UNESCO
Dodano: Niedziela, 19 października 2014 18:06

Akt lokacyjny Krakowa na liście UNESCO

Dokument lokacyjny miasta Krakowa z 5 czerwca 1257 r. przechowywany w Archiwum Narodowym w Krakowie – to jedno z dzieł, które znalazło się na Liście Krajowej Programu UNESCO „Pamięć Świata".

Dodano: Niedziela, 19 października 2014 17:51

Kraków świętował 1. rocznicę przyznania tytułu Miasta Literatury UNESCO

Tysiąc kolorowych balonów poleciało w niedzielę do nieba z krakowskiego Rynku dla uczczenia 1. rocznicy przyznania Krakowowi tytułu Miasta Literatury UNESCO. Kraków będzie punktem kontaktowym dla miast, które będą chciały otrzymać ten tytuł- poinformował koordynator programu.

Dodano: Poniedziałek, 3 lutego 2014 11:38

Szkopki krakowskie mają szanse znaleźć się na liście UNESCO

Tradycja i rzemiosło wykonywania szopek krakowskich oraz Lajkonik mają szansę znaleźć się liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Jak poinformował nas Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Historycznego, już rozpoczęły się starania o taki wpis.

Dodano: Piątek, 6 września 2013 10:55

Kopalnia Soli “Wieliczka” w specjalnej kolekcji UNESCO na Google Street View

Kopalnia Soli „Wieliczka” to najstarsze działające przedsiębiorstwo na świecie. W 35. rocznicę wpisania go na Listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, zostało udostępnione na Google Street View. Internauci na całym świecie mogą oglądać zdjęcia niemal całej turystycznej części kopalni: od długich korytarzy, przez komory Jana Haluszki czy Drozdowice po zabytki, z perłą kopalni i prawdziwą dumą górników, Kaplicą Świętej Kingi na czele. To pierwsza podziemna kolekcja Street View w Europie i jedna z kilku na świecie.

Dodano: Niedziela, 23 czerwca 2013 17:17

Cerkwie z rejonu Karpat zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Na 37. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Kambodży zapadła decyzja o wpisie 16. drewnianych cerkwi polskiego i ukraińskiego regionu Karpat. Dodatkowo rozszerzony został wpis Kopalni Soli w Wieliczce o kopalnie w Bochni i Zamek Żupny pod wspólna nazwą „Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni”. Obecnie na Liście mamy 14 dóbr z terenu Polski, w tym 29 obiektów.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl