Strajk
Dodano: Niedziela, 26 kwietnia 2020 08:26

Rocznica strajku w Hucie im. Lenina

26 kwietnia 1988 r., w schyłkowym okresie PRL, w ówczesnej Hucie im. Lenina rozpoczął się strajk. Poza wysunięciem postulatów płacowych protestujący zażądali m.in. przyjęcia do pracy zwolnionych działaczy „Solidarności”.

Dodano: Poniedziałek, 8 kwietnia 2019 15:37

Powiat nowosądecki: sprawdź, które szkoły nie strajkują

Strajk nauczycieli objął 6 z 10 szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. Lekcje odbywają się dzisiaj w Liceum Ogólnokształcącym im. Artura Grottgera w Grybowie, Zespole Szkół im. Św. Kingi w Łącku, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Stanisława Reymonta w Tęgoborzy i Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie. Do protestu nie przyłączyli się także pracownicy Internatu Międzyszkolnego w Starym Sączu.

Dodano: Poniedziałek, 8 kwietnia 2019 15:15

Strajk nauczycieli. Większość szkół na Podhalu bez lekcji.

Dziś rano rozpoczął się bezterminowy strajk nauczycieli. Przystąpiła do niego większość szkół na Podhalu. Placówki są otwarte, ale zamiast lekcji uczniowie mają zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Spora część rodziców zdecydowała się nie posyłać dzieci do szkół.

Dodano: Środa, 25 października 2017 14:33

Dzisiaj lekarze w Małopolsce strajkują

Część małopolskich lekarzy zgodnie z zapowiedziami nie przyszła w środę do pracy, w wielu szpitalach lekarze protestują także w inny sposób. Praca niektórych małopolskich szpitali jest utrudniona.

Dodano: Poniedziałek, 23 października 2017 09:37

W środę strajk lekarzy w Małopolsce

Szpitale i przychodnie będą tego dnia pracować w trybie dyżurowym, pozostali lekarze - rezydenci, stażyści, specjaliści - nie przyjdą do pracy.

Dodano: Wtorek, 2 maja 2017 18:18

Dzisiaj w sklepach strajk włoski

Oznacza to, że co prawda sprzedawcy i kasjerzy przyjdą do pracy, ale swoje obowiązki będą wykonywać bardzo starannie i dokładnie, a przez to wyjątkowo wolno. Z taką sytuacją mają się spotkać klienci sklepów sieci: Biedronka, Auchan, Tesco, Makro Cash&Carry, Decathlon i Dino. W sumie w całym kraju ma protestować kilkanaście tysięcy pracowników w 300 sklepach.

Dodano: Piątek, 31 marca 2017 09:56

Strajk nauczycieli

Dzisiaj nauczyciele będą strajkować w całej Polsce. W Małopolsce może to dotyczyć połowy szkół. Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak nie widzi powodu do obaw. Przekonuje, że reforma edukacji jest przygotowana dobrze, a na nauczycieli będą czekać nowe etaty.

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2017 16:56

Jutro ponad 100 pielęgniarek będzie strajkować w Krakowie

Ponad 100 pielęgniarek z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II zapowiedziało w dniu jutrzejszym strajk. Domagają się podwyższenia wynagrodzeń o 150 zł.

Dodano: Środa, 19 października 2016 09:42

"Nie składamy parasolek" - kolejny strajk kobiet w Małopolsce

Kolejny strajk kobiet w Małopolsce rozpocznie się już 23 października. Tego dnia na Błoniach o godz. 13 kobiety i mężczyźni ustawią się w żywy napis: Mamy dość!

Dodano: Środa, 23 stycznia 2013 17:25

W piątek dwugodzinny strajk na kolei

W najbliższy piątek w całym kraju odbędzie się dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Decyzję związków zawodowych potwierdził na konferencji prasowej przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek. Protest potrwa między godz. 7.00 a 9.00.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl