Golemo
Ukraina
Dodano: Środa, 10 kwietnia 2019 19:00

"W cieniu Kremla. Jutro Ukraina"

10 kwietnia (środa) o godz. 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się pokaz specjalny drugiej części filmu dokumentalnego Macieja Grabysy i Wojciecha Jachymiaka "W cieniu Kremla", pt. "Jutro Ukraina", ukazującego z bliska rosyjską agresją na Ukrainie.

Dodano: Czwartek, 29 listopada 2018 07:39

Pracodawca chciał zaoszczędzić na obcokrajowcach

Właściciel przedsiębiorstwa budowlanego z powiatu wadowickiego postanowił zaoszczędzić, zatrudniając nielegalnie cudzoziemców. Jak jednak podali karpaccy pogranicznicy, skutek może być odwrotny.

Dodano: Sobota, 8 września 2018 11:00

Ukraińcy uczą się samorządu

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu gościła delegacja samorządowców z Ukrainy. Interesowali się m.in. funkcjonowaniem powiatu, współpracą z władzami województwa i gminami.

Dodano: Wtorek, 20 marca 2018 22:20

Samochód wypełniony towarami bez polskich znaków akcyzy

Funkcjonariusze PSG w Zakopanem, w jednej z miejscowości powiatu wielickiego, w wyniku kontroli drogowej samochodu dostawczego z polskimi numerami rejestracyjnymi, zatrzymali obywatela Ukrainy.

Dodano: Środa, 29 listopada 2017 16:00

Pomoc dla ukraińskiej przedsiębiorczości (zdjęcia)

Choć zdarza się, że przedsiębiorcy narzekają na trudności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej to nasze rozwiązania w zakresie procedur i wsparcia biznesu mogą być oceniane bardzo dobrze. Takie są konstatacje stażystów Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., reprezentujących administrację terytorialną i gospodarczą Ukrainy.

Dodano: Wtorek, 28 listopada 2017 13:38

Ukrainka wyproszona z naszego kraju. Ma 3-letni zakaz wjazdu m. in. do Polski

Obywatelka Ukrainy, która wjechała do Polski pomimo orzeczonego zakazu wjazdu, została zatrzymana przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Zakopanem.

Dodano: Poniedziałek, 13 lipca 2015 18:10

Dzieci z Ukrainy na wakacjach na Podhalu

Przez kilka dni dzieci z Ukrainy przebywały na wakacjach w Zakopanem. Pobyt w Polsce trzynastoosobowej grupy dzieci z Ukrainy został zorganizowany przez Śląsko - Małopolski Oddział SG w Raciborzu oraz Niezależny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy SG.

Dodano: Wtorek, 7 lipca 2015 23:31

Straż Graniczna gości dzieci z Ukrainy (zdjęcia)

Na zaproszenie Komendanta Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej od 1 lipca przebywa w Polsce grupa młodzieży z katolickiej Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego (dawny garnizonowy Kościół Korpusu Ochrony Pogranicza) w Sarnach na Ukrainie. Do 10 lipca goście przebywać będą w Zakopanem.

Dodano: Piątek, 3 lipca 2015 12:06

Ukrainiec z amunicją w bagażu rejestrowanym

Funkcjonariusze Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków – Balice próbę nielegalnego wywozu amunicji.

Dodano: Wtorek, 30 czerwca 2015 13:40

Śląsko – Małopolski Oddział Straży Granicznej gościł będzie dzieci z Ukrainy

W dniach 1 – 10 lipca grupa młodzieży z katolickiej Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego (dawny garnizonowy Kościół Korpusu Ochrony Pogranicza) w Sarnach na Ukrainie gościła będzie w Śląsko – Małopolskim Oddziale Straży Granicznej.

Dodano: Piątek, 26 czerwca 2015 13:51

6 cudzoziemców naruszyło obowiązujące przepisy

Sześciu Ukraińców, którzy naruszyli obowiązujące przepisy, to efekt tylko jednego dnia służby funkcjonariuszy Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodano: Poniedziałek, 22 czerwca 2015 11:51

Zatrzymano 7 nielegalnie pracujących obywateli Ukrainy

Funkcjonariusze Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 7 obywateli Ukrainy nielegalnie pracujących na terenie Małopolski i Opolszczyzny.

Dodano: Czwartek, 28 maja 2015 12:47

Kolejni nielegalnie pracujący Ukraińcy będą musieli opuścić Polskę

Kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców przeprowadzone przez funkcjonariuszy Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadziły do ujawnienia 7 nielegalnie pracujących w Polsce Ukraińców.

Dodano: Poniedziałek, 25 maja 2015 17:53

8 Ukraińców i Szwajcar zatrzymani za naruszenie przepisów

W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 9 cudzoziemców naruszających obowiązujące w Polsce przepisy.

Dodano: Poniedziałek, 18 maja 2015 14:25

Ukraińcy złamali przepisy umowy o małym ruchu granicznym

Funkcjonariusze Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 3 obywateli Ukrainy, którzy na podstawie zezwoleń MRG przebywali poza strefą przygraniczną.

Dodano: Niedziela, 1 marca 2015 23:02

Pomoc dla dzieci i żołnierzy ukraińskich nadeszła z Małopolski

Artur Gazda z polsko- ukraińsko-słowackiej Fundacji ‘Braterstwo” właśnie wrócił z Ukrainy. Przekazał ukraińskim wolontariuszom dary dla dzieci ukraińskich żołnierzy. Część małych Ukraińców nie ma już ojców.

Dodano: Piątek, 27 lutego 2015 09:44

W Małopolsce goszczą ukraińscy samorządowcy

Delegacja z Obwodu Iwano–Frankiwskiego gości w Małopolsce. Wizyta ma na celu poznanie dobrych praktyk samorządowych, a dzięki temu poprawę standardów administracji w ukraińskich regionach. Prezentację o małopolskim samorządzie przedstawił gościom zza wschodniej granicy wicemarszałek Wojciech Kozak.

Dodano: Sobota, 6 grudnia 2014 20:13

Policja: Wydarzenia w elektrowni jądrowej na Ukrainie nie spowodowały zagrożenia radiacyjnego

"W związku z pojawiającymi się informacjami o rzekomym zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie - Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski" - zapewnia Policja. Doniesienia o podwyższonym poziomie promieniowania w Tatrach są nieprawdziwe.

Dodano: Poniedziałek, 17 listopada 2014 21:38

Najbliższy? sąsiad Ukraina

Pod tym hasłem w skalskim domu kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu tak modnej dziś wielokulturowości. Wśród gości była Maryja Jakubowycz szefowa Fundacji Termopilskiej, która pomaga Ukraińcom w Polsce. Ciekawy wykład o naszej wspólnej historii wygłosił dr Grzegorz Demel z Fundacji Obywatelska Perspektywa.

Dodano: Piątek, 7 listopada 2014 18:44

Małopolska wysłała pomoc humanitarną na Ukrainę

We wrześniu tego roku Sejmik Województwa Małopolskiego zadecydował o przekazaniu pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Na ten cel przeznaczonych zostało z budżetu regionu 200 tys. złotych. Dziś z Krakowa wyjechały karetki Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, które dostarczą na Ukrainę niezbędne artykuły medyczne.

Dodano: Wtorek, 25 lutego 2014 15:15

Krakowscy ratownicy pojechali na Ukrainę

Dwa ambulanse Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego wyjechały dziś na Ukrainę z pomocą medyczną.

Dodano: Piątek, 21 czerwca 2013 09:47

Trwa Redyk Karpacki 2013. Bacowie dotarli do Ukrainy (zdjęcia)

Bacowie polscy i ukraińscy idą przez Ukrainę. Redyk dotarł na Wierchowinę (Vyrhovyna). Na polanie Zapidok nad Górnym Jasienowem u stóp Pisanego Kamienia odbyło się "Połonińskie Lato", czyli huculska impreza folklorystyczna związana z tradycją chodu połonińskiego.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl