Spytkowice
Dodano: Wtorek, 11 lutego 2020 13:29

300 km na rowerze w jeden dzień

Nie lada wyzwanie czeka odważnych kolarzy amatorów w nadchodzącym roku - po raz pierwszy będzie możliwość pokonania górskiej 300 kilometrowej trasy w formule rywalizacji, i należy to zrobić w jeden dzień!

Dodano: Środa, 12 czerwca 2019 15:30

Państwowy pogrzeb partyzanta

13 czerwca w Spytkowicach odbędą się uroczystości pogrzebowe kpr. Adama Domalika „Kowboja”, partyzanta ze zgrupowana Józefa Kurasia „Ognia”, którego ciało zostało odnalezione i zidentyfikowane po śledztwie Instytutu Pamięci Narodowej. Uroczystości będą mieć państwowy charakter.

Dodano: Wtorek, 12 lutego 2019 19:16

Rodzinny Ślizg i Mistrzostwa Wadowic

Już po raz szósty w dniu 17 lutego 2019 r. Lider Sport wraz z Wadowickim Centrum Kultury zapraszają na otwarte zawody narciarskie dla rodzin. Narciarze walczyć będą też o mistrzostwo Wadowic w slalomie gigancie.

Dodano: Środa, 7 listopada 2018 10:13

Sto kilometrów na 100-lecie Niepodległości

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski odbyła się II Sztafeta Rowerowo – Biegowa zaprzyjaźnionych gmin. Wzięło w niej udział 12 rowerzystów z Towarzystwa Cyklistów Orzeł Spytkowice z powiatu nowotarskiego i 10 biegaczy z klubu „Spytaktiw” ze Spytkowic w powiecie wadowickim.

Dodano: Niedziela, 30 września 2018 22:38

Puchar Podhala dla Sebastiana Druszkiewicza!

Tegoroczny cykl szosowych zawodów kolarskich Podhale Tour został zamknięty. W Spytkowicach rozegrano ostatni, czwarty etap - jazdę indywidualną na czas – o Puchar Wójta Gminy Spytkowice.

Dodano: Środa, 19 września 2018 09:03

Puchar Szlaku Solnego 2018 zakończony (duża galeria)

Dobiegła końca 14 edycja Pucharu Szlaku Solnego. W tym roku w zawodach wystartowało jeszcze więcej zawodników i zawodniczek, niż w roku ubiegłym, co jest ogromnym sukcesem organizatorów. Mają oni nadzieję, że kolejne edycje Pucharu Szlaku Solnego będą równie udane.

Dodano: Czwartek, 14 czerwca 2018 13:00

Puchar Szlaku Solnego na półmetku

Po dwóch pierwszych etapach Pucharu Szlaku Solnego które odbyły się w Spytkowicach i Chochołowie w zbliżający się weekend kolarze pojawią się w Tuchowie.

Dodano: Piątek, 26 stycznia 2018 21:26

Będzie się działo w ten weekend na małopolskich stokach

Zima w pełni a zaczynający się weekend niesie ze sobą tak wiele propozycji, że z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Dodano: Środa, 8 listopada 2017 20:01

Pożar w Spytkowicach. Dwie osoby zatruły się dymem

Ogień pojawił się w pomieszczeniu gospodarczym przy domu. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zapaliły się euro-palety i szmaty.

Dodano: Poniedziałek, 1 maja 2017 22:17

Premier Szydło na obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Spytkowicach

Centrum Informacyjne Rządu zawiadamia, że jutro, tj. 2 maja br., prezes Rady Ministrów Beata Szydło weźmie udział w obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w miejscowości Ryczów, gmina Spytkowice (powiat wadowicki).

Dodano: Środa, 7 grudnia 2016 16:43

Ruszają kolejne wyciągi i trasy biegowe

Już jutro sezon rozpoczyna Rusin-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej. W piątek po południu jeździć będzie już można na Długiej Polanie w Nowym Targu.

Dodano: Czwartek, 29 września 2016 09:05

Medaliści paraolimpijscy w Spytkowicach (zdjęcia)

Szkołę Podstawową nr 3 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Spytkowicach odwiedzili wielokrotni medaliści igrzysk paraolimpijskich w szermierce, Arkadiusz Jabłoński i Radosław Stańczuk.

Dodano: Środa, 1 czerwca 2016 13:34

Krystian Piróg z NKK Thule-JMP Mistrzem Małopolski XC

W Spytkowicach odbył się Puchar Szlaku Solnego czyli zawody cross country w kolarstwie górskim. Jest to jedna z najlepszych w kraju wieloedycyjnych imprez XC MTB która została wpisana do kalendarza zawodów PZKOL.

Dodano: Środa, 25 marca 2015 19:51

II miejsce "Lalkarzy" ze Spytkowic na festiwalu w Żabnie (zdjęcia)

W Żabnie odbył się 30. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Grupa Teatralna "Lalkarze" ze Spytkowic, działająca pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, pokazała festiwalowej publiczności swój najnowszy spektakl pt. „Odzyskany czas”.

Dodano: Piątek, 13 marca 2015 21:54

„Odzyskany czas” w wykonaniu Grupy Teatralnej "Lalkarze" (zdjęcia)

W Gminnym Centrum Kultury w Spytkowicach miała miejsce premiera najnowszego spektaklu Grupy Teatralnej „Lalkarze" działającej pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Dodano: Czwartek, 29 stycznia 2015 21:12

Policja zatrzymała włamywaczy. Mają 13 i 15 lat

Funkcjonariusze Policji w Spytkowicach ustalili sprawców włamania do sklepu spożywczo-przemysłowego w miejscowości Ryczów. Jeden z nich jest uczniem szkoły podstawowej, drugi - gimnazjum.

Dodano: Niedziela, 7 grudnia 2014 23:10

Święto pszczelarzy w Spytkowicach (zdjęcia)

SPYTKOWICE. W dniu wspomnienia patrona pszczelarzy św. Ambrożego - 7 grudnia, odbyła się uroczystość zorganizowana przez Podhalańskie Zrzeszenie Pszczelarzy z Nowego Targu. Wydarzenie miało miejsce w Spytkowicach.

Dodano: Sobota, 11 października 2014 15:57

Wypadek na "siódemce" w Spytkowicach. Siedem osób rannych

Do wypadku doszło na drodze głównej w Spytkowicach. W samochód VW Sharan, w którym jechał dorosły mężczyzna i pięcioro dzieci, uderzył tir.

Dodano: Poniedziałek, 12 maja 2014 18:07

Przedwyborczy incydent. Zerwany baner kandydata do PE

W Spytkowicach, z przydrożnego ogrodzenia, nieznani sprawcy zerwali baner wyborczy senatora Bogdana Pęka, kandydata Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego.

Dodano: Poniedziałek, 27 stycznia 2014 16:16

Spytkowice: nie zdołano uratować dziecka zatrutego czadem

Mimo akcji reanimacyjnej nie udało się uratować jednego z dzieci, które zatruło się tlenkiem węgla dziś w Spytkowicach (pow. nowotarski). Matkę i drugie dziecko przetransportowano śmigłowcami do szpitali.

Dodano: Wtorek, 12 listopada 2013 18:55

SPYTKOWICE. Byk zabił mężczyznę?

Mieszkaniec Spytkowic, 56-letni mężczyzna prawdopodobnie został zabity przez byka. Jednak na razie jeszcze informacja ta nie jest potwierdzona. Do tragedii doszło około godz. 16:00.

Dodano: Czwartek, 29 sierpnia 2013 01:05

Piknik Rodzinny w Spytkowicach (zdjęcia)

Było rodzinnie i to bardzo. Taki cel mieli organizatorzy Pikniku Rodzinnego w Spytkowicach pod honorowym patronatem wójta gminy Spytkowice Franciszka Sidełko.

Dodano: Czwartek, 27 czerwca 2013 16:13

Spytkowice: czołowe zderzenie tira z samochodem osobowym - trzy osoby nie żyją

W Spytkowicach na krajowej "siódemce" doszło przed południem do tragicznego wypadku. Tir na bułgarskich numerach rejestracyjnych zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym. Śmierć na miejscu poniosły trzy osoby, dwie kobiety i mężczyzna, kierowca i pasażerowie Opla Vectry.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl