Ulica
Dodano: Środa, 5 grudnia 2018 16:11

Powstanie nowa ulica w Krakowie

Sześć ofert wpłynęło w ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich przetargu na budowę ulicy 8 Pułku Ułanów. Kto wygra przetarg, urzędnicy zdecydują na początku przyszłego roku.

Dodano: Piątek, 12 stycznia 2018 13:33

Ulica Reduta wydłużona i poszerzona

KRAKÓW. Kilka dni temu zakończyła się przebudowa ulicy Reduta. W miejscu istniejącego mostu na potoku Sudół Dominikański powstał nowy obiekt, szerszy i o większej nośności. Przebudowa poprawiła przejazd między Nową Hutą a Prądnikiem Czerwonym i dojazd do Cmentarza Batowickiego.

Dodano: Środa, 10 stycznia 2018 16:20

W Krakowie powstanie nowa ulica

Zarząd Inwestycji Miejskich przygotowuje budowę nowej, prawie 3 km drogi w południowo-zachodniej części Krakowa. Chodzi o ul. 8 Pułku Ułanów, która połączy ul. Zawiłą ze skrzyżowaniem ul. Kapelanka – Brożka – Grota Roweckiego.

Dodano: Czwartek, 7 grudnia 2017 12:02

Kończy się remont ul. Basztowej w Krakowie

Kończy się remont ulicy Basztowej. W pierwszej kolejności wrócą na nią tramwaje, potem autobusy, na końcu samochody. Te ostatnie pojadą już tylko w jednym kierunku. Władze miasta nie wykluczają dalszego ograniczania ruchu w centrum i wprowadzania ruchu jednokierunkowego wokół Plant.

Dodano: Wtorek, 14 listopada 2017 09:51

Będzie przebudowa ul. Sławkowskiej w Krakowie

Zarząd Zieleni Miejskiej zlecił przygotowanie dwóch koncepcji przebudowy ulicy Sławkowskiej. Jedną z drzewami, a drugą... bez drzew. Obie będzie konsultował z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, który miał zastrzeżenia, co do sadzenia drzew na zabytkowej ulicy.

Dodano: Piątek, 3 listopada 2017 14:09

Tramwaje wrócą na ul. Długą 11 listopada

Tramwaje na ulicę Długą powróciły przed Świętem Zmarłych, we wtorek. Już w piątek ulica znów zostanie zamknięta. Na stałe ruch tramwajowy powróci 11 listopada.

Dodano: Piątek, 3 listopada 2017 10:50

Pościg ulicami Zakopanego

Mężczyzna uciekał przed radiowozem, potrącił policjantów Był poszukiwany całą noc.

Dodano: Poniedziałek, 30 października 2017 12:51

Bliżej do przebudowy ul. Kocmyrzowskiej

To dobra informacja przede wszystkim dla mieszkańców Nowej Huty. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Kocmyrzowskiej. Zamówienie dotyczy odcinka od skrzyżowania ul. Darwina i Poległych w Krzesławicach do granic administracyjnych Krakowa oraz fragmentu drogi wojewódzkiej nr 776 w miejscowości Prusy. Inwestycja znacznie poprawi obsługę komunikacyjną w tej części Krakowa.

Dodano: Czwartek, 12 października 2017 13:52

Wielbłąd spacerował ulicami Małopolski

Na nietypowego użytkownika drogi natrafili kierowcy podróżujący pomiędzy Zatorem i Oświęcimiem. Z cyrku uciekł wielbłąd.

Dodano: Środa, 27 września 2017 11:57

Tramwaje wracają na ul. Grzegórzecką

Od soboty 30 września tramwaje powrócą na ulicę Grzegórzecką. Przebudowa linii kolejowej w centrum miasta wciąż będzie się dawać jednak we znaki mieszkańcom.

Dodano: Niedziela, 8 grudnia 2013 12:17

KRAKÓW. Spłonęło 5 samochodów

W niedzielę, 8 grudnia spłonęło pięć samochodów przy ulicy Stanisławy Wysockiej w Krakowie (na osiedlu w pobliżu krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego). Strażacy nie wykluczają podpalenia - informuje RMF FM. Do zdarzenia doszło rano.

Dodano: Niedziela, 13 października 2013 13:15

KRAKÓW. Wegetarianie przemaszerowali ulicami miasta

W sobotę, 12 października ulicami Krakowa przeszedł Veggie Parade, czyli marsz wegan i wegetarian. Marsz wyruszył o godz. 13.30 spod Barbakanu.

Dodano: Piątek, 11 października 2013 23:39

W sobotę zostanie zamknięta ulica Krzyska w Tarnowie

W sobotę 12 października zostanie zamknięta ulica Krzyska w Tarnowie. Zamknięcie dotyczy fragmentu przy skrzyżowaniu z ulicą Spokojną i jest spowodowane końcowymi pracami związanymi z rozbudową tej ulicy. Zamknięcie nastąpi w okolicach godziny 12 i potrwa cały dzień do godzin nocnych.

Dodano: Wtorek, 9 lipca 2013 00:17

Kraków: pożar dachu budynku AGH

Około północy udało się opanować pożar dachu głównego budynku Akademii Górniczo-Hutniczej. Aleje Trzech Wieszczów i wyjazd od ulicy Reymonta zostały zablokowane.

Dodano: Wtorek, 30 kwietnia 2013 21:13

Kiedy ulica rotmistrza Pileckiego w Zakopanem?

Za sprawą Fundacji Paradis Judaeorum od czterech lat mamy skwer noszący imię Rotmistrza Witolda Pileckiego w Katowicach oraz ulicę w Poznaniu. 4 czerwca 2009 r. do naszego wniosku pozytywnie ustosunkowały się władze Zakopanego – miasta, które przyjęło zaproszenie do grona instytucjonalnych uczestników akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”). Czy po czterech latach od decyzji, stolica Tatr doczeka się ulicy Ochotnika do Auschwitz? - pyta Michał Tyrpa, prezes Fundacji.

Dodano: Piątek, 5 października 2012 10:42

KRAKÓW. Koniec remontu wiaduktu

Dzisiaj w godzinach wieczornych na ulicy Armii Krajowej zostanie przywrócona docelowa organizacja ruchu. Kierowcy ponownie będą mogli korzystać z dwupasmowej jezdni w obu kierunkach.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl