Stok
Dodano: Poniedziałek, 1 kwietnia 2019 10:18

Pierwszy w Polsce kryty stok narciarski

Ośrodek Narciarski w Białce Tatrzańskiej poinformował właśnie, że na kolejny sezon przygotowuje dla narciarzy nie lada atrakcje - pierwszy w Polsce, kryty, całoroczny stok narciarski!

Dodano: Piątek, 25 stycznia 2019 15:04

Tragiczny wypadek na stoku w Krynicy-Zdroju. Nie żyje pracownik stacji narciarskiej

Szczegóły wypadku wciąż nie są znane. Jak informuje stacja RMF FM - pracownik stacji narciarskiej w Krynicy-Zdroju chciał prawdopodobnie wyczyścić z lodu bęben wyciągu taśmowego dla dzieci. Mężczyzna został wciągnięty za rękę pomiędzy elementy urządzenia.

Dodano: Środa, 7 marca 2018 15:27

Służba na stokach w nowych strojach (zdjęcia)

Policjanci testują nowe stroje, które zastąpią mundury - w trakcie patroli na stokach.

Dodano: Piątek, 2 marca 2018 14:21

8 Ogólnopolska Spartakiada Zimowa „Wiecznej chwały czas”

Hasło 8. Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej to: „Wiecznej chwały czas” - „Chcemy poruszyć umysły i ciała młodych ludzi, w tym także nas samych. Musimy myśleć, na co przeznaczamy nasz czas, gdzie spędzamy go aktywnie, a gdzie go marnujemy.” - tłumaczy Wioleta Śmiech, koordynator Spartakiady Zimowej - „Nasza propozycja Spartakiady skierowana jest do wszystkich, niezależnie od umiejętności. Trzeba to poczuć, tę atmosferę zmagań i zabawy, żeby złapać bakcyla na aktywne życie”.

Dodano: Czwartek, 22 lutego 2018 18:50

Udane ferie w Domu Wczasów Dziecięcych

Do Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej przyjechała ponad 40-osobowa grupa dzieci, by doskonalić swoje umiejętności narciarskie podczas ferii.

Dodano: Niedziela, 28 stycznia 2018 11:59

Prezydent Andrzej Duda wystartował w dwunastogodzinnym maratonie slalomowym (zdjęcia)

ZAKOPANE. Z numerem pierwszym - jako kapitan drużyny - trzykrotnie po trasie slalomu zjechał Andrzej Duda, wspierając podopiecznych fundacji HANDICAP.

Dodano: Niedziela, 14 stycznia 2018 12:52

Patrole na stokach

Małopolscy policjanci rozpoczynają służbę na zorganizowanych terenach narciarskich.

Dodano: Czwartek, 11 stycznia 2018 20:40

Śniegu na stokach nie zabraknie

ZAKOPANE. Niekorzystna pogoda sprawiła, że śnieg na stokach zrobił się grząski i zaczyna go ubywać. W najbliższych dniach temperatura ma spaść poniżej zera i trasy mają zostać lepiej przygotowane.

Dodano: Poniedziałek, 25 grudnia 2017 10:00

Bezpieczny Stok - na początek Kotelnica w Białce Tatrzańskiej

Rozpoczęła się XIII akcja „Bezpieczny Stok” przygotowywana przez stowarzyszenie Polskich Stacji Narciarstwa i Turystyki.

Dodano: Poniedziałek, 30 stycznia 2017 16:21

Uniwersjada: Złota Król, brązowa Sztokfisz (video)

Aleksandra Król zdobyła złoty, a Karolina Sztokfisz brązowy podczas Zimowej Uniwersjady rozgrywanej w Ałmatach. Blisko podium była jeszcze dwójka Polaków.

Dodano: Poniedziałek, 2 lutego 2015 10:13

Akcja "Bezpiecznie w kasku" (zdjęcia)

NOWY TARG, Na stoku narciarskim Zadział odbyła się akcja promująca bezpieczeństwo na stokach narciarskich „Bezpiecznie w kasku”. Była to już jej czwarta edycja. Jej organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, Grupa Podhalańska GOPR, Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Żandarmeria Wojskowa oraz Stacja Narciarska - Zadział.

Dodano: Niedziela, 18 maja 2014 10:35

Po pożarze na Antałówce - podziękowanie za ratunek i prośba o dalszą pomoc

ZAKOPANE. "Tydzień temu na stoku Antałówki spłonął drewniany dom mojej cioci Ireny, w którym mieszkała razem z synem Adamem, dwoma psami: Rajlą i Moną oraz kotem Kostkiem. Wszyscy oni w ciągu kilku chwil stracili swoje miejsce na ziemi" - pisze nasz Czytelnik.

Dodano: Niedziela, 2 lutego 2014 13:39

Policjanci na stoku - akcja promująca bezpieczeństwo (zdjęcia)

NIEDZICA. Na Polanie Sosny zorganizowana została kolejna edycja akcji promującej bezpieczeństwo na stokach narciarskich organizowana przez nowotarskich policjantów. W programie kilkugodzinnej imprezy znalazły się zawody dla dzieci i młodzieży, pokazy ratownictwa medycznego, rekonstrukcja historyczna oraz pokaz akcji ratowniczej na stoku w wykonaniu Policji i GOPR.

Dodano: Niedziela, 26 stycznia 2014 12:45

„Bezpieczna zima” na stokach narciarskich

Przez okres feryjny, w weekendy na siedmiu stokach narciarskich na południu Polski prowadzona będzie akcja „Bezpieczna zima”. Kolejno w ośrodkach narciarskich Kluszkowce, Jaworzyna Krynicka, Czarna Góra oraz Bania w Białce Tatrzańskiej, w Szczyrku i Zieleńcu - ratownicy GOPR uczą turystów bezpiecznych zachowań na stokach i podczas wędrówki szlakami.

Dodano: Sobota, 28 grudnia 2013 21:27

Trwa II Podhalańska Zima z Gwiazdami (zdjęcia)

NOWY TARG. W sobotę na stoku narciarskim Zadział rozegrane zostały zawody narciarskie z udziałem aktorów, kabareciarzy dziennikarzy i sportowców.

Dodano: Sobota, 4 sierpnia 2012 00:04

Zespół z Łopusznej zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu w Białymstoku (zdjęcia)

Zespół im. Ludwika Łojasa powrócił z tygodniowego pobytu na V Międzynarodowym Festiwalu Muzyki, Sztuki i folkloru w Białymstoku. Zespół przedstawił tam swoje rodzinne tradycje pieśni i tańca.

Dodano: Czwartek, 5 kwietnia 2012 15:34

Szóstoklasiści pisali test, który jest warunkiem ukończenia przez nich szkoły podstawowej

W 12 tysiącach polskich szkół taki egzamin pisało ponad 367 tysięcy uczniów. Osobne arkusze przygotowano dla uczniów bez dysfunkcji i z dysleksją rozwojową, słabo widzących, słabo lub niesłyszących a także z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim. W ubiegłym roku najlepsi okazali się uczniowie z Małopolski.

Dodano: Sobota, 8 stycznia 2011 15:12

Nocna wizyta na stoku narciarskim (duża galeria)

Operator ratraka musi przejechać cały stok, miejsce w miejsce, co zajmuje mu całą noc. Dodatkowo często trzeba rozjeździć miejsca, w których nagromadził się śnieg z armatki i przepchać go w inne miejsce, tam gdzie zalega mniejsza pokrywa śnieżna.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl