Allmedica
Warszawa
Dodano: Poniedziałek, 23 stycznia 2023 15:30

Awaryjne lądowanie w Balicach

Wczoraj późnym wieczorem na podkrakowskim lotnisku w Balicach lądował awaryjnie samolot z Warszawy do Dubaju

Dodano: Czwartek, 9 stycznia 2020 07:00

Powiedział, że zabił człowieka

W poniedziałkowy poranek do funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji pełniących służbę na Rynku Głównym w Krakowie podszedł 34-latek. Mężczyzna oznajmił stróżom prawa, że w sylwestrową noc w wynajmowanym warszawskim mieszkaniu zabił współlokatora.

Dodano: Poniedziałek, 29 lipca 2019 23:30

Wielki koncert operetkowy Kopalnia Soli Wieliczka

W niedzielę 28 lipca w komorze Warszawa odbył się wielki koncert operetkowy z udziałem międzynarodowych gwiazd, w którym wzięli udział znakomici śpiewacy znani z polskich i europejskich scen muzycznych, a także tancerze z Zespołu Tańca Artystycznego Miniatury. Solistom towarzyszyła Orkiestra Arte Symfoniko pod kierunkiem Mieczysława Smydy. Pełne magii widowisko poprowadzili Olga Bończyk i Łukasz Lech.

Dodano: Środa, 5 grudnia 2018 19:10

Walka do ostatniego metra Barbórki - Biela i Ciupka o 0,12 sekundy od zwycięstwa wśród samochodów 2WD

W tym roku doczekaliśmy się już 56. edycji Rajdu Barbórka, która od lat gromadzi w Warszawie, na jeden szczególny weekend ścisłą czołówkę polskiego motorsportu. Tegoroczne zmagania zgromadziły na starcie aż 96 załóg. Tradycyjnie, mocną reprezentację stworzyli kierowcy znani z Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Dodano: Sobota, 18 sierpnia 2018 20:00

52. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju

Tegoroczny festiwal, organizowany przez Gminę Krynicę-Zdrój i Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju rozpocznie się 11 sierpnia i jak zapowiada burmistrz Dariusz Reśko będzie niezwykle atrakcyjny.

Dodano: Piątek, 27 lipca 2018 19:20

Broń w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej

W lipcu na warszawskim Starym Mieście pracownicy Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej odebrali wyjątkowo cenną darowiznę, w szczególny sposób wzbogacającą muzealne zbiory. Darczyńcą kolekcji broni palnej oraz białej jest Zuzanna Romańska – limanowianka, córka porucznika Jana Biedy urodzonego w 1911 r. w Starej Wsi, żołnierza Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich, a następnie 3 Dywizji Strzelców Karpackich, biorącego udział w bitwach na frontach II wojny światowej m.in. pod Tobrukiem (na terenie włoskiej Libii) i Monte Cassino (w trakcie przełamywania niemieckiej linii Gustawa), zmarłego i pochowanego na limanowskim cmentarzu w 1985 r.

Dodano: Czwartek, 14 czerwca 2018 17:13

Znamy już program 52. Festiwalu im. Jana Kiepury

Wielkie show operetkowe „Wiedeń dla Kiepury”, pełne muzyki i tańca, na które złożą się przeboje ze słynnych operetek m.in. Straussa, Lehara, Kalmana w wykonaniu najlepszych artystów z Wiednia – to atrakcja tegorocznego 52. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Sobota, 21 kwietnia 2018 21:40

Klasa z klasą w Warszawie na GPW

Wizyta w nowoczesnej siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie znalazła się w programie wycieczki uczniów klasy Ia LO Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie. Otrzymała ona stypendium "Klasa z klasą", przyznane w ramach współpracy stypendialnej szkoły ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Almanachu Muszyny.

Dodano: Niedziela, 25 lutego 2018 14:59

Piłka: spotkanie z mistrzem (zdjęcia)

Cracovia grała wczoraj z warszawską Legią. Pasy pokazały się z dobrej strony i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

Dodano: Piątek, 24 lutego 2017 13:15

Krakowscy duchowni piszą do Warszawy

Księża z Krakowa nie kryją zaniepokojenia sztuką, która wystawiana jest na deskach Teatru Powszechnego w stolicy kraju. Kustosz Kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie i Prezes Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" ks. prałat Jan Kabziński oraz kardynał Stanisław Dziwisz wystosowali do władz Warszawy apel i oświadczenie.

Dodano: Sobota, 22 października 2016 21:19

GOPR na SNOW EXPO

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR goszczą na organizowanych w Warszawie targach SNOW EXPO. Pokazują jak ratować życie ludzkie, opowiadają jak bezpiecznie korzystać z gór i prezentują najnowsze wyposażenie.

Dodano: Wtorek, 18 października 2016 16:22

Małopolscy przedsiębiorcy prezentują się na międzynarodowych targach

Od jutra (19 października) małopolskich przedsiębiorców będzie można spotkać na 6. Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO POLAND 2016 w Warszawie. Udział Małopolski – Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości - i prężnie działających małopolskich firm potwierdza jak silnym partnerem biznesowym jest nasz region, nie tylko kontekście „energii zrównoważonej” wokół której koncentruje się tematyka targów. Wydarzenie potrwa do 21 października.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 21:20

Angelika Małecka w piątce Miss World Poland 2016 (zdjęcia)

W minioną niedzielę w Warszawie, laureatki regionalnych eliminacji konkurowały o tytuły i prawo reprezentowania Polski podczas finału Miss World 2016 w Waszyngtonie. Angelika Małecka - II Vice Miss World Poland Małopolski 2016 znalazła się w finałowej piątce najpiękniejszych kobiet w kraju i dodatkowo otrzymała tytuł MISS WORLD POLAND FOTO 2016.

Dodano: Wtorek, 27 września 2016 20:54

Koncert Pamiętajmy o Osieckiej (zdjęcia)

W warszawskim Teatrze Roma odbył się Koncert Galowy 19. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Podczas koncertu, na którym świętowano 80. rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej wystąpiła Katarzyna Lassak z Zakopanego. Towarzyszyli jej rodzinna Kapela Lassaków, Mateusz Pospieszalski, Sebastian Karpiel Bułecka i Atom String Quartet.

Dodano: Czwartek, 15 września 2016 13:59

Miasto Wadowice otrzymało tytuł Nowego Lidera w profilaktyce grypy

WARSZAWA. W Sejmie odbyła się VIII Doroczna Debata Flu Forum, podczas której spotkali się przedstawiciele instytucji zdrowia publicznego, autorytety medyczne, pracownicy ochrony zdrowia, władze samorządowe, pracodawcy oraz media. Podczas wydarzenia eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy nagrodzili 22 samorządy, które realizują programy zdrowotne z zakresu profilaktyki grypy. W tym roku w uznaniu za działania na rzecz profilaktyki grypy Miastu Wadowice przyznano tytuł Nowego Lidera.

Dodano: Piątek, 9 września 2016 16:52

Pobili rekord 125 metrów pod ziemią

Ponad 400 uczniów „rozjaśniło” wielicką Komorę Warszawa odblaskami. Wyczyn zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Dodano: Czwartek, 25 sierpnia 2016 18:56

Zakończył się obóz naukowy z udziałem uczniów z Małopolski

Tradycje naukowe naszego województwa mają się coraz lepiej! Swój pierwszy krok do kariery badawczej wykonało właśnie dwoje uczniów z małopolskich szkół ponadpodstawowych, którzy wzięli udział w wyjątkowym obozie naukowym ADAMED SmartUP. Przez dwa tygodnie, pod okiem najlepszych wykładowców z Polski i zagranicy, Mikołaj Bocheński i Milena Malcharek pogłębiali swoją wiedzę z zakresu inżynierii i medycyny.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 09:45

Cierpliwe oczekiwanie na strzelanie (zdjęcia)

Był jedną z największych atrakcji pikniku z okazji Święta Wojska Polskiego na warszawskiej Agrykoli. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem uroczystości ustawiały się do niego długie kolejki. Obiekt szkolenia podstawowego i zaawansowanego użytkowników broni osobistej z Zakładów Mechanicznych Tarnów robił furorę nie tylko wśród żołnierzy, ale także w gronie gości imprezy. Zainteresowani wzbudzały także inne produkty tarnowskiej spółki, należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Dodano: Środa, 3 sierpnia 2016 12:59

"Warszawska ulica - lato ’44" (zdjęcia)

Grupa Rekonstrukcji Historycznej Zgrupowanie Partyzanckie "Błyskawica" oraz SRH 1 PSP AK Nowy Sącz przygotowały rekonstrukcję historyczną pod tytułem "Warszawska ulica lato '44". Przed budynkiem Gimnazjum nr 1 rozegrały się sceny walki, nawiązujące do wydarzeń sprzed ponad siedmiu dekad.

Dodano: Środa, 6 lipca 2016 13:17

Ogólnopolskie Dni NATO w Krakowie

Szczyt NATO to spotkanie najważniejszego gremium Rady Północnoatlantyckiej. W tym roku, w stolicy naszego kraju spotkają się przywódcy wszystkich krajów wchodzących w skład NATO. Ale w 16 miastach Polski w dniach od 8–9 lipca br. odbędą się organizowane przez Wojewodów i Szefów Wojewódzkich Sztabów Wojskowych „Ogólnopolskie Dni NATO – Razem z NATO”.

Dodano: Piątek, 15 maja 2015 10:02

Kraków jedzie do Warszawy

Dziś rano z krakowskiej zajezdni MPK wyjechały do Warszawy najpiękniejsze autobusy na świecie czyli sławetne „ogórki”, w których jeździli nasi rodzice i dziadkowie. Dwa „ogórki”, w tym jeden przegubowy jadą na największy w Polsce Zlot Zabytkowych Autobusów, który odbędzie się w warszawską Noc Muzeów.

Dodano: Czwartek, 14 sierpnia 2014 22:34

Prezentacja tarnowskiego sprzętu podczas wojskowej parady (zdjęcia)

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników militariów. Broń pancerna, artyleryjska, lotnicza, a nawet używana w marynarce wojennej. Takie rodzaje sprzętu i wyposażenia wojskowego mają być pokazane podczas Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia w Warszawie.

Dodano: Sobota, 26 lipca 2014 21:06

Podhalańscy harcerze w Warszawie

W dniach 31 lipca - 3 sierpnia ponad 2500 tysiąca harcerek i harcerzy ZHR z całej Polski przyjedzie do stolicy, by wziąć udział w obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego oraz zlocie "Jutro Powstanie". Będzie tam także reprezentacja ZHR z Podhala - 120 harcerek i harcerzy z Zakopanego, Nowego Targu, Poronina i Sromowiec, reprezentujących Obwód Tatrzański ZHR.

Dodano: Poniedziałek, 19 maja 2014 10:27

Wielkie wejście "ogórka" (zdjęcia)

Podczas warszawskiej nocy muzeów na paradzie autobusów pojawiły się krakowskie "ogórki". Wożąc pasażerów na linii "A", od razu wywołały furorę.

Dodano: Piątek, 3 stycznia 2014 17:44

Bacowie z owcami wezmą udział w warszawskim Orszaku Trzech Króli

6 stycznia karpaccy bacowie z owcami wezmą udział w warszawskim Orszaku Trzech Króli - poinformowali organizatorzy.

Dodano: Niedziela, 25 sierpnia 2013 10:26

Lachersi i Kapela ze wsi Warszawa na XIII Jarmarku Podhalańskim(zdjęcia)

Folkowe kapele - grający "pod nogę" Lachersi i prezentująca bardziej ambitny folk Kapela ze Wsi Warszawa - były gwiazdami pierwszego dnia XIII Jarmarku Podhalańskiego w Nowym Targu.

Dodano: Sobota, 22 czerwca 2013 22:15

29 miliardów na środowisko

Ponad 29 miliardów złotych na 114 tysięcy zadań, m.in. na ochronę wód, ziemi, powietrza, przyrody, gospodarkę odpadami i edukację ekologiczną to najkrótsza statystyka 20-letniej działalności wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Takie informacje otrzymali uczestnicy konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie.

Dodano: Piątek, 17 maja 2013 11:01

I Walne Zebranie Delegatów Federacji Euroregionów Rzeczypospolitej Polskiej

W Warszawie odbyło się I Walne Zebranie Delegatów Federacji Euroregionów Rzeczypospolitej Polskiej. Na to spotkanie przybyli przedstawiciele wszystkich 15 stowarzyszeń tworzących Euroregiony na granicach Polski. Do Zarządu Federacji Euroregionów RP wybrany został m.in. Bogusław Waksmundzki z Euroregionu Tatry.

Dodano: Sobota, 23 lutego 2013 15:43

Anna Paluch: W co Wysoka Izba się pakuje? Myślicie, że ludzi nie stać na adwokatów? Dyskusja w Sejmie na temat prywatyzacji PKL

WARSZAWA. Przypomnijmy, projekt ustawy autorstwa posłów PiS, zakładający przekazanie akcji Polskich Kolei Linowych władzom woj. małopolskiego, wróci do dalszych prac w komisjach. Tak zdecydowali w piątek podczas głosowania w Sejmie posłowie. Samo głosowanie nad odrzuceniem projektu poprzedziła burzliwa dyskusja.

Dodano: Sobota, 9 lutego 2013 21:18

Poseł Adam Kwiatkowski z mównicy sejmowej: "wyrażam nadzieję na jak najszybszy powrót krzyża na Rysy"

WARSZAWA. Podczas piątkowego posiedzenia Sejmu, poseł Adam Kwiatkowski wygłosił oświadczenie w sprawie usunięcia krzyża z Rysów.

Dodano: Środa, 23 stycznia 2013 22:08

Posłowie PO przeciwko przygotowanemu przez PiS projektowi ustawy dotyczącej PKL

WARSZAWA. W Sali Kolumnowej Sejmu RP, na posiedzeniu połączonych komisji Infrastruktury, Skarbu Państwa i Samorządu Terytorialnego odbywało się pierwsze czytanie projektu ustawy zgłoszonego w październiku ub. r. przez KP Prawo i Sprawiedliwość, umożliwiającego pozostawienie w rękach właściciela publicznego majątku Polskich Kolei Linowych.

Dodano: Sobota, 6 października 2012 14:37

Samorządowy Kongres Oświatowy: "zmiany w systemie oświatowym to rzeczywista potrzeba chwili"

W Warszawie odbył się Samorządowy Kongres Oświaty zorganizowany przez ogólnopolskie korporacje samorządowe. Zgromadził około 1000 uczestników, którzy rozmawiali o propozycjach zmian w prawie oświatowym niezbędnych do skuteczniejszej realizacji zadań oświatowych. Powiat Nowotarski reprezentował Bogusław Waksmundzki urzędujący członek zarządu, odpowiedzialny za oświatę.

Dodano: Środa, 26 października 2011 12:56

Czesław Lang z Superwiktorem Specjalnym

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się po raz 26. uroczysta gala wręczenia Wiktorów. Nagrody otrzymali m.in.: prezydent RP Bronisław Komorowski, Krzysztof Penderecki oraz Czesław Lang.

Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl