Wieża
Dodano: Czwartek, 23 kwietnia 2020 21:23

Wieża widokowa w Krynicy znowu otwarta

Już od piątku wznawia działalność jedna z najciekawszych atrakcji Krynicy - zlokalizowana na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena ścieżka i wieża widokowa.

Dodano: Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 21:54

Pierwsza w Polsce wieża widokowa w koronach drzew otwarta w Krynicy

Niezwykła drewniana konstrukcja Wieży o wysokości 49,5 metra zbudowana jest na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Do Wieży prowadzi specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka” wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów.

Dodano: Sobota, 7 lipca 2018 11:55

Koncert pod Wieżą w Krynicy

Już dziś, w ramach inauguracji wakacji w Krynicy w niezwykłej scenerii wieży widokowej która powstaje na szczycie stacji narciarskiej Arena Słotwiny odbędzie się wyjątkowy koncert.

Dodano: Czwartek, 1 marca 2018 13:19

Wieża Mariacka zamknięta dla turystów

Ze względu na panujące warunki pogodowe zwiedzanie Wieży Mariackiej będzie możliwe dopiero od 8 marca (czwartek). W marcu zwiedzanie hejnalicy będzie możliwe wyłącznie w czwartki, piątki i soboty w godz. 9.00-17.30 z przerwą między 11.40 a 13.10. Wychodzenie na wieżę odbywa się w grupach dziesięcioosobowych, co 30 minut.

Dodano: Sobota, 24 lutego 2018 10:20

W Krynicy-Zdroju powstaje wieża widokowa w koronie drzew (zdjęcia)

Jeszcze w tym roku w Krynicy-Zdroju będzie można spacerować… „z głową w chmurach” za sprawą powstającej właśnie wieży widokowej, z której będzie można podziwiać Beskid Sądecki i zachwycić się pięknem górskich krajobrazów. Budowę obiektu, który powstaje dzięki unijnemu wsparciu, odwiedził wicemarszałek Stanisław Sorys.

Dodano: Piątek, 16 lutego 2018 09:20

W Parku Jordana stanęła siedmiometrowa wieża antysmogowa (zdjęcia)

KRAKÓW. W Parku Jordana stanęła wieża antysmogowa, która ma siedem metrów wysokości i w uproszczeniu jest wielkim jonizatorem powietrza. To nie tylko największy oczyszczacz powietrza na świecie. Instalacja ma także inspirować do wspólnych działań na rzecz uwolnienia miasta od smogu.

Dodano: Środa, 14 lutego 2018 10:32

W czwartek w parku Jordana zostanie uruchomiona wieża antysmogowa

Testy już trwają, a w czwartek o godz. 18 zostanie oficjalnie uruchomiona antysmogowa wieża w parku Jordana w Krakowie, gdzie będzie pracować przez dwa miesiące. Zainteresowali się nią już naukowcy z AGH. Zrobią pomiary.

Dodano: Wtorek, 13 lutego 2018 10:15

Nowa wieża kontroli lotniska w Kraków Airport (zdjęcia)

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej uruchomiła nową wieżę kontroli lotniska w Kraków Airport. Zakończył się tym samym rozpoczęty jeszcze w 2017 roku transfer wszystkich służb ruchu lotniczego do nowego obiektu.

Dodano: Wtorek, 21 listopada 2017 09:10

Zwiedzanie Wieży Ratuszowej. Zobacz panoramę Krakowa (zdjęcia)

W ramach XIII edycji Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich można było zwiedzić Wieżę Ratuszową

Dodano: Wtorek, 7 listopada 2017 10:00

Powstaje pierwszy w Polsce "chodnik w koronach drzew"

Po bardzo udanym debiucie słowackiej inwestycji końcem września bieżącego roku w Dolinie Bachledovej dało się słyszeć o planach powstania podobnych wież i widokowych chodników chociażby w Zakopanem i Nowym Targu. Tymczasem obiekt taki powstaje już w Krynicy!

Dodano: Czwartek, 9 kwietnia 2015 13:40

Wieża mariacka dostępna dla zwiedzających (zdjęcia)

Wieża mariacka jest znowu otwarta. Po dwóch latach remontu udało się udostępnić hejnalicę zwiedzającym. Dziś wejście na wieżę będzie darmowe.

Dodano: Czwartek, 11 grudnia 2014 17:15

KRAKÓW. Zakończył się remont wieży mariackiej

Zakończył się remont wnętrza wieży mariackiej. Remont był konieczny, bo stan zabytkowych schodów na szczyt wieży zagrażał już bezpieczeństwu wchodzących.

Dodano: Wtorek, 24 lipca 2012 14:01

Konkurs na najpiękniejszą wieżę Małopolski

Radio Kraków organizuje konkurs na najpiękniejszą wieżę Małopolski. Nagrodzona wieża zostanie wyróżniona Marką Radia Kraków. Ponadto, zwycięska instytucja otrzyma kampanię reklamową na antenie Radia Kraków.

Dodano: Środa, 9 maja 2012 17:02

Widok z wieży mariackiej w Krakowie (zdjęcia)

Zwiedzanie popularnej krakowskiej wieży mariackiej możliwe jest od 1 maja do 31 sierpnia, w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę, w godz. 9 - 11:30 i 13 - 17:30. Kraków oglądany z perspektywy wieży wygląda zaskakująco. Aby móc podziwiać miasto "z góry" trzeba się wspiąć po 239 schodkach, na wysokość 54 m. Ciekawe widoki przyciągają mnóstwo turystów.

Dodano: Poniedziałek, 31 października 2011 18:38

Wieża widokowa na Polczakówce w Rabce-Zdroju już gotowa

RABKA-ZDRÓJ: Zakończyła się budowa drewnianej, ponad 25-metrowej wieży widokowej, która stanęła na Polczakówce, nieopodal górnej stacji wyciągu narciarskiego. Z najwyższego poziomu wieży można podziwiać panoramy Gorców, Tatr, Beskidu Wyspowego i Babiej Góry. Wieża jest udostępniona do zwiedzania.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl