Tuchów
Dodano: Piątek, 3 kwietnia 2020 13:54

Zbierają na respiratory

W obliczu rozwijającej się pandemii koranowirusa organizowane są różnego rodzaju akcje społeczne - jedni szyją maseczki ochronne, inni przekazują szpitalom swoje nadwyżki. Pojawiły się też zbiórki mające za cel zakup respiratorów.

Dodano: Niedziela, 24 listopada 2019 10:00

"Głos matek ma moc zmiany" w Dąbrowie Tarnowskiej

Ponad 70 Pacjentek Porodówki Nowej Generacji na Powiślu wypełniło ankiety dotyczące warunków porodu i połogu. Generalnie lepiej niż w latach ubiegłych oceniły pracę personelu Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska. Najlepsze oceny przyznano za opiekę na oddziale, postawę personelu i szpitalne warunki.

Dodano: Środa, 19 września 2018 09:03

Puchar Szlaku Solnego 2018 zakończony (duża galeria)

Dobiegła końca 14 edycja Pucharu Szlaku Solnego. W tym roku w zawodach wystartowało jeszcze więcej zawodników i zawodniczek, niż w roku ubiegłym, co jest ogromnym sukcesem organizatorów. Mają oni nadzieję, że kolejne edycje Pucharu Szlaku Solnego będą równie udane.

Dodano: Czwartek, 14 czerwca 2018 13:00

Puchar Szlaku Solnego na półmetku

Po dwóch pierwszych etapach Pucharu Szlaku Solnego które odbyły się w Spytkowicach i Chochołowie w zbliżający się weekend kolarze pojawią się w Tuchowie.

Dodano: Niedziela, 6 maja 2018 18:18

Podsumowanie 3MAJ SIĘ ZDRÓW 2018 (zdjęcia)

Kompleksowa diagnoza stanu zdrowia, pytania o badania specjalistyczne – głównie kolonoskopię i warsztaty udzielania pierwszej pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. Taki wymiar medyczny miała VII edycja 3MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL w Tuchowie. W części muzycznej były propozycje dla rożnych pokoleń. Prócz klasycznych standardów rocka światowego i evergreenów polskiej piosenki nie zabrakło świeżych propozycji dla młodzieży.

Dodano: Środa, 2 maja 2018 15:40

Różne wymiary 3 MAJ SIĘ ZDRÓW FETIVAL

Muzyczna i medyczna majówka na Pogórzu już 5 maja w tuchowskim amfiteatrze i na terenach przyległych. Zanim na festiwalowej scenie z akustycznym projektem pojawi się gwiazda wieczoru Marek Piekarczyk zagrają tu także zespoły Atria, Uwaga na Jeże i Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów. Nie zabraknie promocji zdrowia w wykonaniu specjalistów Centrum Zdrowia Tuchów.

Dodano: Czwartek, 26 kwietnia 2018 19:20

Muzyczna gwiazda Wielkiej Majówki w Tuchowie

Jego najpopularniejsze piosenki mają po kilka milionów odsłon w serwisie YouTube, a fanpage śledzi blisko 200 tys. fanów. Prawdziwa legenda polskiej muzyki Marek Piekarczyk będzie gwiazdą 3 MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL 2018. Charyzmatyczny wokalista, autor tekstów i muzyki ma na koncie ponad 25 płyt długogrających. Podczas koncertu „Marek Piekarczyk – Akustycznie” wystąpi wraz ze znakomitym gitarzystą Tadeuszem Apryjasem i Jackiem Borowieckim, grającym na instrumentach perkusyjnych.

Dodano: Środa, 11 kwietnia 2018 12:42

3MAJ się zdrów 2018. Klasycznie i akustycznie, inspirująco i motywująco!

I znów przyjdzie maj, a z majem…. siódma edycja tuchowskiego festiwal. 3maj się Zdrów, bo tym razem będzie ekscentrycznie i energetycznie, ale również klasycznie i akustycznie. Na początek zaśpiew grupa Atria, następnie wiosenny koktajl rocka i bigbitu, czyli tarnowska formacja Uważaj na Jeże. Potem trochę rocka, trochę bluesa, trochę funky serwowanego przez zespół Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów. Finał to już prawdziwa uczta dla rockowych koneserów - Marek Piekarczyk Akustycznie! Różne style, różne pokolenia, różne brzmienia, ale ten sam ładunek pozytywnych emocji i energia muzycznych wrażeń.

Dodano: Niedziela, 4 marca 2018 21:50

Dzień Kobiet w Centrach Zdrowia

Badania, profilaktyka, instruktaż i relaks. Szeroką ofertę dla Pań z okazji Dnia Kobiet przygotowało Centrum Zdrowia Tuchów . Już można się rejestrować na poszczególne świadczenia.

Dodano: Wtorek, 2 stycznia 2018 09:33

Pierwsze dziecko o 9:30

Spokojnie przebiegało powitanie nowego roku na porodówkach Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska. Pierwsze dziecko urodziło się w Tuchowie 1 stycznia o 9:30 poprzez cesarskie cięcie.

Dodano: Wtorek, 31 października 2017 18:50

Małopolskie kwesty nie tylko na zachowanie nagrobków

Okres związany z dniem Wszystkich Świętych to tradycyjnie czas, w którym na cmentarzach organizowana są kwesty. Zbieranie środków na zachowanie dla potomnych ważnych nagrobków – ale i np. na pomoc dla hospicjów czy identyfikacje Żołnierzy Wyklętych - odbędzie się m.in., w Krakowie, Tarnowie czy Zatorze.


Dodano: Piątek, 27 października 2017 18:10

Obwodnica Tuchowa - gotowa za dwa lata

Pod koniec listopada 2019 roku do użytku kierowców zostanie oddana niemal 3 km obwodnica Tuchowa. Na jej realizację samorząd województwa małopolskiego przeznaczył ponad 50 mln zł, 85 proc. z tej kwoty pokryją środki z RPO na lata 2014-2020. Umowę na długo wyczekiwaną inwestycję podpisali dziś w tuchowskim ratuszu marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa, wicemarszałek Stanisław Sorys oraz burmistrz Tuchowa Adam Drogoś.

Dodano: Niedziela, 19 lutego 2017 21:17

Powstała Koalicja dla czystego powietrza (zdjęcia)

Smog to realny problem, który ma fatalny wpływ na nasze zdrowie i jakość życia. Będziemy współpracować, aby go ograniczyć. Takie deklaracje padły podczas konferencji „Czyste powietrze. Jak to zrobić?”, w Domu Kultury w Tuchowie. Podpisano tam Koalicję na rzecz czystego powietrza w regionie tarnowskim.

Dodano: Sobota, 6 sierpnia 2016 10:39

Tuchów doczeka się obwodnicy

Do końca 2019 r. powstanie długo oczekiwana obwodnica Tuchowa. Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o zwiększeniu dofinansowania na budowę tej trasy do kwoty prawie 8,8 mln zł. Budowa obwodnicy może być wsparta dotacją unijną z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w wysokości ponad 38,5 mln zł.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 18:13

Tuchów zaprasza na wino

Jest najszlachetniejsze wśród napojów, najsmaczniejsze wśród lekarstw i najprzyjemniejsze wśród pokarmów. Tak grecki myśliciel Plutarchos określał wino. Jego festiwal w najbliższy weekend zaplanowano w Tuchowie.

Dodano: Piątek, 1 lipca 2016 13:56

Twoja droga do zdrowia w Wierzchosławicach

Centrum Zdrowia Tuchów rozpoczyna realizację projektu pt. „Dzienny Dom Opieki Medycznej w Wierzchosławicach - Twoja droga do Zdrowia” . Jego celem jest poprawa stanu zdrowia i samodzielności życiowej 100 osób niesamodzielnych, które zostaną objęte wsparciem. Będą to głównie seniorzy w wieku ponad 65 lat. Chodzi o mieszkańców powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego oraz samego Tarnowa.

Dodano: Niedziela, 3 maja 2015 19:25

Tłumy na 3 MAJ SIĘ FESTIVAL (zdjęcia)

Tuchów – zawsze tu przyjadę. Takim podsumowaniem zakończył koncert grupy Jamal Tomek „Miodu” Mioduszewski, lider zespołu. Publiczność festiwalowa, wypełniająca tuchowski rynek wysłuchała nie tylko melodyjnych utworów z ostatniej płyty Miłość, ale także wcześniejszych przebojów.

Dodano: Poniedziałek, 19 stycznia 2015 13:14

Pakiet onkologiczny - szybsze badania i wizyty u specjalisty

Pacjenci Centrum Zdrowia Tuchów mogą liczyć na szybką ścieżkę onkologiczną. Oznacza to, że osoby z podejrzeniem choroby nowotworowej lub ze stwierdzoną chorobą tego typu otrzymują świadczenia ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitalne w bardzo szybkich terminach. Wynika to z faktu, że prowadzona jest dla nich odrębna kolejka oczekujących.

Dodano: Czwartek, 1 stycznia 2015 19:55

Pierwsza w tym roku mieszkanka powiatu tarnowskiego ma na imię Lena

Pierwsze dziecko urodzone w 2015 roku w powiecie tarnowskim ma na imię Lena. Choć pierwotnie termin porodu wyznaczono na wigilię Bożego Narodzenia dziewczynka przyszła na świat w Nowy Rok, dwie minuty po północy, siłami natury w Centrum Zdrowia Tuchów.

Dodano: Czwartek, 9 października 2014 14:41

Nowa porodówka w Tuchowie (zdjęcia)

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów. Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki.

Dodano: Czwartek, 2 października 2014 21:10

Pozytywka zagra w Tuchowie

Osoby z zaburzeniami psychicznymi z terenu tej gminy będą się mogły łatwiej integrować ze środowiskiem. Temu posłużą działania pod hasłem „Pozytywka”, realizowane przez Fundację Zdrowym Być. Zyskały ono właśnie dofinansowanie, w ramach programu FIO Małopolska Lokalnie.

Dodano: Poniedziałek, 16 czerwca 2014 10:37

Zgłoszenie o wypadku samolotu, na szczęście skończyło się tylko na strachu

Dyżurny Policji odebrał bardzo niepokojące zgłoszenie. Znajdujący się na jednej z najwyżej położonych ulic Tuchowa świadek widział bardzo nisko lecącą awionetkę, która mając problemy z gasnącym silnikiem, gwałtownie obniżała lot, po czym w rejonie kompleksów leśnych w miejscowości Siedliska zniknęła z pola widzenia. Informacje przekazaną przez dzwoniącego mężczyznę potwierdziły także inni mieszkańcy tamtych okolic, którzy z kolei widzieli wydobywający się z nad lasu dym.

Dodano: Piątek, 9 maja 2014 09:32

W Tuchowie otwarto Strefę Aktywności Gospodarczej

Oficjalnego otwarcie SAG dokonał Stanisław Sorys – członek zarządu województwa. W ramach inwestycji dofinansowanej przez samorząd Małopolski powstały nowe drogi oraz parkingi przy uzbrojonych terenach przemysłowych, na których będą powstawały nowe zakłady, a w nich - miejsca pracy.

Dodano: Piątek, 6 grudnia 2013 12:51

Muzykoterapeutyczny prezent dla każdego...

Nie udało się jeszcze znaleźć prezentu od Mikołaja albo okazał się nietrafiony? Nic straconego. Humor może poprawić muzyczny zestaw terapeutyczny, przygotowany z okazji odwiedzin Świętego. Można już oglądać wykonanie wybranych utworów z II Muzykoterapii, zainicjowanej przez Centrum Zdrowia Tuchów.

Dodano: Wtorek, 12 listopada 2013 20:53

Będzie rezonans w Tuchowie

Pacjenci na południu powiatu tarnowskiego będę mogli być objęci dokładniejszą opieką diagnostyczną. Centrum Zdrowia Tuchów zakupi specjalistyczny rezonans magnetyczny. 35 % kosztów zakupu urządzenia zostanie sfinansowane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Zarząd Województwa Małopolskiego pozytywnie ocenił projekt i umieścił go na podstawowej liście inwestycji przeznaczonych do dofinansowania.

Dodano: Piątek, 18 października 2013 18:38

Koalicja trzeźwościowa w powiecie tarnowskim

Efekty pilotażowego programu leczenia uzależnień Centrum Zdrowia Tuchów omawiano podczas konferencji szkoleniowej zorganizowanej w ramach II Muzykoterapii. W wyniku porozumienia z samorządami specjaliści objęli opieką terapeutyczną osoby z problemem alkoholowym z gmin Tuchów, Rzepiennik Strzyżewski, Pleśna, Gromnik, Wierzchosławice i Wojnicz.

Dodano: Czwartek, 10 października 2013 21:50

Mammografia w Tuchowie

Rocznie w Małopolsce na raka piersi zapada około tysiąca kobiet. Poprawia się świadomość pacjentek w zakresie leczenia, jednak wciąż co druga chora rozpoczyna je w III lub IV stopniu zaawansowania tej choroby. Najskuteczniejszym badaniem diagnostycznym jest mammografia. Panie w wieku od 50 do 69 lat będą ją mogły wykonać bezpłatnie przy Centrum Zdrowia Tuchów 14 i 15 października.

Dodano: Środa, 3 lipca 2013 23:00

CZT na Wielkim Odpuście Tuchowskim

Trwa Wielki Odpust Tuchowski, podczas którego Sanktuarium Matki Bożej odwiedza nawet ponad 100 tys. osób. Opieką medyczną otacza pielgrzymów Centrum Zdrowia Tuchów, którego pracownicy prowadzą punkt z pomiarem ciśnienia i pierwszą pomocą przy parkingu obok Sanktuarium.

Dodano: Wtorek, 25 czerwca 2013 21:24

Liczy się każdy oddech

To propozycja nie tylko dla palaczy, ale także dla osób, które przebywają w ich towarzystwie, nawet jeśli na razie nie odczuwają żadnych objawów. Mogą z niej także skorzystać osoby, które mają uporczywy kaszel, zadyszkę, duszność po wysiłku. Badaniem powinni się też zainteresować pracownicy narażeni na wdychanie szkodliwych pyłów lub gazów w miejscu zatrudnienia. Podczas Dnia Spirometrii 27 czerwca w Centrum Zdrowia Tuchów można będzie bezpłatnie wykonać badanie układu oddechowego.

Dodano: Wtorek, 19 marca 2013 12:17

Szansa na macierzyństwo

Ponad dwa miliony ludzi w Polsce z różnych przyczyn nie mogą mieć dzieci. Co trzeciej osobie lekarze mogą pomóc w spełnieniu marzeń o rodzicielstwie. Bezpłatne diagnozowanie i leczenie niepłodności kobiet metodą laparoskopii rozpoczyna Centrum Zdrowia Tuchów. Zabiegi wykonuje lekarz ginekolog Grzegorz Sałata, do niedawna ordynator oddziału ginekologii Szpitala Św. Łukasza w Tarnowie.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl