Turysta
Dodano: Sobota, 14 kwietnia 2018 15:47

Śmiertelny wypadek pod Rysami

Turysta spadł z górnej części szlaku i zatrzymał się dopiero nad Czarnym Stawem. Mimo reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować.

Dodano: Czwartek, 1 marca 2018 13:19

Wieża Mariacka zamknięta dla turystów

Ze względu na panujące warunki pogodowe zwiedzanie Wieży Mariackiej będzie możliwe dopiero od 8 marca (czwartek). W marcu zwiedzanie hejnalicy będzie możliwe wyłącznie w czwartki, piątki i soboty w godz. 9.00-17.30 z przerwą między 11.40 a 13.10. Wychodzenie na wieżę odbywa się w grupach dziesięcioosobowych, co 30 minut.

Dodano: Piątek, 2 lutego 2018 19:10

Wojciech Kozak na Podhalu: "Czystego powietrza wymagają nie tylko zagraniczni turyści"

NOWY TARG. - Jadąc tu widziałem dwa kominy z czarnym dymem. Gospodarz palił nie tylko śmieciami, ale w ogóle wszystkim. W podkrakowskich gminach już ludzie dzwoniliby na Policję. Wiem, donos tutaj jest źle traktowany. Niewykluczone, że skończyłoby się to obiciem zgłaszającego - mówi wicemarszałek Wojciech Kozak.

Dodano: Środa, 31 stycznia 2018 11:42

Kulinarna Sądecczyzna na dobry początek roku (zdjęcia)

Samorządy powiatowy i miejski podpisały z Nowosądecką Izbą Turystyczną porozumienie o współpracy przy wdrażaniu projektu pod nazwą "Kulinarna Sądecczyzna".

Dodano: Środa, 24 stycznia 2018 17:02

Strażnicy turystyczni pojawią się na ulicach Krakowa?

Mogliby sprawdzać hotele oraz czy nie jest w nich zbyt głośno. Radny z Krakowa postuluje utworzenie nowatorskiej jak na polskie warunki jednostki mundurowej.

Dodano: Piątek, 19 stycznia 2018 14:32

Wygodnie i ciekawie na zamku Rabsztyn

Olkuski magistrat przygotowuje się do realizacji kolejnych inwestycji w obrębie wzgórza. W efekcie turyści wygodniej będą mogli zgłębiać historię regionu. I nie tylko…

Dodano: Sobota, 30 grudnia 2017 19:26

Tłumy turystów na Gubałówce (zdjęcia)

Piękna pogoda, jaka panowała praktycznie przez całą sobotę zachęciła turystów do spędzania czasu na Gubałówce.

Dodano: Środa, 27 grudnia 2017 18:28

Tłumy na Krupówkach i w całym Zakopanem (zdjęcia)

Zakopane jest oblężone przez turystów. Znalezienie wolnego miejsca parkingowego graniczy z cudem.

Dodano: Niedziela, 19 listopada 2017 15:41

Grupa krynicka GOPR ratuje turystów od 65 lat (zdjęcia)

W Krynicy-Zdroju odbył się jubileusz 65-lecia Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Grupy Krynickiej GOPR. Z tej okazji starosta nowosądecki przyznał jednostce nagrodę finansową oraz Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie.

Dodano: Sobota, 28 października 2017 10:20

Sądeckie na targach turystycznych World Travel Show (zdjęcia)

Sądeckie zaprezentowało swoją ofertę turystyczną na targach turystycznych World Travel Show w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie. W tym roku odbyła się druga edycja targów.

Dodano: Sobota, 8 listopada 2014 12:46

Obrońcy praw zwierząt chcą zablokować w niedzielę drogę do Morskiego Oka

Ponad 700 osób zapowiedziało na Facebook'u swój udział w niedzielnej blokadzie drogi do Morskiego Oka. Uczestnicy akcji chcą zatrzymać dorożki z turystami i uniemożliwić im przejazd. Ma to być, jak twierdzą, forma protestu przeciwko wykorzystywaniu koni.

Dodano: Sobota, 1 lutego 2014 21:22

Podhale: Samochód uderzył w fasiąg z turystami

Jedna osoba trafiła do szpitala w Zakopanem po tym, jak w Groniku, na terenie Kościeliska, w fasiąg, którym jechało jedenastu turystów, uderzył samochód osobowy. Wóz przewrócił się na bok, a konie się rozpierzchły. Na szczęście, choć całe zdarzenie wyglądało groźnie, nie było wielu rannych.

Dodano: Sobota, 11 stycznia 2014 16:42

Tragedia w Tatrach. Turysta zginął w rejonie Rysów

Ratownicy TOPR wzywani byli w sobotę na pomoc kilkakrotnie. Do tragedii doszło w Tatrach Wysokich. Nie żyje turysta, który spadł z Rysów. Inny turysta uległ wypadkowi na Świnicy. Kolejne osoby były ewakuowane z Kopy Kondrackiej.

Dodano: Środa, 25 września 2013 17:57

Turysta myślał, że widział katastrofę lotniczą nad Ćwilinem. Miał 2 promile

Wszystkie służby mundurowe i ratunkowe - policję, pogotowie, straż pożarną i GOPR - postawił na nogi czterdziestodwuletni turysta z Krakowa, który wczesnym popołudniem zadzwonił do centrum powiadamiania ratunkowego z informacją, że będąc na Lubogoszczy (gmina Mszana Dolna) widział, jak w rejonie góry Ćwilin rozbija się samolot.

Dodano: Niedziela, 21 lipca 2013 20:13

Tatry: śmierć na szlaku

52-letni turysta zmarł po nieszczęśliwym upadku na Zawracie.

Dodano: Niedziela, 17 lutego 2013 14:09

Turysta porwany przez zwały śniegu

TATRY. W niedzielę przed południem w rejonie Czuby Goryczkowej lawina porwała turystę. Mężczyzna przeturlał się ze zwałami śniegu ok. 150 metrów. Nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Dodano: Sobota, 17 listopada 2012 17:52

Od przyszłego roku każdy wóz z turystami wjeżdżający na trasę do Morskiego Oka będzie monitorowany

Zaprzęgi konne wożące turystów do Morskiego Oka będą od przyszłego letniego sezonu kontrolowane za pomocą systemu kamer. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały się na takie rozwiązanie po wykryciu szeregu nieprawidłowości ze strony wozaków.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl