Kopalnia
Stary Sącz
Dodano: Środa, 16 czerwca 2021 07:13

Ślubowanie pierwszaków

Tradycją Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu jest coroczna organizacja obchodów Święta Patronki Szkoły, podczas których uczniowie klas pierwszych składają uroczyste ślubowanie i zostają włączeni do grona uczniów szkoły.

Dodano: Środa, 12 maja 2021 12:00

LO w Starym Sączu: bogata i innowacyjna oferta nauczania

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu stawia na rozwój i innowacje. Szkoła będzie rekrutować do czterech oddziałów i stawia sobie za cel przygotowanie uczniów do twórczego i odpowiedzialnego życia, poprzez kształcenie umysłów i charakterów, tak, aby potrafili łączyć poszanowanie uniwersalnych wartości z wyzwaniami współczesnego świata.

Dodano: Sobota, 8 maja 2021 10:53

Rusza punkt szczepień w Starym Sączu

14 maja rusza punkt masowych szczepień w Starym Sączu (ul. Partyzantów 15) znajdujący się w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym. Punkt jest gotowy od kilkunastu dni. Od dzisiaj można zapisywać się na szczepienie.

Dodano: Wtorek, 24 listopada 2020 13:04

Niebezpieczne znalezisko

Pracownik firmy budowlanej, który wykonywał prace ziemne przy ulicy Wielki Wygon w Starym Sączu wykopał jeden niewybuch.

Dodano: Wtorek, 29 września 2020 21:56

Już w październiku - Muzyczne podróże po literaturze

Będzie literacko i muzycznie. Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu otrzymała właśnie dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Muzyczne podróże po literaturze”.

Dodano: Środa, 11 marca 2020 17:00

Stary Sącz - 14. Dni księdza Tishnera

Towarzystwo Miłośników Starego Sącza serdecznie zaprasza na 14. Dni Księdza Tischnera, które odbędą się w dniach 11 – 14 marca 2020

Dodano: Piątek, 30 sierpnia 2019 15:00

Hala w Starym Sączu już prawie gotowa

Trwają ostatnie prace przy wyposażaniu hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu. Jej otwarcie zaplanowano na 9 września tego roku.

Dodano: Sobota, 6 kwietnia 2019 19:00

W 80 dni dookoła świata - Miejskiej Orkiestry Stary Sącz

Miejska Orkiestra Stary Sącz serdecznie zaprasza na Koncert Wiosenny.

W programie:

W 80 dni dookoła świata - Otto M. Schwarz
Fascinating Drums/Pavane in Blue - Ted Huggens
Dublin Pictures - Marc Jeanbourquin
One moment in time - A. Hammond, J. Bettis (solistka: Irena Michalska)
Graf Zeppelin - Carl Teike
Indiana Jones - John Williams
Cabo Verde - Markus Götz

Dodano: Niedziela, 24 marca 2019 20:00

Dikanda na Bonawenturze

Ich muzyka porusza każdego. Choć zespół Dikanda pochodzi z północy Polski, w swoich kompozycjach łączy tradycyjne dźwięki z wielu regionów świata, w tym Wschodu Europy i Bałkanów, często dodając romskie brzmienia.

Dodano: Sobota, 6 października 2018 17:47

70. urodziny starosądeckiego ogólniaka

Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu obchodziło dziś hucznie 70-lecie, w uroczystościach udział wziął starosta nowosądecki Marek Pławiak

Dodano: Wtorek, 25 września 2018 16:00

Rekordowa edycja Pannonica 2018

Pod każdym względem była to edycja rekordowa. Największa publiczność, największy budżet, największy zasięg medialny, ale do tego już zdążyliśmy się przyzwyczaić, bo tak jest co roku. Festiwal wciąż jest na ścieżce wznoszącej – mówi Wojciech Knapik, dyrektor Pannonica Folk Festival.

Dodano: Poniedziałek, 17 września 2018 08:00

Zbliża się IV Zjazd Karpacki

W dniach 28-30 września br. w Nowym Sączu odbędzie się IV Zjazd Karpacki, którego organizatorami są Zarząd Główny Związku Podhalan oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Dodano: Czwartek, 24 maja 2018 23:20

Stary Sącz: Małopolski Dzień Samorządowca

Już w piątek, 25 maja, w Starym Sączu po raz kolejny odbędzie się Małopolski Dzień Samorządowca. Obchody święta będą okazją do rozmów na temat dotychczasowych osiągnięć samorządu, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, ale też wspólnego świętowania mieszkańców i samorządowców z całej Małopolski.

Dodano: Środa, 9 maja 2018 23:34

Bobrowisko w Starym Sączu już otwarte (zdjęcia)

Kilkusetmetrowa ścieżka przyrodnicza, wieże do „podglądania” zwierząt, nowe gniazda dla łabędzi – tak w skrócie opisać można najnowszą atrakcję Starego Sącza – enklawę przyrodniczą Bobrowisko. Zlokalizowany na stawach w widłach Dunajca i Popradu obszar dawniej był terenem żwirowni. Inwestycję zrealizowano dzięki wsparciu z regionalnego programu operacyjnego.

Dodano: Środa, 25 kwietnia 2018 12:28

Wiedzą wszystko o konfederatach

Reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu zdobyli trzecie miejsce w finale konkursu historycznego "Nie uklękniemy przed mocarzy władzą. Konfederacja Barska i jej bohaterowie".

Dodano: Piątek, 20 kwietnia 2018 13:50

Artyści z Krakowa w starosądeckim Internacie (zdjęcia)

W Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu odbył się wernisaż wystawy poplenerowej krakowskiego oddziału Klubu Malarzy ZPAP. Z artystami spotkał się m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Dodano: Czwartek, 5 kwietnia 2018 12:30

Kładka rowerowa połączy brzegi Popradu

To kolejna znakomita wiadomość dla wszystkich rowerzystów, którzy na jednośladach podróżują pomiędzy Nowym i Starym Sączem. Do końca listopada br. oba miasta połączy 130-metrowa kładka rowerowa nad Popradem. Inwestycja jest częścią powstającej na Sądecczyźnie europejskiej trasy EuroVelo 11 i uzupełni ok. 22-kilometrowy odcinek tej trasy łączący Barcice i Wielogłowy.

Dodano: Wtorek, 16 stycznia 2018 14:05

Leśnicy będą nadzorować lasy (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się dziś z nadleśniczymi nadleśnictw Nawojowa, Gorlice, Piwniczna i Stary Sącz.

Dodano: Poniedziałek, 8 stycznia 2018 18:30

Wsparcie dla szkółek ginących zawodów. By nie zaginął taniec ludowy, haft i ikonopisanie (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk wręczyli dziś umowy 35 instruktorom, prowadzącym w Powiecie Nowosądeckim 56 szkółek ginących zawodów. Na 142 godziny zajęć tygodniowo Zarząd Powiatu przeznaczył w tym roku ponad 176 tys. zł.

Dodano: Poniedziałek, 11 grudnia 2017 12:50

"Mam Talent" w internacie (zdjęcia)

Piętnastu młodych artystów wzięło udział w Międzyinternackim Konkursie "Mam Talent", zorganizowanym przez Internat Międzyszkolny w Starym Sączu.

Dodano: Czwartek, 30 listopada 2017 16:24

Przebudowa dk 87 w Piwnicznej Zdroju i Starym Sączu

W ramach prowadzonej przebudowy drogi krajowej nr 87 w Piwnicznej i Starym Sączu wzmacniana jest konstrukcja drogi, przebudowywane i budowane chodniki, odwodnienie oraz lewoskręty.

Dodano: Poniedziałek, 13 listopada 2017 11:37

Wygrali konkurs i pojechali do Brukseli (zdjęcia)

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu - Kornelia Panajew, Dorota Florek, Faustyna Wiatr i Sławomir Pietrzak, poznali znane i mniej znane oblicza Brukseli. Do stolicy Belgii – siedziby instytucji unijnych, NATO i Euratomu pojechali na zaproszenie europarlamentarzysty prof. Ryszarda Legutki.

Dodano: Czwartek, 2 listopada 2017 17:59

Kradzież auta, pościg i obława w Starym Sączu

Nawet 10 lat więzienia grozi złodzieje samochodów. W uch ujęciu pomógł m.in. policyjny pies.

Dodano: Wtorek, 24 października 2017 18:00

25 spotkań i blisko tysiąc uczestników! (zdjęcia)

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu zakończyła realizację projektu pn. „Po górach z mistrzem pióra”. Od 2 do 20 października w PiMGBP i jej filiach odbyło się 25 spotkań autorskich, w których wzięło udział ponad 990 młodych czytelników.

Dodano: Wtorek, 26 września 2017 21:18

Śmigłowiec, antyterroryści i strzały w Starym Sączu (zdjęcia)

Grupa zamaskowanych napastników wtargnęła dzisiaj na teren Agencji Rezerw Materiałowych „Składnica” w Starym Sączu. Wzięła zakładników i ostrzelała radiowozy policyjne, które szybko zjawiły się miejscu zdarzenia. Na terenie Agencji pojawiła się także niezidentyfikowana przesyłka, a na dopełnienie wszystkiego, w jednym z pomieszczeń wybuchł pożar.

Dodano: Środa, 20 września 2017 22:50

Starosta sądecki na sesji Rady Miejskiej Starego Sącza (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wziął udział w sesji Rady Miejskiej Starego Sącza. Rozmawiał z radnymi na temat inwestycji prowadzonych przez Powiat na terenie Starego Sącza w ostatnich dwóch latach oraz planach na przyszłość.

Dodano: Środa, 12 kwietnia 2017 14:06

Malowali jesień, odebrali nagrody

655 prac z 76 placówek oświatowych i kulturalnych z terenu powiatu nowosądeckiego oceniało jury XI Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. "Cztery pory roku – jesień" pod honorowym patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka. Nagrodzono i wyróżniono 84 osoby w pięciu kategoriach wiekowych.

Dodano: Środa, 5 kwietnia 2017 14:21

Razem mamy moc

Dużym sukcesem zakończyła się akcja charytatywna na rzecz Amelii Czarneckiej, którą zorganizowali uczniowie Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. Udało się zebrać 5.260,60 zł.

Dodano: Wtorek, 4 kwietnia 2017 15:21

Powiatowi mistrzowie gry na klawiszach (zdjęcia)

W Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbył się XV Powiatowy Konkurs Młodych Muzyków Grających na Keyboardzie. Patronat nad imprezą, zorganizowaną przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, sprawował starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Dodano: Wtorek, 4 kwietnia 2017 09:53

Śpiewali pod okiem fachowca (zdjęcia)

W Powiatowym Młodzieżowym Dom Kultury w Starym Sączu odbyły się warsztaty wokalne z Panią Izabelą Mytnik – trenerem, organizatorem wielu kursów i warsztatów wokalnych, wykładowcą w Krakowskim Instytucie Sztuki Wokalnej i członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Natural Voice Perfection.

Dodano: Środa, 29 marca 2017 10:44

Gitarzyści, trębacze i perkusiści na scenie (zdjęcia)

208 osób wystartowało w XXII Powiatowym Konkursie Młodych Muzyków-Instrumentalistów pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka. Na scenie Centrum Kultury i Szuki im. Ady Sari w Starym Sączu muzycy grali m.in. na flecie, klarnecie, saksofonie, fortepianie, akordeonie, a także trąbce, puzonie, sakshornie, skrzypcach, gitarze i perkusji.

Dodano: Piątek, 10 marca 2017 18:34

Wybrano najlepszych młodych wokalistów w Sądecczyźnie (zdjęcia)

W Centrum Kultury im. Ady Sari odbył się Wielki Finał XXII Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów. Imprezę pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka zorganizował Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2017 17:39

Profesor Jan Duda na jubileuszu starosądeckiego LO (zdjęcia)

W spotkaniu, inaugurującym obchody jubileuszu 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu, które odbyło się w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari - wziął udział prof. Jan Duda, absolwent starosądeckiego ogólniaka, ojciec prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Dodano: Czwartek, 27 października 2016 10:02

Unijna dotacja na ochronę sądeckiej przyrody

Wytyczenie ścieżki przyrodniczej, montaż gniazd dla łabędzi, zakup lunety widokowej czy urządzenia do automatycznego zliczenia ruchu turystycznego – to tylko niektóre z działań, jakie uda się zrealizować w gminie Stary Sącz dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Dodano: Wtorek, 25 października 2016 14:05

Wizyta Pary Prezydenckiej w Starym Sączu

W sobotę 29 października Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką złoży wizytę w Starym Sączu.

Dodano: Czwartek, 20 października 2016 09:54

Gala wojewódzkiego etapu XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Sztuka Osób Niepełnosprawnych"

W Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbyła się Gala etapu wojewódzkiego XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” pt.: „Gdy w sercu kwitnie muzyka” zorganizowana przez Małopolski Oddział PFRON.

Dodano: Piątek, 14 października 2016 18:23

"Kształtowanie i wychowywanie młodych ludzi to wielka odpowiedzialność". DEN u "Tischnera" (zdjęcia)

W starosądeckim Sokole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Powiat Nowosądecki reprezentował starosta Marek Pławiak.

Dodano: Piątek, 16 września 2016 11:36

Rajd sądeckich motocyklistów

Sądeccy motocykliści w tę niedzielę ruszą na motorach Doliną Popradu. Będzie to tradycyjne spotkanie, które organizowane jest dwa razy w roku - na rozpoczęcie i zakończenie sezonu. Miłośnicy jednośladów spotkają się o godz. 11.00 pod ołtarzem papieskim w Starym Sączu

Dodano: Czwartek, 8 września 2016 16:18

Spotkanie w "Nadzieji"

W Centrum Opoka w Starym Sączu wizytę złożył Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz oraz Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON Marta Mordarska.

Dodano: Wtorek, 30 sierpnia 2016 20:14

Medale i puchary dla niepełnosprawnych (zdjęcia)

Dzisiaj wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk wręczył medale i puchary uczestnikom i zwycięzcom Spartakiady Sportowo-Rekreacyjnej „Sprawni – Niepełnosprawni”, która odbyła się w Złockiem.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 22:37

W Barcicach nad Popradem odbywał się 4 Pannonica Folk Festiwal (zdjęcia)

Bałkany w najlepszym wydaniu zagościły w Beskidzie Sądeckim. Były zagraniczne gwiazdy i czołówka polskiego etno, grająca nuty z Południa Europy. A w tle szum malowniczego Popradu.

Dodano: Środa, 24 sierpnia 2016 11:17

Bałkany nad Popradem czyli 4. Pannonica Folk Festival

Spontaniczna, niczym nieskrępowana radość, ucieczka od komercji i wielkomiejskiego zgiełku, pozytywnie zakręceni ludzie i ogień nie muzyka. Największy w Polsce festiwal kultury bałkańskiej i węgierskiej zagra w tym roku po raz czwarty, od 25 
do 27 sierpnia. Na scenie zbudowanej w szczerym polu w nadpopradzkich Barcicach 
k/ Starego Sącza wystąpią prawdziwe gwiazdy, m.in.: Mahala Rai Banda z Rumunii, Dejan Petrović Big Band z Serbii, węgierski Parno Graszt i rodzima Dikanda.

Dodano: Środa, 24 sierpnia 2016 10:45

8. Starosądecki Jarmark Rzemiosła

W miniony weekend na Rynku w Starym Sączu odbył się 8. Starosądecki Jarmark Rzemiosła, z nadzwyczajnym, widowiskowym wjazdem do Rynku prowadzonej przez Laszló Zoltana „węgierskiej sztafety konnej”, która dla uczczenia 333. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej odbyła przejazd z Węgier via Kahlenberg w Wiedniu do Starego Sącza.

Dodano: Sobota, 30 maja 2015 14:50

Samorządowcy świętowali u swojej patronki

W Starym Sączu spotkali się małopolscy samorządowcy by uczcić 25-lecie pierwszych w pełni demokratycznych wyborów do rad gmin i miast. Małopolski Dzień Samorządu Terytorialnego już po raz drugi jest obchodzony w Starym Sączu - mieście św. Kingi, która jest patronką samorządowców. Wójtów, burmistrzów i prezydentów miast powitali marszałek Małopolski Marek Sowa i burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Dodano: Czwartek, 7 marca 2013 14:01

VII. Starosądeckie Dni Ks. Józefa Tischnera

W środę, 6 marca rozpoczęły VII. Starosądeckie Dni Ks. Józefa Tischnera i potrwają do soboty. W programie znalazły się spotkania i dyskusje z przyjaciółmi ks. Józefa Tischnera, a także promocje książek o wierze.

Dodano: Wtorek, 31 maja 2011 13:04

Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej (czerwiec-lipiec)

Starosądecki Festiwal jest wydarzeniem artystycznym znanym w kraju i zagranicą. Imprezą cykliczną o 30-letniej tradycji i międzynarodowym zasięgu. W ramach festiwalu prezentowali się najwybitniejsi wykonawcy i zespoły muzyki dawnej z całej Europy. Festiwal jest wizytówką kulturalną ponad 750-letniego Starego Sącza i jednym z najważniejszych elementów promocji miasta i regionu w Polsce i świecie.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl