Golemo
Strażak
Dodano: Poniedziałek, 5 marca 2018 08:25

Strażacy uratowali mężczyznę, pod którym załamał się lód

Do wypadku doszło w sobotę 3 marca, na wysokości Klasztoru Sióstr Norbertanek na Salwatorze. Młody mężczyzna wpadł do Wisły w odległości ok. 15 m od brzegu. Na szczęście strażakom udało się wyciągnąć go z wody.

Dodano: Wtorek, 27 lutego 2018 16:26

Pracowita niedziela niepołomickich strażaków

Pożar i atak skrytego zabójcy. Niepołomiccy strażacy mieli sporo pracy.

Dodano: Wtorek, 27 lutego 2018 12:50

W 2017 roku strażacy wyjeżdżali do akcji co 2,5 godziny

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wziął udział w odprawie, podsumowującej działalność Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Szczegółowego sprawozdania wysłuchał też nadbrygadier Stanisław Nowak – małopolski komendant wojewódzki PSP.

Dodano: Niedziela, 11 lutego 2018 17:23

Strażacy z SGPR „Nowy Sącz” uczestniczyli w akcji ratunkowej w Sosnowcu (zdjęcia)

21 strażaków ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej wyjechało do działań do Sosnowca gdzie zawaliła się kamienica.

Dodano: Poniedziałek, 5 lutego 2018 16:46

Krakowscy strażnicy jak samochodowi rajdowcy

Przestępcy, którzy będą chcieli uciekać przed krakowskimi strażnikami miejskimi, zanim postanowią złamać prawo, powinni się dobrze zastanowić. Będą bowiem ścigani przez specjalnie przeszkolonych kierowców.

Dodano: Wtorek, 30 stycznia 2018 22:04

Hybrydowy wóz konny stanął w ogniu

Podczas ładowania prądu zapalił się hybrydowy wóz konny, którym fiakrzy wożą turystów do Morskiego Oka.

Dodano: Piątek, 17 listopada 2017 09:31

Akcja strażaków w Czyżynach. Zmarł operator dźwigu

Liczne zastępy strażaków, w tym grupa ratownictwa wysokościowego, podjęły interwencję w okolicy budowanego osiedla Avia w Czyżynach. Ekipy mają za zadanie ściągnąć z wysokości ok. 30 metrów ciało operatora żurawia pracującego w tym rejonie. Na miejscu jest policja i pogotowie ratunkowe.

Dodano: Wtorek, 24 października 2017 16:29

Srebrne Jabłka i nowy samochód dla strażaków (zdjęcia)

Sześcioma Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi, nadanymi przez starostę nowosądeckiego Marka Pławiaka, odznaczył druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Sączu członek Zarządu Powiatu Franciszek Kantor.

Dodano: Poniedziałek, 16 października 2017 10:40

Pielgrzymka Strażaków do Łagiewnik (zdjęcia)

- Jest i musi być w was być nieustannie pogłębiana gotowość do poświęcenia. Jest i musi być w was pewna zaprawa w znoszeniu trudności - mówił do strażaków w niedzielę 15 października Abp Marek Jędraszewski.

Dodano: Poniedziałek, 18 września 2017 18:30

Promesa dla strażaków z Gabonia

Wczoraj w Gaboniu odbyły się uroczystości związane z 50-leciem powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Zarząd Powiatu zdecydował o przekazaniu druhom promesy w wysokości 2 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przekazane na zakup radiostacji.

Dodano: Czwartek, 6 kwietnia 2017 11:26

Kandydat na strażaka okazał się podpalaczem

Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych zatrzymali 5 podpalaczy, wśród nich był także członek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dodano: Niedziela, 5 kwietnia 2015 21:41

Groźny pożar w Tarnowie. Policja nie wyklucza podpalenia

Około 2-ej w nocy tarnowscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze. Ponad 60 strażaków walczyło z ogniem, który zajął zabytkowy Młyn Szancera. Drewniany budynek spłonął doszczętnie.

Dodano: Poniedziałek, 26 stycznia 2015 13:14

Wojciech Pawlikowski z Poronina najlepszym strażakiem w Małopolsce

Tytuł Strażaka Roku 2014 Województwa Małopolskiego otrzymał druh Wojciech Pawlikowski z OSP w Poroninie. Tytuł przyznano mu za akcję z 25 stycznia ub.r., kiedy to wyniósł z płonącego domu kobietę chorą na stwardnienie rozsiane.

Dodano: Piątek, 23 stycznia 2015 11:21

Strażak Roku 2014

W sobotę, 24 stycznia przekazanych zostanie do użytku 26 wozów ratowniczo- gaśniczych. Otrzymają je OSP z różnych części regionu między innymi z powiatu krakowskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, limanowskiego, gorlickiego, suskiego a także wielickiego. Tego dnia dowiemy się również kto otrzyma tytuł Strażaka Roku Województwa Małopolskiego 2014.

Dodano: Sobota, 10 stycznia 2015 08:31

Przygotowania do III Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w narciarstwie

SZCZAWNICA. Już od pierwszych dni tego roku organizatorzy III Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w narciarstwie przygotowują się nie tylko na przyjęcie ekip prawie z całej Polski, ale również opracowują przebieg mistrzostw, które odbędą się w dniach 21 i 22 lutego na stoku narciarskim Arena Jaworki - Homole.

Dodano: Środa, 24 grudnia 2014 22:22

Pożar na Pitoniówce. Ranny strażak

W wigilijny wieczór zapaliły się zabudowania na Pitoniówce koło Skrzypnego. Ogień zajął zabudowania gospodarcze i przeniósł się na budynek mieszkalny. W czasie akcji ranny został strażak - uderzył w niego spadający element konstrukcji płonącego budynku. Został zabrany do szpitala.

Dodano: Piątek, 19 września 2014 10:56

Wojciech Pawlikowski z Poronina zdobył tytuł strażaka miesiąca

Tytułem „Strażaka Miesiąca Sierpnia Województwa Małopolskiego” został wyróżniony druh Wojciech Pawlikowski z OSP w Poroninie.

Dodano: Wtorek, 12 sierpnia 2014 20:54

Uratował tonącego

Kapituła konkursu „Strażak Roku Województwa Małopolskiego” wyłoniła kolejnego druha, który wyróżnił się w sposób szczególny służbą na rzecz innych. Najlepszym strażakiem miesiąca lipca został druh Wojciech Czarniak z OSP Osielec.

Dodano: Wtorek, 15 lipca 2014 22:50

Strażak - bohater. Marcin Frosztęga Strażakiem Czerwca

Tytuł Strażaka Miesiąca Czerwca zdobył druh Marcin Frosztęga. Honorowe odznaczenie z rąk członka zarządu Stanisława Sorysa otrzymał za uratowanie życia tonącemu w rzece Skawa. Nagrodzony strażak od ośmiu lat należy do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.

Dodano: Poniedziałek, 14 lipca 2014 14:44

II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP (zdjęcia)

W Szczawnicy odbyła się II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo – Pożarnicza Strażaków OSP. W zawodach zgłoszono 49 drużyn z całej Polski, przy czym najwięcej było drużyn z Małopolski.

Dodano: Niedziela, 22 czerwca 2014 22:48

II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP – 2014

Organizatorzy II Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP zapraszają do udziału w zawodach jednostki OSP, kibiców i sympatyków straży pożarnej wraz z rodzinami. Tym razem zawody odbędą się w dniach 12 i 13 lipca br. w Szczawnicy, na placu przy dolnej stacji PKL.

Dodano: Piątek, 23 maja 2014 20:51

Święto zakopiańskiej Straży Pożarnej (zdjęcia)

Zakopiańscy strażacy obchodzili dziś swoje święto. Oprócz Dnia Strażaka, powodem do świętowania były również obchody 125. rocznicy powstania zakopiańskiej Straży.

Dodano: Środa, 8 stycznia 2014 12:37

II Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie

W dniach 25-26 stycznia br. po raz kolejny strażacy ochotnicy będą rywalizować pomiędzy sobą, podczas II Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie, które odbędą się na stoku PKL - Palenica/Szafranówka w Szczawnicy.

Dodano: Niedziela, 15 września 2013 20:38

Drużyna OSP z Pcimia zwyciężyła w I Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP (duża galeria)

SZCZAWNICA. Zakończyła się trwająca przez dwa dni weekendu przy Dolnej Stacji Kolei Linowej „Palenica” I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP. Najlepsi byli strażacy - ochotnicy z Pcimia.

Dodano: Środa, 28 sierpnia 2013 10:37

I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP

SZCZAWNICA: W dniach 14 - 15 września na placu przy dolnej stacji kolei linowej „Palenica” odbędzie się I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP zorganizowana przez Dariusza i Zbigniewa Tokarskich z firmy TokBike przy współpracy Krzysztofa Mańkowskiego, prezesa szczawnickiego Uzdrowiska. Ma wziąć w niej udział około 100 drużyn (500 zawodników).

Dodano: Piątek, 23 sierpnia 2013 12:05

I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP

SZCZAWNICA: W dniach 14 - 15 września na placu przy dolnej stacji kolei linowej „Palenica” odbędzie się I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP zorganizowana przez Dariusza i Zbigniewa Tokarskich z firmy TokBike przy współpracy Krzysztofa Mańkowskiego, prezesa szczawnickiego Uzdrowiska. Ma wziąć w niej udział około 100 drużyn (500 zawodników).

Dodano: Sobota, 11 maja 2013 22:51

Kilkudniowe ćwiczenia strażaków, policjantów, ratowników WOPR i TOPR nad Dunajcem (zdjęcia)

NOWY TARG. Scenariusz zorganizowanych ćwiczeń przewidywał między innymi akcję ratunkową osoby, walczącej z nurtem górskiej rzeki.

Dodano: Niedziela, 5 maja 2013 14:23

Stanisław Barnaś: Chwila refleksji i życzenia z okazji Dnia Strażaka

- Z okazji naszego święta, "Dnia Strażaka" pozwolę sobie na chwilę refleksji nad przebiegiem naszej służby w straży pożarnej. Służbę w straży pożarnej zapewne zrozumie tylko ten, kto sam jej zakosztował - pisze Stanisław Barnaś, wiceprezes Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.

Dodano: Niedziela, 17 lutego 2013 12:25

Małopolscy strażacy podsumowali miniony rok

W Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie samochodów i sprzętu pożarniczego połączone z roczną naradą kadry kierowniczej PSP woj. małopolskiego.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 09:58

Strażnikom w Bochni przybędzie obowiązków

Już nie tylko będą sprawować pieczę nad porządkiem w mieście, ale i zajmą się nakręcaniem zabytkowego zegara. Strażnikom miejskim z Bochni przybędzie nowych – niecodziennych – obowiązków. Będą czuwać nad upływem czasu.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl