Golemo
Straż Miejska
Dodano: Wtorek, 8 czerwca 2021 09:41

Dorożka bez woźnicy pędziła przez centrum Krakowa

W poniedziałkowy poprawek w samym centrum Krakowa doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Spłoszone konie zaprzężone do dorożki pędziły bez woźnicy ulicą Szpitalną. Zatrzymały się dopiero na ulicy Basztowej.

Dodano: Czwartek, 13 grudnia 2018 09:00

Masz uwagi o pracy strażników? Nie krępuj się, napisz

Najlepiej to narzekać. A może jednak jeszcze lepiej, swe żale wyrazić. Jest na to szansa. Straż Miejska w Tarnowie zachęca do udziału w sondzie dotyczącej poprawy pracy jednostki.

Dodano: Czwartek, 13 grudnia 2018 08:52

Nie wyrzucaj ciepłych ubrań. Oddaj… strażnikom miejskim

Już po raz kolejny straż miejska wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Oświęcimiu prowadzą zbiórkę odzieży.

Dodano: Piątek, 5 października 2018 15:00

Krakowscy strażnicy miejscy z nowym, elektrycznym samochodem

Straż Miejska Miasta Krakowa otrzymała pierwszy elektryczny samochód, spełniający wymogi ustawy o elektromobilności.

Dodano: Poniedziałek, 7 maja 2018 06:49

Strażnicy gonili...kangura!

Do niecodziennej interwencji straży miejskiej doszło w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 14 listopada 2017 09:53

Straż miejska prowadzi kontrole, czym mieszkańcy palą w piecach

Blisko 2,5 tys. kontroli pieców przeprowadzili strażnicy miejscy w pierwszym miesiącu nowego sezonu grzewczego. W 59 przypadkach okazało się, że palono w nich śmieciami.

Dodano: Środa, 28 września 2016 07:43

Odpadkami lepiej nie palić. Sąsiedzi patrzą i...czują

Strażnicy miejscy rozpoczynają kontrolę domowych kotłowni w Oświęcimiu. W okresie grzewczym będą sprawdzać, czy dym wydobywający się z kominów pochodzi ze spalania węgla czy śmieci.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 12:14

Mieszkańcy Kęt z ponad setką zarzutów

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zakończyli postępowanie wobec 3 młodych mieszkańców Kęt, podejrzanych o posiadanie i udzielanie narkotyków innym osobom. Mężczyźni wpadli w ręce patrolu mieszanego Policji i Straży Miejskiej podczas rutynowej kontroli drogowej.

Dodano: Sobota, 30 lipca 2016 10:06

Leżał na torach. Był agresywny

Oświęcimscy strażnicy miejscy uratowali młodego człowieka. W nagrodę spotkały ich obelgi.

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2016 20:29

Nowe samochody dla Straży Miejskiej w Krakowie (zdjęcia)

Straż Miejska Miasta Krakowa zyskała kilkanaście nowych pojazdów, z czego większość to ekologiczne samochody z napędem hybrydowym, a także przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Dodano: Poniedziałek, 20 lipca 2015 22:54

Radni zdecydowali: Straż Miejska w Nowym Targu do likwidacji

NOWY TARG. Głosowanie nad przyjęciem uchwały w sprawie likwidacji Straży Miejskiej poprzedziła dyskusja radnych, połączona z otwartymi deklaracjami - jak kto będzie głosował. Decyzję podejmowano imiennie. Trzynastu radnych było za likwidacją formacji, siedmiu - przeciwko. SM będzie w Mieście funkcjonować do końca listopada br.

Dodano: Środa, 1 lipca 2015 22:43

Zjazd szkoleniowy komendantów straży miejskich

W Komendzie Straży Miejskiej w Krakowie odbył się kolejny zjazd szkoleniowy komendantów straży miejskich/gminnych województwa małopolskiego zorganizowany przez Małopolską Prefekturę Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych RP.

Dodano: Sobota, 25 października 2014 20:16

Wolnościowe Podhale zainicjowało próbę "uratowania" referendum ws likwidacji nowotarskiej Straży Miejskiej

NOWY TARG. Przedstawiciele Wolnościowego Podhala złożyli w Urzędzie Miasta pismo z prośbą o "wezwanie do uzupełnienia braków formalnych na kartach". - Prawidłowy podpis to: imię, nazwisko i podpis. Komisja powinna wezwać nas do uzupełnienia braków przy tych podpisach, tj. brakujące adresy, czy numery PESEL - tłumaczy Jakub Guzik, członek stowarzyszenia.

Dodano: Środa, 27 sierpnia 2014 18:51

"Wolnościowe Podhale" odpowiada burmistrzowi: "Chcemy by to obywatele Nowego Targu zadecydowali o istnieniu Straży Miejskiej"

NOWY TARG. "Cieszy nas, że Pan Burmistrz tak bardzo przejął się inicjatywą zbierania podpisów w sprawie referendum dotyczącego Straży Miejskiej, cieszy nas również że tak bardzo dba o mieszkańców miasta i ich dane osobowe. Martwi nas jednak retoryka i informacje na których się opiera" - piszą przedstawiciele Wolnościowego Podhala.

Dodano: Poniedziałek, 18 sierpnia 2014 10:38

Trwa zbieranie podpisów w sprawie organizacji referendum dotyczącego likwidacji Straży Miejskiej w Nowym Targu

NOWY TARG. Inicjatorzy przeprowadzenia referendum gminnego to grupa mieszkańców, która zrzeszona jest w grupie "Wolnościowe Podhale". Do końca września muszą zebrać 2665 podpisów. To jedna dziesiąta mieszkańców uprawnionych do głosowania (dane na koniec ubiegłego kwartału). Zebrali już około tysiąca.

Dodano: Piątek, 1 sierpnia 2014 21:20

Czy Straż Miejska zostanie zlikwidowana? Nowotarżanie mają wypowiedzieć się w referendum

NOWY TARG. - Dzisiaj zostały złożone dokumenty, w których powiadamiamy burmistrza o zbiórce podpisów w sprawie organizacji referendum - informują członkowie grupy "Wolnościowe Podhale". Chcą w ten sposób doprowadzić do likwidacji Straży Miejskiej

Dodano: Wtorek, 6 września 2011 15:39

Zatrzymani za przemyt, handel bronią i narkotykami (zdjęcia i video)

Na terenie Podhala oraz Dolnego Śląska funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali troje członków grupy przestępczej zajmującej się przemytem oraz handlem bronią, narkotykami i towarami akcyzowymi.

Partnerzy malopolskaonline.pl