Towar
Dodano: Piątek, 29 listopada 2019 17:00

Koncert Wesół i szczęśliwy!..Moniuszko da się lubić

Już 1.12 2019 r w Audytorium Maximum UJ wielkie widowisko "Wesół i szczęśliwy!..Moniuszko da się lubić"na zakończenie roku Moniuszkowskiego

Dodano: Wtorek, 20 marca 2018 22:20

Samochód wypełniony towarami bez polskich znaków akcyzy

Funkcjonariusze PSG w Zakopanem, w jednej z miejscowości powiatu wielickiego, w wyniku kontroli drogowej samochodu dostawczego z polskimi numerami rejestracyjnymi, zatrzymali obywatela Ukrainy.

Dodano: Środa, 18 października 2017 11:41

Policjanci zatrzymali złodzieja złomu, który okradał wagon pociągu towarowego

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze na gorącym uczynku zatrzymali 48 – letniego mieszkańca gminy Przeciszów, podejrzanego o kradzież złomu. Funkcjonariusze zaskoczyli złodzieja w czasie, gdy z jednego z wagonów pociągu towarowego wyrzucał jadące do huty zezłomowane elementy metalowe.

Dodano: Niedziela, 23 października 2016 12:39

Prof. Dariusz Dudek uhonorowany najwyższym odznaczeniem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego - medalem Gloria Medicinae

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, podczas której zostały wręczone medale Gloria Medicinae przyznawane przez kapitułę 10 wybitnym specjalistom. Wśród osób odznaczonych znalazł się wybitny kardiolog prof. Dariusz Dudek z Collegium Medicum UJ w Krakowie, dla którego to ogromne wyróżnienie.

Dodano: Poniedziałek, 13 kwietnia 2015 13:56

25 lat sądeckiego oddziału Beskid PTT

W Feleczynie świętowano 25-lecie reaktywowania Oddziału „Beskid” Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Nowym Sączu.

Dodano: Środa, 18 marca 2015 17:28

KRAKÓW. Maraton Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA w Krakowie ma już 20 lat. Stowarzyszenie postanowiło uczcić tę rocznicę w nietypowy sposób i zaprosić 120 pedagogów, nauczycieli i dyrektorów szkół i przedszkoli na MARATON artystyczny, podczas którego podzielą się tym, co najlepsze w Klanzie, czyli nowatorskimi doświadczeniami z zakresu nauczania, pedagogiki i pracy w grupie.

Dodano: Sobota, 28 lutego 2015 23:00

Tragiczna sytuacja mieszkańców Lwowa

W każdy wtorek przed lwowską siedzibą Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej ustawia się kolejka Polaków. Przeważnie są to starsze osoby, których najbliżsi już nie żyją lub wyjechali do Polski na stałe. Nasi rodacy korzystają z bezpłatnej konsultacji medycznej udzielanej im przez lekarzy-wolontariuszy ze Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

Dodano: Niedziela, 22 lutego 2015 12:18

W kwietniu rusza Orawski Festiwal Artystyczny (OFA)

W dniach 10-12 kwietnia w Lipnicy Wielkiej i Jabłonce trwać będzie Orawski Festiwal Artystyczny organizowany jest przez Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży Orawskiej oraz Zrzeszenie Studentów Polskich Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 1 lutego 2015 16:35

Nowy Targ taneczną stolicą Polski (zdjęcia)

Pary taneczne z całej Polski przyjechały do Nowego Targu na VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar prof. Mariana Wieczystego. Nie zawiodła nowotarska publiczność - podczas gali finałowej trybuny wypełniły się widzami, którzy przyszli na halę Gorce obejrzeć najlepszych tancerzy turnieju.

Dodano: Czwartek, 22 stycznia 2015 20:30

Podhalańskie Tattoo Party

NOWY TARG. 31 stycznia br. w restauracji Ruczaj Studio Tatuażu Straight Line Nowy Targ oraz stowarzyszenie Nasza Chata organizuje Podhalańskie Tattoo Party. Impreza ma charakter charytatywny.

Dodano: Czwartek, 18 grudnia 2014 18:50

KRAKÓW. Protest przeciwko budowie cmentarza i spopielarni

Członkowie Stowarzyszenia Zielony Kraków protestowali dzisiaj na przejściu dla pieszych w rejonie węzła Sidzina przeciwko planom budowy cmentarza i spopielarni w Podgórkach Tynieckich.

Dodano: Piątek, 28 listopada 2014 12:24

Małopolski Dzień Seniora

Wykłady specjalistów, targi zdrowia i bezpłatne konsultacje specjalistyczne – to główne punkty programu Małopolskiego Dnia Seniora. Organizatorzy zapraszają 29 listopada do siedziby Małopolskiej Wyższej Szkoły im. J. Dietla w Krakowie w godzinach 10:00- 16:30. Wstęp bezpłatny.

Dodano: Środa, 26 listopada 2014 21:05

Inicjatywa stowarzyszenia WIOSNA już po raz kolejny gości w Nowym Targu (zdjęcia)

Szlachetna Paczka, bo o niej mowa, jest to system pomnażania dobra, oparty o wzajemną pomoc, w którą każdy może się zaangażować. Projekt na dobre rozpoczął się w sobotę, 22 listopada, otwarciem bazy rodzin w potrzebie. Aby dotrzeć do jak największej liczby darczyńców - osób, które przygotują paczkę samodzielnie, lub z rodziną i przyjaciółmi - wolontariusze wyszli na ulicę.

Dodano: Wtorek, 11 listopada 2014 00:10

Szaflarzański Piknik Rowerowy (zdjęcia)

W niedzielę odbyły się zawody rowerowe w ramach „1. Pikniku Rowerowego Szaflary Tour 2014” organizowane przez Stowarzyszenie „Dla Rozwoju Gminy Szaflary”. W imprezie uczestniczyło ponad 250 osób. Zawody rowerowe odbyły się w pięciu klasyfikowanych kategoriach oraz 3 kategoriach dzieci do lat 12.

Dodano: Czwartek, 23 października 2014 22:45

Najlepsi darterzy z całej Małopolski zagrają w Nowym Targu

Małopolskie Stowarzyszenie Darta (MSD) we współpracy z lokalnymi darterami zaprasza na pierwszy na terenie Podhala turniej darterski na ostre rzutki (Steel Dart).

Dodano: Piątek, 17 października 2014 20:25

Stowarzyszenie górą

Obserwując rynek lokalnych społeczności można dojść do wniosku, że kluczem do sukcesu jest działalność Stowarzyszeń działających w regionie. To one napędzają inicjatywę prywatną i pomagają rozwijać się przedsiębiorcom. Doskonałym przykładem jest Stowarzyszenie „Gościniec”, którego działania obserwowałam w praktyce.

Dodano: Czwartek, 16 października 2014 15:21

50. lat działalności Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego

W środę, 29 października Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Collegium Maius zaprasza na wystawę poświęconą 50-leciu swojej działalności: „50 lat działalności Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Collegium Maius – migawki”.

Dodano: Wtorek, 14 października 2014 20:27

Jubileusz 120-lecia Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Zakopanem

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem zaprasza na uroczyste obchody Jubileuszu 120-lecia istnienia, które odbędą się w dniach 16 – 19 października br. Jubileuszowi towarzyszyć będzie gra miejska dla młodzieży, biegi przełajowe dla dzieci i młodzieży oraz Mistrzostwa w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc organizowane przez TG „Sokół” wspólnie z Mistrzem Świata Janem Wegierą.

Dodano: Wtorek, 30 września 2014 10:28

Dobro rodzi dobro

Czternaście lat temu Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Ewa Bielecka nie wiedziała jeszcze, że ci najbardziej wrażliwi i piękni czyli dzieci będą najważniejsi dla Stowarzyszenia, że to dla nich powstanie wiele pięknych inicjatyw takich jak Najpiękniejszy Dzień Lata, Królewskie Wakacje czy Polska - Kraj Naszych Przodków.

Dodano: Niedziela, 31 sierpnia 2014 15:41

Koncert European Art Ensemble

W pierwszy wrześniowy wieczór w imieniu Stowarzyszenia Lokomotywa zapraszamy Was w muzyczną podróż w towarzystwie doborowych artystów z formacji European Art Ensemble.

Dodano: Poniedziałek, 11 sierpnia 2014 12:08

Zbiorowa wystawa Stowarzyszenia Artystów Pienińskich (zdjęcia)

W Galerii Gminnego Centrum Kultury w Krościenku nad Dunajcem otwarto wystawę zbiorową Stowarzyszenia Artystów Pienińskich.

Dodano: Wtorek, 29 lipca 2014 08:39

Kłopoty na lotnisku w Katowicach. Samoloty lądowały w Krakowie

Kilka samolotów, które miały lądować w porcie lotniczym Katowice było opóźnionych lub zostało przekierowanych do Krakowa. Powodem było uszkodzenie drogi startowej. Pas zamknięto na kilka godzin.

Dodano: Środa, 23 lipca 2014 12:31

Piękno i elegancja - Towarzyskie Zawody Konne w Powożeniu (wyniki i zdjęcia)

W Ludźmierzu zorganizowane zostały Towarzyskie Zawody Konne w Powożeniu. Najwyższe noty uzyskali: Małgorzata Skupień i Magdalena Kaczorowska (koń Bandos) z Poronina, Wojciech Ścisłowicz i Jan Galica (Agat) z Ludźmierza, Bartłomiej Woźnica i Kazimierz Jachym (Neapolitano) - Stajnia Galica oraz Antoni Łukasik i Janusz Michalak (Wardal i Farys) z Gładyszowa.

Dodano: Środa, 2 lipca 2014 22:37

Pomóżmy im wyjechać nad morze...

Pedagodzy i nauczyciele z trzech trzech tarnowskich domów dziecka należący do Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom "Struktura" wymyślili piękne wakacje dla swoich wychowanków, a także kilku dzieci z ubogich rodzin. Nie dość, że nad ośrodek leży na najdalej wysuniętej na wschód plaży w Polsce, na samym końcu zielonej Mierzei Wiślanej w Krynicy Morskiej, to wypoczynek ma być połączony z niebanalna edukacją.

Dodano: Środa, 11 czerwca 2014 16:03

Robert Kowalski nadal będzie kierował Forum Małopolskich Oddziałów PTH

W Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbyło się III Forum Małopolskich Oddziałów Polskiego Towarzystwa Historycznego. Wzięli w nim udział przedstawiciele czterech oddziałów z Nowego Targu, Myślenic, Limanowej oraz Nowego Sącza, który pełnił rolę gospodarza spotkania.

Dodano: Niedziela, 1 czerwca 2014 11:39

„Koncerty w Zakopanem” wiosna – lato 2014

Stowarzyszenie Tatrzańskiego Klubu Niezależnych w czerwcu b.r. rozpoczyna XV edycję koncertów i imprez towarzyszących „Koncerty w Zakopanem”, wiosna - lato 2014. W tym roku całość artystycznych wydarzeń poświęcona jest zakopiańskiej Rodzinie Pawlikowskich.

Dodano: Czwartek, 1 maja 2014 22:03

Otwórzmy szeroko drzwi do „Chatkiˮ (zdjęcia)

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Nowym Targu, czyli po prostu „Chatkaˮ, to miejsce, w którym osoby niepełnosprawne intelektualnie mogą rozwinąć swoje skrzydła. A że skrzydła mają – tego możemy być pewni!

Dodano: Niedziela, 13 kwietnia 2014 00:35

Podhalański świąteczny kiermasz (zdjęcia)

PODWILK. W Remizie OSP w Podwilku zorganizowany został przez Stowarzyszenie Gospodyń Kiermasz Wielkanocny. Wydarzenie wspierane było przez Urząd Gminy w Jabłonce oraz Grono Pedagogiczne SP w Harkabuzie.

Dodano: Środa, 26 lutego 2014 19:53

Polskie Towarzystwo Historyczne – w służbie mieszkańców regionu 2004-2014. Jubileusz 10-lecia PTH

NOWY TARG. W Bursie Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego spotkali się członkowie i sympatycy Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu. Okazją do niego był przypadający w roku bieżącym jubileusz 10-lecia powołania podhalańskiej oddziału najstarszego stowarzyszenia historyków w Polsce.

Dodano: Wtorek, 28 stycznia 2014 22:37

Tarnowska firma w powietrznym stowarzyszeniu (zdjęcia)

Kolejny krok uczyniły Zakłady Mechaniczne Tarnów na drodze do zdobywania kompetencji lotniczych. Przedsiębiorstwo zostało przyjęte do Federacji Firm Lotniczych Bielsko. Współpraca w ramach Śląskiego Klastra Lotniczego polega zarówno na powiązaniach kooperacyjnych, jak i wymianie informacji technicznych oraz dotyczących rynku. To kolejne posunięcie po tym jak w wyniku rekomendacji Sikorsky PZL Mielec i AW PZL Świdnik tarnowska spółka stała się członkiem Dolny Lotniczej.

Dodano: Środa, 8 stycznia 2014 16:01

Opłatek Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek. Wyróżnienia i statuetki „Zasłużony dla Jaworek"

Jak co roku w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek wzięły udział władze miasta i gminy Szczawnicy – w osobie burmistrza Grzegorza Niezgody, radnego z Jaworek Jana Krzyśko, strażacy z OSP Jaworki, nauczyciele, mieszkańcy oraz przyjaciele Jaworek.

Dodano: Niedziela, 8 grudnia 2013 18:20

Zjazd Towarzystwa Przyjaciół Orawy, jubileusz Banku Spółdzielczego i wspomnienie ks. Jana Góralika (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. W związku z 85. rocznicą powstania Banku Spółdzielczego w Jabłonce, wywodzącego swe tradycje od założonej przez ks. Jana Góralika Kasy Stefczyka w Podwilku - otwarta została wystawa poświęcona prekursorowi bankowości na Orawie pt. "Śladami ks. Jana Góralika". Spotkanie połączono ze Zjazdem Towarzystwa Przyjaciół Orawy.

Dodano: Piątek, 22 listopada 2013 17:49

W Zakopanem obradują specjaliści od leczenia oparzeń

Ponad 300 lekarzy z Polski, Białorusi, Rosji i Ukrainy uczestniczy w XI Zjeździe Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń w Zakopanem. W czasie konferencji podpisana zostanie umowa o współpracy w leczeniu oparzeń pomiędzy Polską, Białorusią, Ukrainą i Rosją.

Dodano: Poniedziałek, 28 października 2013 21:35

Kursy lawinowe Polskiego Stowarzyszenia Freeskiingu i TOPR

W ramach szóstego sezonu akcji odbędzie się osiem weekendowych szkoleń lawinowych, których bazą będzie Schronisko Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Udział w kursie prowadzonym przez doświadczonych ratowników TOPR to wyjątkowa okazja, by zdobyć wiedzę i umiejętności związane z oceną zagrożenia, planowaniem wyjść w góry i ratownictwem lawinowym.

Dodano: Poniedziałek, 7 października 2013 11:58

W Trzebini wykoleił się pociąg towarowy. Tory na trasie Kraków - Katowice zostały zablokowane.

Jak informuje gazeta.pl - towarowy skład wypadł z torów podczas wjazdu do Trzebini od strony Krakowa. Nikomu nic się nie stało. Torowisko zostało zablokowane.

Dodano: Czwartek, 26 września 2013 21:57

W PSOUU Koło „Perła” realizują projekt pn. Rehabilitacja osób niepełnosprawnych

SZCZAWNICA. W Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło „Perła” w Szczawnicy realizowany jest projekt pn. Rehabilitacja osób niepełnosprawnych dofinansowany ze środków PFRON.

Dodano: Poniedziałek, 26 sierpnia 2013 13:05

Obrazki ze Szczytów zawitają do Giżycka

„Obrazki ze Szczytów” to kolejne przedsięwzięcie Stowarzyszenia im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem, mające na celu promocję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach", który odbędzie się w Zakopanem dniach 14-21 września.

Dodano: Wtorek, 30 lipca 2013 22:46

Stowarzyszenie Szeroki Horyzont - relacje z Albanii i Czarnogóry oraz Grecji (zdjęcia)

Prezentujemy kolejną relację z wyprawy Stowarzyszenia Szeroki Horyzont. Tym razem podróżnicy odwiedzili Albanię i Czarnogórę oraz Grecję.

Dodano: Niedziela, 28 lipca 2013 23:28

Stowarzyszenie Szeroki Horyzont - rozpoczynamy relacje z wyprawy - Chorwacja, Bośnia i Hercegowina

Szeroki Horyzont to grupa pasjonatów morza, przygody, rejsów i wspólnego spędzania czasu pod żaglami. W ubiegłym roku relacjonowaliśmy już na portalu taką wyprawę. Dziś zaczynamy obserwować kolejną przygodę pasjonatów. Wyprawie patronuje Małopolskaonline.

Dodano: Niedziela, 14 lipca 2013 14:15

Straż Graniczna zatrzymała mężczyznę poszukiwanego listami gończymi. Przy okazji ujawniono nielegalne towary akcyzowe

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z Żywca zatrzymali w okolicy Wadowic dwóch obywateli Polski, którzy przewozili nielegalne wyroby akcyzowe. Jeden z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany dwoma listami gończymi przez Policję i Centralne Biuro Śledcze za oszustwa polegające na wyłudzeniu kredytów.

Dodano: Czwartek, 4 lipca 2013 23:19

Blok górski w ramach projektu „Czyste Tatry” 2013

ZAKOPANE. Stowarzyszenie Czysta Polska zaprasza na pokaz filmów górskich i przyrodniczych oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi: himalaistą Piotrem Pustelnikiem, podróżniczką i dziennikarką Moniką Rogozińską oraz dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego Pawłem Skawińskim.

Dodano: Sobota, 16 lutego 2013 22:55

IV Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wieczystego (zdjęcia)

NOWY TARG. Już po raz czwarty w Nowym Targu zorganizowany został Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego. Tym razem zmierzyły się grupy Senior i Hobby. Co roku coraz więcej osób zasiada na trybunach. W przyszłym roku może być kłopot ze znalezieniem wolnego miejsca.

Dodano: Sobota, 26 stycznia 2013 16:39

W połowie lutego w Nowym Targu zagoszczą uczestnicy Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Wieczystego

NOWY TARG. Na cykl dorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar prof. Mariana Wieczystego składają się dwa wydarzenia. W tym roku XXXIX Ogólnopolski Turniej odbył się na początku stycznia w Krakowie, zaś IV Turniej Tańca Towarzyskiego dla grup Senior i Hobby zorganizowany zostanie w sobotę 16 lutego w Nowym Targu.

Dodano: Czwartek, 27 grudnia 2012 18:09

Pomoc dla zwierząt - "Nie kupuj - adoptuj."

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wydało kalendarz, na kartkach którego znajdują się fotografie znanych osób wraz ze zwierzętami z krakowskiego azylu. Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczony na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Dodano: Sobota, 1 grudnia 2012 14:49

Promocja najnowszej książki Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu (zdjęcia)

W Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej - Dworze Marsów w Limanowej, odbyło się spotkanie z dr Urszula Janicką Krzywdą autorką książki pt. "Niebieska Gaździna. Legendy o Matce Bożej z obszaru Polskiego Podkarpacia". W jego trakcie prezentowana była najnowsza publikacja Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu, która ukazała się w ramach cyklu "Podhalańskie Monografie Historyczne".

Dodano: Sobota, 3 listopada 2012 14:47

Angielski do matury!

6 listopada rusza Akademia Maturalna Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych w Osieku. Jest to nowa oferta osieckiego stowarzyszenia skierowana do młodzieży przygotowującej się do matury w 2013 roku.

Dodano: Wtorek, 30 października 2012 22:43

Polskie Towarzystwo Historyczne na 16. Targach Książki w Krakowie (zdjęcia)

Dzięki współpracy z Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem oraz Tatrzańskim Parkiem Narodowym nowotarski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego gościł ze swoją ofertą wydawniczą na 16. Targach Książki, które odbywały się w dniach 25-28 października br. w Krakowie.

Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2012 16:24

Forum Małopolskich Oddziałów Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu

NOWY TARG. W najbliższą sobotę w Bursie Gimnazjalnej im. dra. Jana Bednarskiego odbędzie się I Forum Małopolskich Oddziałów Polskiego Towarzystwa Historycznego. Zostało one zwołane z inicjatywy nowotarskiego oddziału PTH.

Dodano: Niedziela, 22 stycznia 2012 00:05

Tancerze sportowi z Nowego Targu na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prof. Mariana Wieczystego

KRAKÓW/NOWY TARG. Pary taneczne reprezentujące Studio Tańca Cubana świetnie zaprezentowały się podczas XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prof. Mariana Wieczystego. Para Dariusz Stopka - Ita Kondera wywalczyła brązowy medal w tańcach latynoamerykańskich.

Dodano: Niedziela, 16 października 2011 22:50

"Nie jesteś sam, to nas obchodzi" - koncert na rzecz chorych na SM (zdjęcia)

NOWY TARG. - Jestem bardzo wdzięczna, że tyle osób włączyło się w przygotowanie tego koncertu, że jesteście tutaj z nami. To wspaniałe, że zaśpiewa dla nas sama Zofia Kilanowicz - mówiła wyraźnie wzruszona Ludwika Bryja podczas koncertu charytatywnego w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjnej "SyMfonia Serc".

Dodano: Wtorek, 24 maja 2011 20:10

Zamkomania - wielki finał (17-19 czerwca)

Już po raz trzeci na Górę św. Marcina przybędą rycerze i łucznicy. Wezmą udział w finałowej imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie Zamek Tarnowski w ramach piątej edycji programu edukacyjnego „ZAMKOMANIA 2011 – III Tarnowskiego Turnieju o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry, realizowanego przy udziale środków Gminy Miasta Tarnowa.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl