Festiwal Kiepury
Student
Dodano: Czwartek, 24 stycznia 2019 14:07

Rozpoczęła się budowa prywatnego akademika w Krakowie

Rozpoczęły się prace budowlane przy realizacji prywatnego akademika LIV obok krakowskiego AWF. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców zostanie oddanych 277 apartamentów z własną łazienką i aneksem kuchennym. Inwestycja realizowana jest przez spółkę z grupy kapitałowej Gent Holding, a za Generalne Wykonawstwo odpowiada firma ERBUD.

Dodano: Niedziela, 23 grudnia 2018 20:00

Martwy student w akademiku.

Dzisiaj w godzinach wieczornych w akademiku "Fafik" przy ulicy Racławickiej w Krakowie znaleziono martwego studenta

Dodano: Czwartek, 20 grudnia 2018 07:41

Opłatek środowisk akademickich Krakowa

- Oto rodzi się prawdziwy człowiek i rodzi się Bóg! - mówił metropolita krakowski Marek Jędraszewski w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas spotkania opłatkowego środowisk akademickich Krakowa. Piękną muzyczną oprawę wydarzenia zapewnił Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dodano: Poniedziałek, 11 grudnia 2017 08:42

„Studenci dzieciom - Mikołajki 2017” - zebrano ponad 52 tys. zł

Rekordową kwotę 52 tys. 86 zł 69 gr zebrali studenci Politechniki Krakowskiej w czasie 30. akcji charytatywnej „Studenci dzieciom - Mikołajki 2017”. Pieniądze przeznaczyli na prezenty dla podopiecznych małopolskich domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

Dodano: Wtorek, 10 października 2017 19:40

Studenci medycyny KAAFM i młodzi lekarze zdobędą doświadczenie w szpitalach województwa małopolskiego

Od tego roku akademickiego studenci medycyny Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz młodzi lekarze, którzy dopiero co uzyskali dyplom będą mogli pogłębić swoją wiedzę i zdobyć niezbędne doświadczenie w trzech szpitalach prowadzonych przez województwo małopolskie. Wszystko dzięki porozumieniu jakie podczas inauguracji roku akademickiego podpisali wicemarszałek Wojciech Kozak, rektor KAAFM prof. Jerzy Malec oraz kanclerz KAAFM prof. Klemens Budzowski.

Dodano: Piątek, 10 marca 2017 15:09

Startuje ogólnopolski konkurs IT dla studentów

Ruszyły zapisy do 10. edycji ABB IT Challenge – ogólnopolskiego konkursu dla studentów, w którym główną nagrodą jest 25 000 zł. Zadanie polega na przygotowaniu projektu, który udowodni, że interakcja człowieka z technologią może ulepszyć wiele obszarów życia.

Dodano: Czwartek, 16 lutego 2017 18:22

Studenci AGH rozpoczynają budowę terenowego motocykla elektrycznego

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie rozpoczynają budowę lekkiego, terenowego motocykla elektrycznego. Zespół E-moto AGH w lipcu tego roku wystartuje w zawodach SmartMoto Challenge w Barcelonie. Zmierzy się z drużynami z uczelni z całego świata rywalizując między innymi na specjalnym torze off-road.

Dodano: Czwartek, 16 czerwca 2016 08:20

Nowotarscy policjanci wspólnie ze studentami ratownictwa medycznego wskazują drogę do bezpieczeństwa

Studenci III roku Ratownictwa Medycznego PPWSZ, pod kierunkiem mgr Patrycji Plewy, wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przeprowadzili akcję społeczną „Na drodze do bezpieczeństwa”.

Dodano: Wtorek, 16 grudnia 2014 15:45

Studenci AGH zwyciężyli w międzynarodowym konkursie „UPPP”

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie zwyciężyli w międzynarodowym konkursie „UPPP” organizowanym przez jeden z największych koncernów naftowych w Europie Środkowej, firmę MOL Group.

Dodano: Piątek, 18 kwietnia 2014 22:39

Z historią w tle. Nieznany, ale bardzo skuteczny

19 kwietnia swoje święto obchodzi jeden z najbardziej tajemniczych i najmniej znanych świętych. To Ekspedyt - patron żeglarzy, handlowców, studentów i egzaminatorów. Choć słyszy się o nim bardzo rzadko jego wstawiennictwo jest niezmiernie skuteczne.

Dodano: Piątek, 17 stycznia 2014 16:40

Minister Władysław Kosinak-Kamysz spotkał się ze studentami oraz samorządowcami z Podhala, Spisza i Orawy

NOWY TARG. Minister Pracy i Polityki Społecznej spotkał się dziś i ze studentami i uczniami oraz z samorządowcami i przedstawicielami instytucji państwowych. Oba spotkania były ciekawe i przedstawiciela rządu "nie oszczędzano", bowiem osoby które przyszły na spotkanie z ministrem były do rozmowy przygotowane.

Dodano: Sobota, 19 października 2013 18:45

KRAKÓW. "Adapter" - bezpłatny program dla studentów

Wraz z początkiem nowego roku akademickiego w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie po raz czwarty rusza bezpłatny program „Adapter”. Projekt jest odpowiedzią uczelni na obserwowany w ostatnich latach wzrost trudności adaptacyjnych u studentów rozpoczynających naukę.

Dodano: Wtorek, 10 września 2013 11:04

Podejrzanym o zabójstwo studenta jest mieszkaniec podhalańskiego Ostrowska

Mężczyzna, który w weekend dźgnął śmiertelnie nożem na ul. Grodzkiej w Krakowie 23-letniego studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego, to 35-letni Mirosław L. pochodzący z Ostrowska (gmina Nowy Targ) - poinformowały krakowskie media.

Dodano: Poniedziałek, 2 kwietnia 2012 17:59

Propozycja dla studentów małopolskich uczelni: „Przestudiuj Fundusze”

Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego organizuje konkurs dla studentów małopolskich uczelni wyższych pod hasłem „Przestudiuj Fundusze”.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl