskiej. Mimo, że ostatni dzień jazda była bez opłat na stoku nie było tłumów.

Dodano: Sobota, 14 kwietnia 2018 10:58

Białka Tatrzańska w niedzielę kończy sezon!

Jeden z najpopularniejszych polskich ośrodków narciarskich kończy jutro sezon i z tej okazji zaprasza na darmową jazdę!

Dodano: Piątek, 13 kwietnia 2018 20:35

Wiosenna aura na Plantach w Krakowie (zdjęcia)

W słoneczną pogodę warto wybrać się na spacer po krakowskich Plantach, które coraz bardziej robią się zielone i ukwiecone.Zieleni się trawa i pojawiają się pierwsze kolorowe kwiaty.

Dodano: Poniedziałek, 9 kwietnia 2018 09:40

Krokusy także na Orawie

Podczas gdy Dolina Chochołowska w Tatrach przeżywa prawdziwy szturm turystów chętnych do podziwiania krokusów, są niedaleko miejsca gdzie można podziwiać je w ciszy i spokoju.

Dodano: Piątek, 30 marca 2018 20:17

Na placu Centralnym w Nowej Hucie zakwitły krokusy (zdjęcia)

Wiosna jest piękna. Mogą się o tym przekonać mieszkańcy Krakowa podziwiając dywan krokusów na placu Centralnym w Nowej Hucie.

Dodano: Środa, 4 października 2017 21:18

Żonkile nadziei zakwitną wiosną na Franciszkańskiej 3 (zdjęcia)

W środę 4 października abp Marek Jędraszewski spotkał się na dziedzińcu Kurii z uczestnikami Międzypokoleniowego Żonkilowego Marszu Nadziei.

Dodano: Poniedziałek, 1 maja 2017 15:19

W Zakopanem trwa Wiosna Jazzowa

W niedzielę publiczność zachwyciły gwiazdy Cæcilie Norby i Lars Danielsson, a Jazz Band Ball Orchestra świętowała 55 urodziny.

Dodano: Sobota, 29 kwietnia 2017 19:27

Rozpoczęła się XIV Zakopiańska Wiosna Jazzowa (zdjęcia)

Do 2 maja Zakopane będzie rozbrzmiewać jazzem. Organizatorzy przygotowali takie wydarzenia jak parada jazzowa, koncerty gwiazd, małe kameralne wydarzenia klubowe oraz wiele innych atrakcji.

Dodano: Poniedziałek, 24 kwietnia 2017 14:09

Wiosenne Święto Bacowskie w Ludźmierzu (zdjęcia)

Nadeszła wiosna, rozpoczyna się więc wypas owiec. Niedługo bacowie wyruszą na hale i rozpoczną wyrób wyczekiwanych przez turystów oscypków. Pierwszy wiosenny redyk odbył się tradycyjnie w Ludźmierzu, gdzie bacowie z całego Podhala modlili się o pomyślne lato.

Dodano: Czwartek, 13 kwietnia 2017 16:08

Wiosna na budowie Obwodnicy Miechowa (zdjęcia)

Komfort podróżowania, zwiększone bezpieczeństwo, spokój w centrum miasta. Mieszkańcy Miechowa i okolic czekają na nową obwodnicę. Ta pojawi się jesienią 2018 roku. Póki co, wraz z nastaniem wiosny, na placu budowy Skanska trwają roboty ziemne oraz… przygotowania do wiosennych amorów zwierząt zamieszkujących te tereny.

Dodano: Niedziela, 9 kwietnia 2017 11:41

Msza na rozpoczęcie sezonu motocyklowego na Górce w Zakopanem (zdjęcia)

Zima znów ustąpiła miejsca wiośnie, na zakopiańskie ulice wyjechali więc motocykliści, aby Mszą Świętą w Kościele O. jezuitów na Górce rozpocząć tegoroczny sezon motocyklowy.

Dodano: Czwartek, 6 kwietnia 2017 10:29

Podsumowanie wiosennych spotkań teatralnych w Andrychowie

Końcem marca Andrychów zamienił się w stolice teatru a to za sprawą cyklicznej imprezy pod hasłem "Wiosna w Teatrze". Impreza, której nazwa doskonale oddaje klimat pobudki po zimowym śnie i wyjście do równie rozleniwionej zimową porą publiczności składa się z kilku części.

Dodano: Sobota, 1 kwietnia 2017 15:42

Zakończenie otwartych spotkań teatralnych w Andrychowie

W Andrychowie dobiegła końca tegoroczna edycja Wiosny w Teatrze, w czwartek poznaliśmy zwycięzców Kotła Teatralnego

Dodano: Czwartek, 30 marca 2017 15:43

Cracovia Danza Balet w mieście - topienie Marzanny (zdjęcia)

Dzisiaj odbył się kolejny happening z cyklu Cracovia Danza Balet w mieście. Była to akcja związana z tradycją topienia Marzanny, w trakcie której wspólnie z przechodniami pożegnano zimę i przywitano wiosnę. Miało to miejsce przy Bulwarach Wiślanych na placu Wielkiej Armii Napoleona.

Dodano: Środa, 22 marca 2017 11:30

Spotkania Teatralne w Andrychowie

Już jutro rozpoczynają się w Andrychowie Ogólnopolskie Otwarte Spotkania Teatralne "Wiosna w Teatrze".

Dodano: Wtorek, 21 marca 2017 23:36

Dzień Regionalny w Szkole Podstawowej nr 2 w Zakopanem (zdjęcia)

Dziś pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 2 w Zakopanem odbył się Dzień Regionalny, organizowany w szkole już po raz osiemnasty.

Dodano: Piątek, 17 marca 2017 08:54

14. Półmaraton Marzanny już w niedzielę

W niedzielę, 19 marca odbędzie się 14. "Półmaraton Marzanny ". Start o godzinie 11. W Krakowie od trzynastu lat biegacze, zaraz po utopieniu kukły Marzanny, startują do rywalizacji na trasie półmaratonu.

Dodano: Niedziela, 24 maja 2015 13:31

Deszczowy spływ (zdjęcia)

SROMOWCE- SZCZAWNICA. Wiosenny deszcz nie odstraszył turystów od wzięcia udziału w spływie Dunajcem. Łódki płyną pełne, jedna za drugą, co oznacza sezon w pełni.

Dodano: Poniedziałek, 18 maja 2015 19:09

Wiosna na Orawie w skansenie w Zubrzycy Górnej (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. Impreza plenerowa pt. Wiosna na Orawie zorganizowana po raz trzeci przez Muzeum - Orawski Park Etnograficzny rozpoczyna kolejny sezon turystyczny.

Dodano: Piątek, 1 maja 2015 11:37

Rozpoczęła się Zakopiańska Wiosna Jazzowa (zdjęcia)

Koncertem z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu rozpoczęła się dwunasta Zakopiańska Wiosna Jazzowa. Pierwszego dnia festiwalu na scenie kina Sokół odbyły się dwa koncerty.

Dodano: Środa, 25 marca 2015 15:27

Rusza akcja "Polska wiosna" - Sieborowice

Wiosna na dobre zagościła już w Małopolsce. Możemy podziwiać jej uroki, ale i ślady świadczące o poczuciu estetyki mieszkańców poszczególnych regionów, miejscowości lub dzielnic. Liczymy na wasze zdjęcia lub filmy. Dziś prezentujemy Sieborowice-wieś z gminy Michałowice położoną na północ od Krakowa.

Dodano: Środa, 26 listopada 2014 21:05

Inicjatywa stowarzyszenia WIOSNA już po raz kolejny gości w Nowym Targu (zdjęcia)

Szlachetna Paczka, bo o niej mowa, jest to system pomnażania dobra, oparty o wzajemną pomoc, w którą każdy może się zaangażować. Projekt na dobre rozpoczął się w sobotę, 22 listopada, otwarciem bazy rodzin w potrzebie. Aby dotrzeć do jak największej liczby darczyńców - osób, które przygotują paczkę samodzielnie, lub z rodziną i przyjaciółmi - wolontariusze wyszli na ulicę.

Dodano: Wtorek, 29 lipca 2014 23:43

Jubileusz "Koncertów w Zakopanem – wiosna, lato” (zdjęcia)

Cykliczna impreza „Koncerty w Zakopanem – wiosna, lato 2014’ jest już na półmetku. Muzyczne spotkania w Zakopanem nie roszczą sobie pretensji do najważniejszej imprezy muzycznej pod Tatrami. Od 15 lat są artystycznym wyrazem spotkań młodych ludzi, którzy uprawiają muzyczne rzemiosło w szkołach, na uczelniach, czy stowarzyszeniach muzycznych.

Dodano: Piątek, 2 maja 2014 02:38

Obejmujmy drzewa, bo one "leczą"

Rozpoczął się najpiękniejszy miesiąc w roku. Zieleń ma kilkadziesiąt odcieni, drzewa toną w białych i różowych kwiatach. Piękniej być już nie może. Jeśli w długi weekend podczas spaceru lub wycieczki zauważycie człowieka, który w parku lub w lesie przytula się do drzewa lub obejmuje je z całych sił - nie myślcie, że stracił rozum.

Dodano: Czwartek, 1 maja 2014 11:37

Inauguracja Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej (zdjęcia)

Królowa polskiego jazzu Urszula Dudziak koncertem w kinie Sokół zainaugurowała tegoroczną Zakopiańską Wiosnę Jazzową.

Dodano: Niedziela, 12 maja 2013 12:11

"Wiosna na Orawie" - regionalne, teatralne i muzyczne spotkanie w skansenie (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. Oficjalne otwarcie sezonu turystycznego połączone było z prezentacją nowych przestrzeni udostępnionych w skansenie oraz benefisem Emilii Rutkowskiej, dyrektora Muzeum Orawski Park Etnograficzny.

Dodano: Wtorek, 7 maja 2013 12:31

Zakończyła się dziesiąta edycja zakopiańskiej Wiosny Jazzowej (zdjęcia)

ZAKOPANE. Podobnie jak w u ubiegłych latach, koncerty przyciągnęły tłumy miłośników jazzu. W ostatnim dniu festiwalu organizatorzy powrócili do starej formuły United Europe Jazz Festival zaprosili muzyków z państw wyszehradzkich.

Dodano: Piątek, 3 maja 2013 16:40

Zakopiańska Wiosna Jazzowa - tym razem na bluesowo (zdjęcia)

Trzeciego dnia na scenie zakopiańskiej Wiosny jazzowej królował blues. Bardzo liczna publiczność, która wczorajszego wieczoru zebrała się w hotelu Belvedere wysłuchała długo wyczekiwanego koncertu Andrzeja Bachledy oraz występu grupy The Blair Witch Projekt, której towarzyszył Apostolis Anthimos.

Dodano: Środa, 1 maja 2013 11:33

Rozpoczęła się zakopiańska Wiosna Jazzowa (zdjęcia)

ZAKOPANE. W hotelu Belvedere dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki otworzył tegoroczną edycję Wiosny Jazzowej. Impreza, która początkowo nazywała się United Europe Jazz Festiwal, obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Dodano: Czwartek, 3 maja 2012 14:45

Zakopiańska Wiosna Jazzowa - String Connection (zdjęcia)

Kolejnym znakomitym zespołem występującym w ramach Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej był String Connection z Krzesimirem Dębskim, czyli grupa jazzowa która dla polskiego jazzu była symbolem lat osiemdziesiątych. Przed występem SC zagrali - Andrzej Jagodziński i Janusz Strobel.

Dodano: Sobota, 28 kwietnia 2012 15:38

Jazz Band Ball Orchestra obchodzi 50-lecie istnienia (zdjęcia)

Jazz Band Ball Orchestra to najstarszy polski zespół wykonujący tradycyjny jazz. Kunszt małopolskiej kapeli został doceniony na całym świecie. Swoje aranżacje zarejestrowali na ponad 30 płytach. W tym roku obchodzą 50-lecie swojego istnienia.

Dodano: Niedziela, 4 marca 2012 23:32

Wiosna w Krakowie (zdjęcia)

W niedzielę w południe termometry w Krakowie wskazały 10 stopni. Ładna pogoda ściągnęła nad Wisłę mnóstwo mieszkańców i turystów, którzy spacerując wykorzystywali pierwsze wiosenne promienie słoneczne.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl