Uniwersytet Rolniczy
Dodano: Czwartek, 28 listopada 2019 13:59

Wsparcie dla rolnictwa górskiego

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym rozmawiano o przyszłości rolnictwa na Sądecczyźnie. Jednym z prelegentów seminarium „Ekonomiczne problemy rozwoju gospodarstw z chowem zwierząt ras rodzimych (zachowawczych) i ich interakcje rynkowe w warunkach zrównoważonego rolnictwa” był starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Dodano: Czwartek, 22 lutego 2018 08:25

6 mln zł na rozwój Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Krakowski Uniwersytet Rolniczy otrzymał ponad 6 mln złotych w ramach konkursu POWER finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Dodano: Niedziela, 1 czerwca 2014 10:14

Koncert Charytatywny dla Maćka (zdjęcia)

W Klubie akademickim Uniwersytetu Rolniczego "ARKa" w Krakowie odbyła się impreza dobroczynna dla 22-letniego Maćka chorującego na chorobę Hodgkina. Koszt leczenia wynosi 300-400 tysięcy złotych i w Polsce nie jest refundowane.

Dodano: Poniedziałek, 12 maja 2014 22:29

Hagart rozwija skrzydła - pomóżcie... (zdjęcia)

Są młodzi, utalentowani i grają na rogach myśliwskich. To członkowie zespołu "Hagart" - studenci wydziału leśnego z krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego. To oni uświetniają ważne myśliwskie imprezy, kultywują tradycje kultury myślistwa polskiego i zdobywają nagrody dla Małopolski.

Dodano: Piątek, 13 grudnia 2013 12:56

Uniwersytet Rolniczy w krajowej czołówce!

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie szóstą najpopularniejszą uczelnią w Polsce i pierwszą spośród uczelni rolniczych i przyrodniczych. Znamy już opublikowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyniki rekrutacji na studia na rok akademicki 2013/2014 w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dodano: Piątek, 5 kwietnia 2013 12:53

XVI Małopolska Giełda Agroturystyczna i Targi Ogrodnicze

Od 13 kwietnia do 14 kwietnia w obiektach Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie po raz szesnasty odbywać się będzie Małopolska Giełda Agroturystyczna oraz Targi Ogrodnicze. Podczas Giełdy odbywać się będą m.in. wykłady, prezentacje gospodarstw agroturystycznych, kiermasze, wystawy rękodzieła ludowego, konkursy dla dzieci, wystawa zwierząt gospodarskich, degustacja potraw i napojów regionalnych, występy zespołów folklorystycznych jak również pokazy kulinarne. Wstęp wolny

Dodano: Sobota, 12 stycznia 2013 13:20

Uniwersytet Rolniczy: Brunon K. nie mógł zrobić bomby

Z materiałów, które posiada uczelnia Brunon K. nie mógł zrobić bomby - to wyniki wewnętrznej kontroli przeprowadzonej przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie na zlecenie rektora uczelni. Mężczyzna formalnie jest jeszcze pracownikiem uczelni. Ma zostać zwolniony w lutym.

Dodano: Poniedziałek, 9 kwietnia 2012 17:58

Promocja turystyki wiejskiej czyli Małopolska Giełda Agroturystyczna

KRAKÓW. W dniach 14-15 kwietnia na Uniwersytecie Rolniczym zorganizowana zostanie Małopolska Giełda Agroturystyczna. Jednocześnie przed budynkiem wydziału ogrodniczego trwać będą Targi Ogrodnicze.

Dodano: Poniedziałek, 27 lutego 2012 17:58

Przy krakowskim Uniwersytecie Rolniczym powstaje pasywna hala sportowa (wizualizacja)

W Krakowie powstaje jedna z najbardziej oszczędnych hal sportowych w Europie. Do jej ogrzania wystarczy 15 kWh/m2 rocznie. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań architektonicznych pozwala osiągnąć oszczędności rzędu 50 tysięcy złotych rocznie w porównaniu z halami starego typu.

Dodano: Piątek, 9 grudnia 2011 18:34

Wykładowcy Uniwersytetu Rolniczego w nowotarskim Zespole Szkół CKR

NOWY TARG. W ramach współpracy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu uczestniczyli na Kokoszkowie w wykładach prowadzonych przez kadrę pedagogiczną z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja.

Dodano: Wtorek, 31 maja 2011 13:02

XI Ogólnopolskie Dni Owada - „Owady i ludzie”

Od 3 do 5 czerwca w budynku Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (Al. 29 listopada 54), odbywać się będą XI Ogólnopolskie Dni Owada. Hasło przewodnie to „Owady i ludzie”.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl